folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Türkiye Pkk Petrol Teknoloji İsrail Amerika Anlaşmalar

Türkiye Pkk Petrol Teknoloji İsrail Amerika Anlaşmalar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    svs
    svs's avatar
    Erkek

beyler terör israil kürt açılım petrol türkiye teknoloji amerika falan bi yana  benim kafamda bi düşünce var

türkiye  meclisin açılmasıyla uluslararası anlasmalara imzayı attı  e  o zamanlarda zaten durumu belli olan ülke önüne gelen herseyi imzalamıştır  ben türkiyenin hareket etmesini daha dogrusu edememesini  o anlasmalara baglıyom  pkknın bitmemesini  teknoloji geliştiremememizi  petrolü çıkaramamamızı  herşeyi o zmna  baglıyom 

bide  uluslararası anlasmalar 50   100  senelik anlasmalar oluyo  meclisin kurulusuda 1923  görüsüm 2023 de türkiyenin tek başına hareket edebileceği yönünde 

bu yüzden  türkiyeyi savaşa çekmeye çalısıyolar diye  tahmin ediyom  beyler bence  türkiye 2023 e  kadar bi savaşa girmemeyi başarırsa süper güç olma hayali gerçekleşecek 

önümüzde ki 15 yıl bence dünya tarihinin en önemli  15 yılı olacak tüm dengeler yeniden kurulacak

degerli fikirlerinizi duymak istedim  ne diyosunuz

Hep kardeş olacak değiliz ya, yaşasın halkların sevgililiği...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Weldox
    Weldox's avatar
    Erkek

Hocam fantezimidir bilmiyorum ama bi çok büyük kişi önümüzdeki 50 yılda süper güçlerin Japonya ve Türkiye olacağı görüşünde. 

Benim görüşüme göre 100 sene kısa bi dönem süper güç olmak için (en azından bu devirde)

Yaptık bişiler.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

hocam ÇİN ÇİN ÇİN Süper güç olacak. Çin - Japonya - ABD - Almanya - Türkiye - Hindistan - İranöne çıkan ülkeler olacak. diğer Avrupa ve Amerika kıtası ülkeleri geriplanda kalacak. Sadece Yaşam kalitesiyle öne çıkacaklar. Bu saydığım ülkeler Askeri anlamda Siyasi anlamda Dünya siyasetine yön verecekler... Aktif rol oynayacaklar...

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HiGHVoLTaGe
    HiGHVoLTaGe's avatar
    Erkek

Katılıyorum Sana Hocam ....

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

Weldox bunu yazdı:
    -----------------------------

Hocam fantezimidir bilmiyorum ama bi çok büyük kişi önümüzdeki 50 yılda süper güçlerin Japonya ve Türkiye olacağı görüşünde. 

Benim görüşüme göre 100 sene kısa bi dönem süper güç olmak için (en azından bu devirde)

Almanya 1.dunya savası gecırdı yenıldı 2. dunya savasında yenık durumdayken tekrar yenıldı ama su anda ne durumda.

Japonya ne durumda super guc olmak ıcın potansıyelı degıstırmek gerek. 50 yılı bırak 10 15 yılda bıle ınanılmaz degısımler olabılır.

Bende yaptıgım bır arastırma sonucunda turkıyedekı petrol ve maden yatakları,kaynaklarında belırlı kotalar dısında arama yapılamıyor  dıye ogrenmıstım neden uluslara arası yapılan anlasmalar ve özellıkle gızlı olanları yuzunden.

Örn petrol 1100  m d emı cıkıyor cıkıyor yeryuzune en yakın olarak anlasma geregı 900 m e kadar arastırma yapılıyor sonda kullanıyor.

Maden rezervlerındede bu durum cok benzer sekılde.

Maden ıslemeye yetkı yok ama satılmasına var.Tesıs kurarsın ama ozman da tesısı satarsın.Türkiye gercekten cok ıyı yerlere gelecektır.

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

bence atatürk gibi ilerigörüşlü bir insan ülkeyi 100 sene elini kolunu bağlıyacak imzalar atmaz.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

ulan ne amele adamlarsınız. bütün memleket yatarken nası olacak da süper güç olacağız.

Şimdi Atatürk'ü diriltsek ne yazar. Memleketin %90 ı nası kafam rahat yata yata bi iş bulurumun hesabını yaparken memleket süper güç olacak.

yok eşşeğin üreme organı

Not:ticari antlaşmalar dışında diğer antlaşmaların süre kısıtı yok.

ftw
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acikistihbarat
    acikistihbarat's avatar
    Erkek

Silent_King bunu yazdı:

hocam ÇİN ÇİN ÇİN Süper güç olacak. Çin - Japonya - ABD - Almanya - Türkiye - Hindistan - İranöne çıkan ülkeler olacak. diğer Avrupa ve Amerika kıtası ülkeleri geriplanda kalacak. Sadece Yaşam kalitesiyle öne çıkacaklar. Bu saydığım ülkeler Askeri anlamda Siyasi anlamda Dünya siyasetine yön verecekler... Aktif rol oynayacaklar...

bundan daha fazla komik yazılar da okumuştum o yüzden fazla gülmeyeceğim :D

anlaşılan soğuk savaş döneminden çıkamayanlar var.

çin kendi başına gelişen bir ülke değildir.daha doğrusu dünyada kendi başına gelişen bir ülke hiç olmamıştır bundan sonra da olmayacaktır.

küreselciler amerika ve dünyayı ucuzdan beslemek,sistemi devam ettirebilmek gibi nedenlerle çin i geliştirdiler.bugün çin in kazandığı sanılan gelirin %70 kadarı amerikaya gidiyor.hem mali yönden hem de minimum talep edilen ihtiyaçların karşılanması sağlanıyor ki halkın refahı devam etsin...ortada çin diye bir devlet yok ki rakip olacak :)

amerikanın iç ve dış borçlarına bakın. bu kadar borçlu ülkenin bu kadar rahat hareket edebilmesini hangi mucizeyle açıklarsanız açıklayın.parasında istediği gibi değişiklik yapabilen ve bununla diğer ülkeleri şekillendirebilen biririne karşı çin nasıl olur da bağımsız bir güç olabilir ? akıl var mantık var.

öteki saydıkların da baştan aşağı yanlış.almanya ve avrupanın gücü ileriki süreçte azalacak.çıkarılan ekonomik krizle zaten avrupa çökertiliyor ileride daha beter olacak.yunanistan iflas etti.bir de yunanistana borç verecekler :)

oktay sinanoğlunun hayalleri gerçek olacak yakında...

Dünyada tek bir kutup vardır.bu kutupta amerika ve rusya ortaktır.Türkiye de bu iki ortağın ortağıdır.Yani dünyayı Amerika-Türkiye-Rusya yönetiyor.Enerji devrimine hız verildiği için Türkiye'ye nükleer santral yapılıyor.Nükleer işinde güney kore ve rusya ikilisiyle yakınlaşıyor Türkiye.bu demektir ki önümüzdeki süreçte Türkiye'ye teknoloji transferi hız kazanacak.üretim merkezi olacağımız için istihdam artırılacak halkın temel talepleri karşılanıp sorunları çözülecek ve artık tamamen politika üreten bir ülke olacağız.bunu anlamayanlar için tercüme etmek gerekirse Türkiye süper güç olacak...(zaten oldu sayılır.yakında kuzey ıraka askeri müdahale edecek Türkiye ve kendine bağlı bir eyalet haline getirecek.son terör saldırıları askerin ıraka girmesi için alt yapıyı oluşturdu.girilecek ve çıkış uzun vadeli olacak.)

bize de büyük ve güçlü bir Türkiye'de yaşamanın keyfini sürmek kalacak.(tabi Türkiye üzerinden fakir ülkeler de kalkındırılacak.onlar da geç de olsa biraz rahatlayacaklar...)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    solstice
    solstice's avatar
    Erkek

acikistihbarat bunu yazdı:

Silent_King bunu yazdı:

çin kendi başına gelişen bir ülke değildir.daha doğrusu dünyada kendi başına gelişen bir ülke hiç olmamıştır bundan sonra da olmayacaktır.

küreselciler amerika ve dünyayı ucuzdan beslemek,sistemi devam ettirebilmek gibi nedenlerle çin i geliştirdiler.bugün çin in kazandığı sanılan gelirin %70 kadarı amerikaya gidiyor.hem mali yönden hem de minimum talep edilen ihtiyaçların karşılanması sağlanıyor ki halkın refahı devam etsin...ortada çin diye bir devlet yok ki rakip olacak :)

amerikanın iç ve dış borçlarına bakın. bu kadar borçlu ülkenin bu kadar rahat hareket edebilmesini hangi mucizeyle açıklarsanız açıklayın.parasında istediği gibi değişiklik yapabilen ve bununla diğer ülkeleri şekillendirebilen biririne karşı çin nasıl olur da bağımsız bir güç olabilir ? akıl var mantık var.

öteki saydıkların da baştan aşağı yanlış.almanya ve avrupanın gücü ileriki süreçte azalacak.çıkarılan ekonomik krizle zaten avrupa çökertiliyor ileride daha beter olacak.yunanistan iflas etti.bir de yunanistana borç verecekler :)

oktay sinanoğlunun hayalleri gerçek olacak yakında...

Dünyada tek bir kutup vardır.bu kutupta amerika ve rusya ortaktır.Türkiye de bu iki ortağın ortağıdır.Yani dünyayı Amerika-Türkiye-Rusya yönetiyor.Enerji devrimine hız verildiği için Türkiye'ye nükleer santral yapılıyor.Nükleer işinde güney kore ve rusya ikilisiyle yakınlaşıyor Türkiye.bu demektir ki önümüzdeki süreçte Türkiye'ye teknoloji transferi hız kazanacak.üretim merkezi olacağımız için istihdam artırılacak halkın temel talepleri karşılanıp sorunları çözülecek ve artık tamamen politika üreten bir ülke olacağız.bunu anlamayanlar için tercüme etmek gerekirse Türkiye süper güç olacak...(zaten oldu sayılır.yakında kuzey ıraka askeri müdahale edecek Türkiye ve kendine bağlı bir eyalet haline getirecek.son terör saldırıları askerin ıraka girmesi için alt yapıyı oluşturdu.girilecek ve çıkış uzun vadeli olacak.)

bize de büyük ve güçlü bir Türkiye'de yaşamanın keyfini sürmek kalacak.(tabi Türkiye üzerinden fakir ülkeler de kalkındırılacak.onlar da geç de olsa biraz rahatlayacaklar...)

hoca sen yazınca ben kendimden geciyorum :D:D ama son kısıma bu sefer katılmakta süpheliyim :)

https://www.youtube.com/watch?v=k6LrGZGqYn8
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

cin kendi basina gelisebilen bir ulke artik. cin 1.5milyar nufusuyla dunyanin en buyuk pazari. kendi ihtiyaclarini kendi karsilayabiliyor. artik fason uretimden cıkıp kendi teknolojisini bile üretiyor. önümüzdeki 15 yılda 1.5milyar kişi ortalama refah seviyesinin üzerine cıkacak bu sayının 600 milyonu çinli olacak. bu çin ekonomisinin daha da güçleneceği anlama geliyor.

ftw
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    badass
    badass's avatar
    Erkek

acikistihbarat bunu yazdı:

Silent_King bunu yazdı:

lutfen boyle terbiyesizlikler yapma, burasi herkesin dusuncesini rahatca soyleyebilecegi bir yer. Eger birisiyle ayni goruste degilsen bunu bir saygi cercevesi icinde belirtmen daha iyi olur. 

Gelelim gercek konumuza;

SVS, konu petrolse turkiye'yi en cok ilgilendiren seylerden birisi Kirmizi Cizgi Anlasmasi (red line agreement http://en.wikipedia.org/wiki/Red_Line_Agreement), bu anlasmanin etkileri hala opec uzeriden devam ediyor. Bu konu uzerinde gercekten saklanan cok bilgi var, ancak gercekten merak ediyorsan bir kac kitap tavsiye edebilirim. 

Anlasmalara gelince, elbette turkiye'in attigi yanlis adimlar oldu ancak 1923 te yapilan anlasmalarin bizim gelismemizi durduran seyler oldugu kanisinda degilim.

Hatta Turkiye'nin ilk yillarindaki basarili kalkinmasina bakarsan bu anlasmalarin pek bir etken olmadigini gorebilirsin.

"1929 - 1939 yılları arasında dünya sanayi üretimi %19 artarken, Türkiye'de sanayi üretim artışı %96'yı buldu. Sovyetler Birliği ve Japonya dışında hiçbir ülke, bu alanda Türkiye'den daha hızlı bir büyüme sağlayamadı. 1924 - 1938 arasındaki 11 bütçenin kesin hesabı denk bağlanmış, 3'ü fazla vermiş, sadece 1'i açıkla (içinde Aşar vergisinin kaldırıldığı 1925 yılı ) kapanmıştır.1923-1938 yılları arasında ortalama yıllık % 4-6 oranında reel büyüme hızı elde edildiği halde enflasyon çok düşüktür.1930'da T.C. Merkez Bankası kurulmuş, 1931'de 6127 kilo olan, T.C. Merkez Bankası âltın mevcudu, 1938'de 26190 kiloya ulaştırılmış," http://tr.wikipedia.org/wiki/Türkiye#Ekonomi

Silent_King

15 yilda eminim bir cok sey degisir ancak ulkelerin yasadigi gercek buyume zaman alan birsey. Cin su anki buyume hizini onumuzdeki 15 sene sorunsuz devam ettire bilirse Amerikanin bugunku finansal gucune anca erisiyor. bu tur seyler hakkinda duzgun birsey soyleye bilmek icin daha farkli hesaplamalar gerekiyor ki yinede pek belirgin birsey cikmaz ortaya. Ama olma ihtimali var. Diger ihtimallere gore cok daha yuksek, ayni finansal guce Rusya'nin su anki buyume hizi ile ulasmasi 41 sene surer.

Toplam Hit: 2378 Toplam Mesaj: 14