folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder "Türk Adaları Satışa Çıktı"

"Türk Adaları Satışa Çıktı"

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

Türk adaları satışa çıktı

Dikkat Yunan adalarına çekildi ama Türk adaları da yabancıların beğenisine sunuldu.
    Adalarımız haraç mezat
    Özelleştirme yağmasından adalarımız da payını alıyor. Yabancı emlakçılar ballı satış için kuyruğa girdi.
    Haber :  Salim YAVAŞOĞLU
    Kamuoyu Avrupa Birliği’nin krizden çıkması için Yunanistan’a verdiği “adalarını sat “ emrinden sonraki gelişmelerle ilgili haberlerle oyalanırken Türkiye adalarını çoktan satışa çıkarmış. Bu gelişmelerden haberi olan büyük işadamları ise ”ada satışlarının rantından“ aslan payını almak için yıllar öncesinden kolları sıvamış. Bir çok adanın ya da adalarda büyük arazi veya çok kıymetli koylardaki arsaların mülkiyetinin el değiştirdiği süreçte büyük rekabet yaşanmış. 15 Temmuz 2008’de Resmi Gazete’de yayınlanan yabancıların ”staratejik yerlerde  mülk edinebilmelerini Bakanlar Kurulu yetkisine veren düzenlemeye ilişkin kanun tasarısı daha tartışılırken hazırlıklar başlamış.

İlk adımı Araplar attı
    Emekli Tapu Kadastro Genel Müdürü Orhan Özkaya, cazip adaları satın alma yarışında iş çevrelerinin ve yabancı güçlerin bu yağmadan en büyük payı almak için bir birleriyle kıran kırana savaşa tutuştuğunu söyledi. Marmara’daki Sedef Adası’nın Birgen ailesine ait olduğunu kaydeden Özkaya, ”Sedef Adası’ndan Suudi Arabistan Kralı’nın kardeşi Prens Sattam bin Abdülaziz şimdilik 4 dekarlık, büyükçe bir parçayı mülkiyetine geçirmiş vaziyette“ dedi. Özkaya, Bodrum açıklarında Gökova Körfezine 9-10 mil uzaklıktaki Kıstak Adası-Eşek ya da Orak Adası da denilen adanın, bir yabancı emlâk şirketi tarafından satılığa çıkartıldığını da sözlerine ekledi.
    Yabancılar kuyrukta
    Konuyla ilgili olarak görüşlerini açıklayan bir emlak uzmanı, Suudilerin ’doğal tarım’yapmak için bu adaları son derece uygun bulduğunu belirtti ve “Yabancı emlâk şirketlerinin reklâmlarında, çarpıcı içeriklerle bu büyük rant yansıtılıyor. Adaların satılığa çıkartılmasıyla yerli sermayenin yanı sıra yabancılar da talip olmaya başladı. Özellikle, Rus, Dubai, Suudi, Hollanda, ABD ve İngiltereli iş çevreleri yoğunlukta. Bu cazibeyi de, 2B yasasıyla ormanların, koyların satılığa çıkarılacak olması artırıyor “ diye konuştu.

Bu gidişle KKTC de gidecek adacıkalrımızda gidecek. Nasıl iş bu la?

"bea"
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sezoo
    sezoo's avatar
    Erkek

:) benim donlarımıda verecem yakında RT ye satsın. O.B.E.

Dövme Yapılır Mekan ANTALYA-ALANYA
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

Sarper bunu yazdı:
    -----------------------------

http://www.youtube.com/watch?v=tX0d2b7Wy9M

:(

"bea"
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek

anamızı da satacaklar yakında.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gokcan
    gokcan's avatar
    Erkek

Konuşmayayım diyorum ama olmuyor.Ve nedense beynim komplo teorileri üretmeyi durdurmuyor.

Mustafa Kemal Atatürk'ün vasiyeti vardır. M.K.A  olarak geçer.Önderimiz ömrü yeterse en çok Mustafa Kemal Atatürk'ün kısaltması ile kodlanan M.K.A yı almak istiyordu.Tıpkı Hatay'ı kağıt üstünde aldığı gibi. M.K.A ile kodlanan bu bu yer aynı zamanda Misak-i Milli sınırlarıdır.Heralde az çok M.K.A 'nın nereler olduğunu anlamışsınızdır.

Musul-Kerkük : Amerika'ya sonuna kadar yardım ettik.Lafta bizim sınırda ilerlememize izin verilecekti.PKK'nın eğlence üssü diye adlandırılan yere kadar ilerleyecek alanı hakimiyete alacaktık.Bu sayede Anadolu'ya olan yardım azalacaktı.İki ayrı kolda çok ciddi zarar verilecekti.Amerika girdi herşeyde yardım ettik.Geri çekilin dediler olur abi peki dedik geri çekildik.

Adalar: Adaların hakiminide kaybetmek üzereyiz.Yunanistanın 12 mil(tam hatırlamıyorum 12 mil olmalı) ilerlemesine olumlu bakıyor hükümet.Bu Ege deki varlığımızı kıta sahamızı %10 luk bir parçaya düşürüyor.Bu bir çok adanın zaten elimizden çıkması demek.

Şöyle bir bakıyorumda:
    Açılımlar olsun,
    Yaratılan Sorunlar olsun,
    Sanata karşı tutumları olsun,
    Üniversitelerden kestikleri proje harçları olsun,

Neden herşey Mustafa Kemal Atatürk'ün yaptıklarının yapmak istediklerinin tam zıttı.Bizi yüceltecek daha iyi noktalara taşıyacak Türkiye de harf kıyafet düşünce özgürlük devrimi yapan Atamızın düşünceleri ve yolumudur?

AKP'nin yaptığı açılımlar,Bu zamana kadar sorun olmamış bir anda sorun olan sorunlar ,bu bölünme mi daha iyi noktalara taşıyacak Tayyip Erdoğan'ın düşünceleri ve yolumudur?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Bu ülke bizim neslimizde bir kurtuluş savaşı daha görecek gibime geliyor. Hoş bu durumda pekde savaşarak toprak alıcağımız yada vereceğımız yok. Ne guzel alan memnun satan memnun

www.kriptopedi.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek
    gokcan bunu yazdı:

Konuşmayayım diyorum ama olmuyor.Ve nedense beynim komplo teorileri üretmeyi durdurmuyor.

Mustafa Kemal Atatürk'ün vasiyeti vardır. M.K.A  olarak geçer.Önderimiz ömrü yeterse en çok Mustafa Kemal Atatürk'ün kısaltması ile kodlanan M.K.A yı almak istiyordu.Tıpkı Hatay'ı kağıt üstünde aldığı gibi. M.K.A ile kodlanan bu bu yer aynı zamanda Misak-i Milli sınırlarıdır.Heralde az çok M.K.A 'nın nereler olduğunu anlamışsınızdır.

Musul-Kerkük : Amerika'ya sonuna kadar yardım ettik.Lafta bizim sınırda ilerlememize izin verilecekti.PKK'nın eğlence üssü diye adlandırılan yere kadar ilerleyecek alanı hakimiyete alacaktık.Bu sayede Anadolu'ya olan yardım azalacaktı.İki ayrı kolda çok ciddi zarar verilecekti.Amerika girdi herşeyde yardım ettik.Geri çekilin dediler olur abi peki dedik geri çekildik.

Adalar: Adaların hakiminide kaybetmek üzereyiz.Yunanistanın 12 mil(tam hatırlamıyorum 12 mil olmalı) ilerlemesine olumlu bakıyor hükümet.Bu Ege deki varlığımızı kıta sahamızı %10 luk bir parçaya düşürüyor.Bu bir çok adanın zaten elimizden çıkması demek.

Şöyle bir bakıyorumda:
    Açılımlar olsun,

Neden herşey Mustafa Kemal Atatürk'ün yaptıklarının yapmak istediklerinin tam zıttı.Bizi yüceltecek daha iyi noktalara taşıyacak Türkiye de harf kıyafet düşünce özgürlük devrimi yapan Atamızın düşünceleri ve yolumudur?

AKP'nin yaptığı açılımlar,Bu zamana kadar sorun olmamış bir anda sorun olan sorunlar ,bu bölünme mi daha iyi noktalara taşıyacak Tayyip Erdoğan'ın düşünceleri ve yolumudur?

Mka olayi cok dikkatimi cekti kaynak var mi hocam İlber Ortayli vs gibi guvenilir olan.

Agronomist + Yaprak Tütün Uzmanı
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sergen
    Sergen's avatar
    Erkek

Savaşmadan toprak veriyoruz ya o zoruma gidiyor yapacak bişey yok.

Hayat Bir Savaşsa Tek Silahın Aklın Ve İnancındır...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

gokcan bunu yazdı:

Şöyle bir bakıyorumda:
    Açılımlar olsun,

iyi yazmışssın kardeş..

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xzxz
    xzxz's avatar
    Erkek

akp , 8 yıldır götün kilosu 1 tl diye bas bas bağrıyo milletinde hoşuna gidiyo maşala 

herşeyin bir şeyi vardır
Toplam Hit: 5792 Toplam Mesaj: 45