Tv Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Selamlar, aşağıdaki tv'yi almayı düşünüyorum bütçem aşağı yukarı bu kadar aslında 10.000 tl kadar kafamda kurmuştum ama pek bir şey bulamadım, xbox series x için alacağım, önerir misiniz ya da farklı bir tavsiyeniz var mı?

https://www.amazon.com.tr/Philips-Ambilight-43PUS8108-62-Vision/dp/B0CBRVXWZP/ref=sr_1_9?__mk_tr_TR=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&crid=NFVC22RVOCGZ&keywords=4k%2Btv&qid=1702320031&sprefix=4k%2Bt%2Caps%2C154&sr=8-9&th=1 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

hocam daha önce ambilight olan bi tv kullanmadıysan bu sana biraz garip gelebilir ve o arka plan ışığı bir süre sonra rahatsız edebilir.

ben de lg ve philips arasında kalmıştım, sonra lg almaya karar verdim. çünkü vatanda falan yan yana bunları görme imkanım oldu, philipsin renkleri daha cansızdı mağaza modunda olduğu halde.

biliyorsun mağaza modu en canlı en parlak renklerin olduğu mod, orada bile lg daha iyi görünüyordu.

imkanın varsa bi mağazaya gidip tv yi gör derim.

goo.gl/qBNZmW
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

hocam daha önce ambilight olan bi tv kullanmadıysan bu sana biraz garip gelebilir ve o arka plan ışığı bir süre sonra rahatsız edebilir.

ben de lg ve philips arasında kalmıştım, sonra lg almaya karar verdim. çünkü vatanda falan yan yana bunları görme imkanım oldu, philipsin renkleri daha cansızdı mağaza modunda olduğu halde.

biliyorsun mağaza modu en canlı en parlak renklerin olduğu mod, orada bile lg daha iyi görünüyordu.

imkanın varsa bi mağazaya gidip tv yi gör derim.

Teşekkürler cevap için ambilight kapatıp kullanırım yorarsa o çok problem ya da gereklilik değil benim için, mağazada aynı modelin 1 büyük ekranlısını gördüm beğendim görüntüsünü. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

https://www.teknosa.com/samsung-75q60c-75-189-ekran-4k-qled-tv-p-110017513?gclsrc=aw.ds&gad_source=1&gclid=CjwKCAiApuCrBhAuEiwA8VJ6JmSEMtNg4pBWMhrh16y56oRosZTkkdS202esT37NPClAVWUqG-9sYhoCo_AQAvD_BwE

2 ay önce bu arkadaşı aldım, memnunum şimdilik fena değil. Ama eğer video 4K değilse çok bi numarası yok açıkcası.

Ama yanına şu ses sistemini aldın mı dadından yenmiyor doğrusu, ses sitemi çohiyi.

https://www.teknosa.com/samsung-hwb650tk-soundbar-p-110106114?shopId=2062&bundleReferral=p-bdl-110017525_2062-bdl

Cigu bigule :(
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bloodmage
    bloodmage's avatar
    Erkek

O TV nin üst versiyonu olan  55PUS8508 modelini aldım. TV nin köşeleri karanlıktı, ortasında sanki v sync kapatılmış bir oyun oynarken göze batan bir yırtılma vardı ayrıca siyah dengesi rezaletti. Zaten karanlık sahneler tatmin etmiyorken arkaya vuran ışık da iyice görüntüyü bastırıyor. İade ettim TCL 55C645 aldım . QLED panel her türlü hakkını veriyor. Arayüz philips de daha akıcı, sanırım işlemcisi bi tık daha iyi.  Ben philips alacaklara QLED altı önermiyorum. 

İndia İndia !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Hocalar 11bin tl'ye aşağıdaki televizyonu aldım. Bugün geldi kullandım, bana yetecek düzeyde, memnun kaldım açıkçası ilk gün deneyimimden. Yılbaşından sonra bu fiyata 4k tv bulabileceğimi sanmadığımdan amazonun ekstra yılsonu indirimi, prime indirimi derken iyi fiyata geldiğini düşünüyorum.

https://www.amazon.com.tr/dp/B0BJFLS5QW?psc=1&ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

TV de marka olayı yok artık zannedersem veya sadece prestij.isteklerimiz ve onlara cevap verecek donanımlar. herşey tüketim için güle güle kullanın.

Ama TV de veya daha başka şeyler de Philips diye bir markanın en son tercih sebebi olması doğrudur.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    McM
    McM's avatar
    Erkek
    DrKeworks bunu yazdı

https://www.teknosa.com/samsung-75q60c-75-189-ekran-4k-qled-tv-p-110017513?gclsrc=aw.ds&gad_source=1&gclid=CjwKCAiApuCrBhAuEiwA8VJ6JmSEMtNg4pBWMhrh16y56oRosZTkkdS202esT37NPClAVWUqG-9sYhoCo_AQAvD_BwE

2 ay önce bu arkadaşı aldım, memnunum şimdilik fena değil. Ama eğer video 4K değilse çok bi numarası yok açıkcası.

Ama yanına şu ses sistemini aldın mı dadından yenmiyor doğrusu, ses sitemi çohiyi.

https://www.teknosa.com/samsung-hwb650tk-soundbar-p-110106114?shopId=2062&bundleReferral=p-bdl-110017525_2062-bdl

Hocam bir ses sistemide ben istiyorum tv için. Alırken dikkat etmemiz gereken noktalar nelerdir. Tv ses sisteminde. ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yyasinn
    yyasinn's avatar
    Erkek

Hocam yakın zamanda 16400TL Vestel 55q900 modelini aldım. Forum incelerizin tavsiylerine göre aldım. Işık sızması, ölü pixel veya bulutlanma gibi sorunları yok ayrıca 3 yıl garantili. Bana gelen üründe lg panel mb180e anakartlı olan model geldi şimdilik memnunum.

Benim aldığım model smart modeli fakat seste jbl desteği var. Android modeli istersen 55qa9700 olanı alabilirsin.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

TV alırken markaya pek takılmayın en önemlisi panel sonrasında anakart. Mesala bugün Philips veya LG markasına güvenerek aldığınız televizyon Vestel üretimi çıkabilir.

Samsung bile bugün Sunny markasına Esenyurt'ta montaj yaptırıp TV'lerin üstüne Samsung logosu bastırııyor.

mkyb tarafından 17/Ara/23 16:00 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek

Herseyden once butce yeterliyse eger OLED.

LED bakiyorsaniz eger resim kalitesi icin,

- Panel: VA

- Backlight: Direct LED

- Refersh Rate: 120 Hz

Bunun disinda smart ozellikleri icin isletim sistemi, SoC, CPU, Ram, Storage dikkat etmeniz lazim.

Asagidaki siteden panel, backlight, refresh rate bilgilerini bulabilirsiniz,

https://www.displayspecifications.com/ 

Agronomist + Yaprak Tütün Uzmanı
Toplam Hit: 1258 Toplam Mesaj: 15
4k tv