Ubuntu Da Lol Oynamak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nibun
    Nibun's avatar
    Dişi

Dün windows u silip ubuntuyu kurdum ilk defa kullandığım için biraz acemilik çektim fakat alıştım hoşuma gitti.Şuan tek sorunum lol u nasıl çalıştıracağımızı bilmemem.Biraz araştırma yaptım ama tam anlamı ile bir cevap bulamadım,  ubuntuda lol oynayabiliyormuyum? oynayabilirsem en kolay yolu ile nasıl hallederim bu işlemi?

hadi sevişelim..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZINDIK
    ZINDIK's avatar
    Erkek

En kolay anlatımlı bu gibi:

http://games-linux.de/wine/15-league-of-legends

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo
    outmost bunu yazdı

En kolay anlatımlı bu gibi:

http://games-linux.de/wine/15-league-of-legends

her güncellemeden sonra şu patch olayını yapman gerekiyor sanırım bir de.

riot'un sanırım düşüncesi şu: linux kullanan adam para harcamayı sevmez, o yüzden uyarlamaya gerek yok :)

umarım beni şaşırtırlar da windows'u tamamen bırakır geçerim.

steamOS ve konsol ile oyunlara linux'un kapılarını aralayacak gibi duruyor da, bakalım...

edit büdüt: (haklıymışım)

"Keep in mind that you have to apply this patch after every single League of Legends patch!"

götüm kaşındı ben de deniyim bari

YekteranBaymedir tarafından 23/Ara/13 23:05 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

dota gibi linux a tam destek vermediler gitti mk.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    Homo
    PanxeR bunu yazdı

dota gibi linux a tam destek vermediler gitti mk.

riot paragöz olm, üstteki mesajımda dediğim gibi.

steam'ın gazıyla oyunlar linux'e geçmeye başlasa yavaş yavaş, bi hareketlenme olacak da...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    detCode
    detCode's avatar
    Erkek

wine miydi bişeyler vardı ama ubuntuda win uygulamalarını açıyordu biyere kadar

Who is detCode?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    Homo
    detCode bunu yazdı

wine miydi bişeyler vardı ama ubuntuda win uygulamalarını açıyordu biyere kadar

gaza geldim, söylenilenleri aynen yaparken

hem linux'u bozdum. hem takılı olmamasına ragmen win8 hdd'yi bozdum (nası becerdiysem)

tövbe.

linux = hobi. nothing more.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

Hacı Bill amca zamanında bu konuda çok iyi çalıştı ve tüm oyun üreticileri resmen windowsa mecbur bıraktırdı. Hele şu direcktX sikimi yüzünden performastaki düşüklüğü görmeniz lazım. Abicim siktiriboktan CS 1.6 bile OpenGL de çok daha iyi performans verirken microsoft ve politikaları yüzünden donanımları tam performansla çalıştırmak mümkün değil gibi.

Konsollardan örnek alın. Aynı oyunu neredeyse yarı özellikteki donanımlarla oynatıyor. Yapılan işletim sistemi donanımları tam performansla çalıştırıyor. Göt kadar kutu içinde ısınma sorunu olmadan oynatıyor. Ama gel gör ki ben laptopta oyun oynayamıyorum abicim.

Masaüstünde bile oynayamıyorum bazen. Harici ekran kartlı donanımı çok iyi olmasada ortalamanın çok üstünde bir makina facedeki sikimsonik flash oyunlarda donuyor. Tabi bunda firefoxun payını yoksaymıyorum :) Adam gibi 64 bit destekli bir tarayıcı yapmadılar daha. 32 bitte on numara çalışan alet. 64 bitten flash habire çöküyor. Her çökmede yaptığınız işi skiyim yazıp yolluyorum raporumu :)

Benim beklentim ne mi abicim. SteamOS piyasada gayet güzel iş yapacak ama microsoftun oyunculara yönelik bir işletim sistemi çıkartmasını bekliyorum. Bunu yapmazlarsa çok büyük bir kitle kaybı olacak. Zaten çoğu oyuncular kaçak kullanıyor. Sen bu adamlara ellerindeki donanımı çok daha iyi performansla kullanmasını sağlayan bir işletim sistemi yazarsan emin ol alıcısı çok daha fazla olacak. Fiyatınıda tabi gidip  499 dolar yapmaman kaydıyla :D

Örnek veriyorum 99 dolar gibi bir rakamla satışa sunulan 64 bit sadece oyunculara yönelik bir işletim sistemi olsa microsoft tarafından piyasaya sunulmuş. Ve sen bir oyuncu olsan. Steamdan zaten oyunlara veriyorsun 5-10 dolar bazen veriyosun 50 dolar. Bu oyunları daha tatmin edici bir grafikle oynama imkanın olsa satın almazmısın? Ben satın alırdım açıkcası. Aklımda oyun için bir masaüstü toplayıp SteamOS kurmak vardı. Çok fazla oyunum olmasa bile. Oynadığım oyunları ağız tadıyla oynamak isteyen birisiyim. Korsan aldığım oyunu oynamak için 150 TL zamanında ram almış birisi olarak diyorum. 99 dolar tek seferde vereceğim bir rakam.

Tabi daha çok kurumları hedef alan bir yazılım firması olan küççük yumuşak firmasından böyle bir açılım beklemek çok zor. En azından diyorum şu Xp nin kaynak kodları paylaşsalarda TBT olarak toplanıp kendi GamerOS projemizi yapsak. Programcı bir sürü adam var burada. Tester desen zibille. Boş zamanı olan adam arıyorsan başta Holü var zaten :D Çoğumuz zamanımızı boş işlerle harcamıyormuyuz şimdi :D Gelip burda takılmalar. Ya ben yarım saat aynı konulara baktığımı hatırlıyorum :D

Sosyal sorumluluk projeleri çok güzel oluyor. Ama TBT yönetimi olarak bir ricam olucak. TbtOS projesi başlatın abicim :) Bulabilirsek Win tabanlı olsun. Bulamazsakta SteamOS tarzında Linux tabanlı bir işletim sistemi modifiye edelim. Rene ve Şeyh gibi başımızda cidden bilgili adamlar var. Kodlama yapacak zaman bulamasalar bile yol yordam konusunda destek olsalar emin olun Pardus projesini sollayacak iş çıkartılabilir.

Dip not : Oha .mına koyim ne yazmışım lan ben :D Okumayanlara ve okumak istemeyenlere sadece son paragrafı okuyum yorumlarını bekliyorum.

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    🧿
    BlackApple
    BlackApple's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

play on linux üzerinden kurabilirsin testting bölümünde var 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nibun
    Nibun's avatar
    Dişi
    x bunu yazdı

play on linux üzerinden kurabilirsin testting bölümünde var 

yükledim ama açarken cannot find curl (from curl) şeklinde bir hata veriyor program

Nibun tarafından 25/Ara/13 18:26 tarihinde düzenlenmiştir

hadi sevişelim..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    🧿
    BlackApple
    BlackApple's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

synaptic paket yöneticisinden yükle sonra güncelelemsi varsa yap aynı şekilde wine içinde

bende de farklı bir hata veriyor oka basıyorum sorun olmuyor, oyun oynarken sıkıntısız oynanıyor 

Toplam Hit: 3645 Toplam Mesaj: 12