folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Üni Öğrenci Topluluğu İçin Hangi Altyapı (Web) ?

Üni Öğrenci Topluluğu İçin Hangi Altyapı (Web) ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Selamlar,

Üniversite bünyesindeki öğrencilere hizmet verecek bir platform kurmak istiyorum. Bir kaç arkadaştan fikir aldım ihtiyaç duyulan bir şey.

İçerisinde genel muhabbetler, öğretmen dedikoduları, ikinci el eşya alım satım ilanları, ders notları paylaşımları vs yapılacak.

Şöyle bir şey düşündüm,

Bi kere @edu.tr mailleriyle kayıt olacak herkes. Öyle dışarıdan üye almayacağız biz bize olacağız.

Belki üyelik talep sayfası olur. Yeni kazanan veletler ordan kazandı belgesi atıp geçici üyeliğe girebilirler.

Ders notları paylaşımına teşvik için puanlama sistemi olsun diye düşündüm.

Misalen ben 25 sayfalık not yükledim, 250 puan hesabıma yazıldı. Sonra bu notu indiren herkes için +1 veya +10 gibi bir puanlama ile sürekli olarak kazanmaya devam ettim.

Yarın bi gün matematik notlarına ihtiyacım oldu. Başka birinin paylaşımından indirdim 50 sayfalık not için hesabımdan 500 puan düştü. 

Atılan mesajlara +1, layk gibi bir sistemle de puan kazanılabilir. Mesaj attıkça da olabilir ama gereksiz flooda yol açar gibi. Gerçi sunucuya pek yük olmaz.

Efendime söyleyeyim R10 daki gibi trade puanı falan olabilir ikinci el olayı için. Yine de sorumluluk kabul etmeyeceğiz alıcıyla satıcıyı buluştururuz sadece.

Okul kampüsünde toki konutları, yurtlar falan var. AVM gibi bir yapı da var ufak. Oralarda bulunan ve kalan insanlar için toplaşma kaynağı olabilir. 

Misalen tokilerde 2 kişiyiz, okey oynamak istiyoruz, okeye 3 ve 4. aranıyor şeklinde not düşebileceğimiz bir şey.

Uzun lafın kısası böyle bir sistem kurmak istiyorum. Aslında direk forum gibi bir şey oldu ama pek tutmuyor artık insanlar forumları bırakalı seneler oldu, bi TBT kaldı o kadar :D

İlave fikirleriniz, neler yapılabilir, altyapı tavsiyeleriniz, şöyle yap, şunu bunu yapma vs.. şeklindeki önerilerinizi merak ve ısrarla bekliyorum.

İtiraf hesapları ( insta face falan ) baya tutuluyor. Öyle bir kategori de olabilir, ilanı aşk yapsın millet :D

Fuckbuddy kategorisi bile açarım mnskm, isimsiz konu açıp mesajlaşma seçeneği de olmalı bunun için tabi.

Hadi bakalım beyin fırtınası :)

Tişikkirlir,

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

He şey de önemli, mobil bir app ile kullanabilirsek güzel olur. Oturup yazmayı beceremem kimseye de yazdırabileceğimi sanmıyorum fiyatı yüksek olur muhtemleen. Mesela "tapatalk" veya türevi bir uygulamaya entegre edebileceğimiz bir şey olursa, tadından yenmez

...said addicted.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aylmz
    aylmz's avatar
    Erkek

Mybb 'yi çak gitsin

binin yarısı beş yüz o da bizde yok
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

zamanında bu tarz bir oluışum vardı. sonra davetiye ve referansla üye alıyorlardı ve üye alırken de para ödüyordun. hoca'lı hocam'lı bir site idi. 1-2 yıl sırada beklemiştik teee 2009'larda. üniversite mailini de onaylayalım dedik ama yok, almadılar içeri. umarım sizinki de o tür bir şeye dönmez. para ile tişört ya da kredi satın alıp kredi ile üye olduruyordu adamlar. daha neler neler vardı hatırlamıyorum. 

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g2k
    g2k's avatar
    Erkek

hocam genel olarak discourse işini görür. pluginleri falan da var ama tüm istediğin özellikleri uygulayabilir misin bilmiyorum bi incele baya güzel bi uygulama. artık vbulletin, mybb falan yerine bunu kullanıyor herkes. mobil uygulaması da var ek olarak. kendi siteni bağlayıp mobil uygulamadan da kullanabiliyorsun tapatalk gibi.

g2k[et]tahribat[dat]com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

Olum sen almanyada okumuyomusun ne tokisi bıraktınmı okulu?

arbeit macht frei
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı

zamanında bu tarz bir oluışum vardı. sonra davetiye ve referansla üye alıyorlardı ve üye alırken de para ödüyordun. hoca'lı hocam'lı bir site idi. 1-2 yıl sırada beklemiştik teee 2009'larda. üniversite mailini de onaylayalım dedik ama yok, almadılar içeri. umarım sizinki de o tür bir şeye dönmez. para ile tişört ya da kredi satın alıp kredi ile üye olduruyordu adamlar. daha neler neler vardı hatırlamıyorum. 

O universal bişeydi hatırlıyorum sanırsam cumhur onatın projesiydi. Bizimki bizim okula özgü olacak. Diğerleriyle uğraşamam :))

...said addicted.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    1234567B bunu yazdı

Olum sen almanyada okumuyomusun ne tokisi bıraktınmı okulu?

döndüm türkiyedeyim

...said addicted.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

ITU nun forumu var dediklerinin çoğu var orada. Simdi girenler bir  kac kisi.

teknikforum

simdi baktım kapanmış 

SkynetX tarafından 06/Mar/18 23:51 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek

bence puanlama sistemi yersiz. kullanıcıları yorum yapmak vs. ye zorlayacaksın ve çöp içerik ile dolmaya başlayacak böylece sistem. elbette ders notu indirmek/ilan paylaşmak vb. için puan düşülmezse kullanabilirsin.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    angels_demos bunu yazdı

bence puanlama sistemi yersiz. kullanıcıları yorum yapmak vs. ye zorlayacaksın ve çöp içerik ile dolmaya başlayacak böylece sistem. elbette ders notu indirmek/ilan paylaşmak vb. için puan düşülmezse kullanabilirsin.

Hocam kullanıcıları ellerindeki ders notlarını paylaşmaya teşvik etmek lazım. Yorumla 1 puan kazanacaksa ders notunun sayfası başına 100 kazanacak mesela :)

...said addicted.
Toplam Hit: 1817 Toplam Mesaj: 16
üniversite platformu öğrenci birliği