folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Üniversite Erasmus Olayı

Üniversite Erasmus Olayı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

Merhaba

Lise son sınıf öğrencisiyim.İnşallah seneye üniversiteye gidicem.

Hedefimde İstanbul Aydın Üni var o olmazsa Kültür Üniversitesi.

Şimdi Asıl sorum şu

Erasmus la öğrenci değişimi oluyor.

Ben litvanyaya Gitmek istiyorum.Kendime göre sebeplerim var.

Şimdi bu iki üniversite öğrendiğime göre AB üyesi olan ülkelere gönderebiliyomuş.

İçinizde bunlardan birinde okuyan varsa Litvanyaya gidebilirmiyim söyleyebilirmi ?

Seneye 1. Sınıf olucam ERASMUS 1.Sınıflarıda götürebiliyomu ?

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek
    ben okan uni deyim öyle her istediğine gidemiyorsun :)) uni nin anlaşmasının olduğu yerlere gidebilirsin, gidebileceğin yerler uni ve bölümüne göre değişir. Okulların web sayfalarında Erasmus sayfaları veya ofislerinin bilgileri vardır arayıp öğrenebilirsin ama sana önce hele bi kazan ilk yıl 3.50 üzerinde ortalama yap öyle gel diyebilirler.

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

ya şöyle olmazmı 

Mesela kazandım üniyi tamam üninin litvanyayla anlaşması var

Ben ilk sene öğrencisiyim gidebilirmiyim ?

ve ortalama 3.50 diyosunda bu ortalama sene sonu belli oluyo burdan çıkardığım anlam ilk sene gidilemez gibi bişey -.-

Edit:

Mesela üniversite ingiltereye yolladı ben ordan bi şekilde yurtdışına çıkabilirmiyim ?

Yani litvanyaya yollamadı  ama yakın bir ülkeye yolladı

sengen vizesi ile dolaşabiliyorun

Yani sabah gidip akşam gelsem ?

GodKlaus tarafından 13/May/14 16:31 tarihinde düzenlenmiştir

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flassy
    flassy's avatar
    Erkek

Benim bildiğim ilk sene gidemiyorsun.Not ortalaması olayı heryerde yok.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bartimaeus
    Bartimaeus's avatar
    Erkek

Dediğin üniversitelerde okumuyorum ama yardımcı olmaya çalışayım;

Aydın üniversitesi anlaşmalı üniversiteler:

http://erasmus.aydin.edu.tr/files/partner_universities.pdf

Kültür ünivesitesinin anlaşmaları internette yok. Orası hakkında bilgi için:

http://www.iku.edu.tr/8/1097/erasmus.html

Linkteki iletişim bilgilerinden ulaşır sorarsın.

Hem üniversite anlaşmaları bölümden bölüme faklılık gösterir. Misal olarak, makine mühendisliği ispanya-italya'ya gönderirken başka bir bölümün anlaşması isveçle olabilir. Sen sadece Litvanya'ya gidebilmek için mi bölüm tercihi yapacaksın?

Erasmus'a 1. sınıfta gidemezsin. Hatta 3. sınıf olmadan gidebilmen çok zor diyebilirim. (İngilizce sınavı ve mülakatını geçmen lazım. Not ortalamanın tutması lazım. Alttan dersinin az olması lazım.) Litvanya'ya neden bu şekilde gitmeye çalışıyorsun anlamadım ama bana sorarsan Erasmus sana uygun bir yol değil.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

Ya lütfen gidiliyo deyin adamlar 4.0 ortalama istesin yaparım ama yeterki ilk sene gideyim :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    Bartimaeus bunu yazdı

Dediğin üniversitelerde okumuyorum ama yardımcı olmaya çalışayım;

Aydın üniversitesi anlaşmalı üniversiteler:

http://erasmus.aydin.edu.tr/files/partner_universities.pdf

Kültür ünivesitesinin anlaşmaları internette yok. Orası hakkında bilgi için:

http://www.iku.edu.tr/8/1097/erasmus.html

Linkteki iletişim bilgilerinden ulaşır sorarsın.

Hem üniversite anlaşmaları bölümden bölüme faklılık gösterir. Misal olarak, makine mühendisliği ispanya-italya'ya gönderirken başka bir bölümün anlaşması isveçle olabilir. Sen sadece Litvanya'ya gidebilmek için mi bölüm tercihi yapacaksın?

Erasmus'a 1. sınıfta gidemezsin. Hatta 3. sınıf olmadan gidebilmen çok zor diyebilirim. (İngilizce sınavı ve mülakatını geçmen lazım. Not ortalamanın tutması lazım. Alttan dersinin az olması lazım.) Litvanya'ya neden bu şekilde gitmeye çalışıyorsun anlamadım ama bana sorarsan Erasmus sana uygun bir yol değil.

Yazılım ve Bilgisyar Mühendisliği yazıcam.

Yazılım sadece aydında var.

Okuldaki ortalamam 70 

İngilizce çok iyi seviyede.

Zaten meslek lisesiyim Kod işindede çok iyiyim.SQL serverda iyi yani komutlarda sıkıntı yok.

Alttan ders bırakmam.

şimdi tekrar soruyorum Ben 1. sınıf olsam çok yuzsek başarı göstersem gidebilirmiyim ?

Attığın linklere baktım Litvanya var ama gidebilcek yerlerde Engineer tarzında şeyler yazmıyor.

Ablamda genetik mühendsliği okudu.O fransaya gitti bi sıkıntı olmadı.

Yani mühendis gidebiliyor.

Ama yanında Engineer göremedim :(

GodKlaus tarafından 13/May/14 16:40 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı

Ya lütfen gidiliyo deyin adamlar 4.0 ortalama istesin yaparım ama yeterki ilk sene gideyim :)

ilk sene gidemen bi yere ortalamana bakmaları lazım bu da seni 2. sınıfa bekleticek

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sherlock.
    r10aldinho
    r10aldinho's avatar
    Erkek

üniversitenin anlaşmalı olduğu üniversiteler var, ayrıca gideceğin ünideki derslerde önemli, oradaki dersleri burada saydıramayabilirsin bazılarını. içerik kredi falan benzer olmalı

ingilizce sınava tabi tutulursun, barajı geçmenn lazım. bölümdeki gidecek kişi sayısı atıyorum 4, ilk 4 gidebilir, not ortalaması üniden üniye değişir.

ilk seneyi üniversitende okuyorsun, diğer sene gidebilirsin diye biliyorum.

çünkü o sene başvuracaksın, bir sonraki sene gidebilirsin.

r10aldinho tarafından 13/May/14 16:40 tarihinde düzenlenmiştir

İlk batışını ben gördüm güneşin, Gün dönümüne sen yetiştin, Kaptanı benim bu geminin, En son ben çıkarım, Panik etmeyin ___________________________________________________________ iletisim: www.tahribat.com@gmail.com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    madrew
    madrew's avatar
    Erkek

İlk sene gidemezsin Erasmus kapsamında başvuru tarihleri belli o nedenle sen girdiğinde üniye zaten çoktan bitmiş olacak başvurular. 2. olarak gitmiş olduğun bölümün diğer okullarla anlaşmalarına bakar olay. Ülkeyle anlaşma yapılmıyor okulla yapılıyor. Gittiğin ülke AB ülkesi ile aldığın vize ile gezebilirsin diğer ab ülkelerini .

der die das
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek
    Şimdi hocam not ortalaması şartı olamayabilir ama bunun sınavı ve mülakati var. hocalar genelde okulun karizması çizilmesin diye düşük ortalamalı arkadaşları pek yollamak istemiyor. Dil çok önemli. Sınıf arkadaşım yabancı dil mülakatına ingilizce girdi almanca çıktı :D 1.yabanci dili ing ama heyecan yapınca almanca olur mu demiş kabul etmişler o da verip çıktı. Zaten gidenler schengen (böyle mi yazılıyor emin değilim) aldığı için boş vaktinde istediğin yere gidebilirsin, İngiltere hariç tabi ki yeşil pasaportun varsa schengen e gerek yok.

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
Toplam Hit: 1887 Toplam Mesaj: 19