folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Usui Reiki 1.Aşama/2. Aşama - Üçüncü Göz Aktivasyonu - Kundalini Reiki Eğitimi.

Usui Reiki 1.Aşama/2. Aşama - Üçüncü Göz Aktivasyonu - Kundalini Reiki Eğitimi.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

Usui Reiki 1.aşama/2. aşama - Üçüncü Göz Aktivasyonu - Kundalini Reiki eğitimi.

müridler bu 3 eğitimden de geçmek istiyorum araştırdıklarıma göre Usui Reiki için uzaktan eğitim de oluyormuş bunun ders nortlarını size gönderiyorlarmış siz çalışıyorsunuz ardından sınavlarını mı ne yapıyorlamış ona göre sertifika da alınabiliyormuş.

Psişik yetenek testi yaparken tanıdık psikolog vardı o dedi bunları arştır diye sen bana bul dedim git kendin araştır dedi ben meşgulum dedi :D

bende internetten biraz baktım bayağ ilgimi çekti forumda yapanlar varsa bana yardım edebilir mi?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YakuZa
    YakuZa's avatar
    Erkek

Ben Usui Reiki Master teacher'ım. Usui reiki 1nci seviyeye seni uyumlayabilirim. Fakat Kundalini ve diger enerji sistemlerini tavsiye etmiyoruz. Kimden olursa olsun bu sıralamada bir egitim sakın alma dostum. Neden dersen öncelikle usui harici diger sistemler hep usui reikiden sonra cıkmıs, ve kaynakları net olmayan sistemlerdir daha iyi anlaman için şöyle söylim. Bir mastera yogun calısmalardan sonra kendisine farklı bi titresimde enerji verilebilir ama bu ona has bir durumdur bunu paylasmaması gerekir. ikinci olarak Kundalini reiki ve Golden reiki (3ncü göz aktv.) tek bir chakraya odaklı calısma sistemleridir. Örnek olarak kundalini direp kök chakrayı açmaktadır ve kişide dengesizlikler olabilmektedir! kök chakradan giren enerji diger chakralara ve kişinin aurasına zarar vermektedir. Bunun örnekleri dunyada coktur, örnek olarak Almanyada Kundalini mağdurları için klinikler mevcuttur.. Bu saydıgım ve baska nedenlerden ötürü bilinen en saglıklı en saglam enerji sistemi olan Usui Reikiden baslayıp diger enerji sistemlerine bulasmadan yine usui ile devam etmek en saglıklısıdır. Detaylı bilgi istersen mail yoluyla bana ulasabilirsin. likablex(at)gmail.com

Ruh olmussa infirada muptela, yaya kalır geri, her ne varsa.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpArK
    SpArK's avatar
    Erkek

YakuZa bunu yazdı:
    -----------------------------

Ben Usui Reiki Master teacher'ım. Usui reiki 1nci seviyeye seni uyumlayabilirim. Fakat Kundalini ve diger enerji sistemlerini tavsiye etmiyoruz. Kimden olursa olsun bu sıralamada bir egitim sakın alma dostum. Neden dersen öncelikle usui harici diger sistemler hep usui reikiden sonra cıkmıs, ve kaynakları net olmayan sistemlerdir daha iyi anlaman için şöyle söylim. Bir mastera yogun calısmalardan sonra kendisine farklı bi titresimde enerji verilebilir ama bu ona has bir durumdur bunu paylasmaması gerekir. ikinci olarak Kundalini reiki ve Golden reiki (3ncü göz aktv.) tek bir chakraya odaklı calısma sistemleridir. Örnek olarak kundalini direp kök chakrayı açmaktadır ve kişide dengesizlikler olabilmektedir! kök chakradan giren enerji diger chakralara ve kişinin aurasına zarar vermektedir. Bunun örnekleri dunyada coktur, örnek olarak Almanyada Kundalini mağdurları için klinikler mevcuttur.. Bu saydıgım ve baska nedenlerden ötürü bilinen en saglıklı en saglam enerji sistemi olan Usui Reikiden baslayıp diger enerji sistemlerine bulasmadan yine usui ile devam etmek en saglıklısıdır. Detaylı bilgi istersen mail yoluyla bana ulasabilirsin. likablex(at)gmail.com

Konuyu belki biraz bolmus olucam, fakat bir master gorunce cok sevindim. Reiki nedir tam olarak bilmiyorum fakat, son zamanlarda reiki ile ilgili muzikler dinleyince gercekten degisik seyler hissediyorum. Ozellikle Deuter in Reiki Hands of Light filan dinleyince kendimi kaybediyorum kendi ruh alemimde. Reiki hakkinda cok sey okuyamadim belki ama, okuduklarimdan tam olarak birsey cikaramadim malesef. Daha dogrusu galiba tam olarak anlamini ozunu kavrayamadim daha. Fakat herzaman heryerde varolan bir ruhsal yasam enerjisi ve bunun enerjisel olarak aktarimi ve sifa vermek yardim etmek gibi seyler icin oldugunu biliyorum. Acaba deneyimli ve tecrubeli olarak, nasil basladiginizi, basladiktan sonra fiziksel ve ruhsal olarak nasil degisimler gecirdiginizi ve hissettiginizi, benim gibi bu konudan uzak olanlara, ama kendisine enerji ve sifa vermek isteyenlere ne onerirsiniz ?  Neden ilgilenmek istiyorum derseniz, aslinda sadece kendi ruhani dunyam icin. Belki placebo etkisi olarak gozuksede yapicaklarim ne bileyim, icinde yasadigim ortam ve cevre nedeniyle kendimi iyi hissetmiyorum, saglikli da hissetmiyorum. Bilgi verirseniz, cok sevinirim.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

lan olm memlekete faydalı bi iş yapınla. yok enerjimi oraya yoğunlaştırim yok bilmem ne traş işler bunlar.

bu işlerin membaana gittim ben yok oyle bişe.

ftw
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YakuZa
    YakuZa's avatar
    Erkek

SpArK bunu yazdı:

YakuZa bunu yazdı:

Konuyu belki biraz bolmus olucam, fakat bir master gorunce cok sevindim. Reiki nedir tam olarak bilmiyorum fakat, son zamanlarda reiki ile ilgili muzikler dinleyince gercekten degisik seyler hissediyorum. Ozellikle Deuter in Reiki Hands of Light filan dinleyince kendimi kaybediyorum kendi ruh alemimde. Reiki hakkinda cok sey okuyamadim belki ama, okuduklarimdan tam olarak birsey cikaramadim malesef. Daha dogrusu galiba tam olarak anlamini ozunu kavrayamadim daha. Fakat herzaman heryerde varolan bir ruhsal yasam enerjisi ve bunun enerjisel olarak aktarimi ve sifa vermek yardim etmek gibi seyler icin oldugunu biliyorum. Acaba deneyimli ve tecrubeli olarak, nasil basladiginizi, basladiktan sonra fiziksel ve ruhsal olarak nasil degisimler gecirdiginizi ve hissettiginizi, benim gibi bu konudan uzak olanlara, ama kendisine enerji ve sifa vermek isteyenlere ne onerirsiniz ?  Neden ilgilenmek istiyorum derseniz, aslinda sadece kendi ruhani dunyam icin. Belki placebo etkisi olarak gozuksede yapicaklarim ne bileyim, icinde yasadigim ortam ve cevre nedeniyle kendimi iyi hissetmiyorum, saglikli da hissetmiyorum. Bilgi verirseniz, cok sevinirim.

Özetle neler yaşadıgımdan/hissettigimden bahsetmem gerekirse. Konuya söyle giriş yapayım. Reiki bir şifa sanatıdır, ruhsal, bedensel ve psikolojik anlamda şifalanmamız için kullandıgımız bir tekniktir. Yahu nası olur diyen arkadaslara tavsiyem önce kuantum fizigi konusunda bilgi edinirlerse, enerjisal şifanın mumkuniyetini daha iyi kavrarlar. Ben bundan 2 yıl evvel yaşadıgım bir takım metafizik problemler nedeniyle kendime bir çıkış yolu aramak için çabalarken reiki ile tanıstım. 2 yıldırda bütün klasik aşamaları tamamlayarak hem kendim hemde baskalarının şifası için çalışıyorum. Ve açıkca tüm yüregimle şunu söyleyebilirimki reiki muhteşem birşey. İlk etapta amaç bedensel vb. sorunların şifalanmasıdır daha sonra insan arınmaya baslar arındıkcada enerjiyi hissedebilirligi artar. Reiki ile şifa çalısması yaparken hissedilen şey tek kelime ile büyük mutluluktur. Reikinin şifalandıktan sonraki amacıda zaten büyük mutluluk, büyük özgürlük, varolusla bir olma gibi mistik deneyimleri yaşamak ve yaşam biçimi haline getirerek iyi insan olabilmektir. Ve son söz olarak tüm teknikler içerisinde reiki en kolay olan herkesin uygulayabilecegi bir tekniktir. ,

Birde şunu belirteyim reiki ne bir din, ne bir felsefe nede baska biseydir. İnsanın kendini tanıması için verilmiş bir yoldur.

Sevgi ışığınız olsun

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YakuZa
    YakuZa's avatar
    Erkek

tagext bunu yazdı:

lan olm memlekete faydalı bi iş yapınla. yok enerjimi oraya yoğunlaştırim yok bilmem ne traş işler bunlar.

bu işlerin membaana gittim ben yok oyle bişe.

Sevgili dostum bir insanın memleketine, dünyasına vs. faydalı olabilmesi için önce olgunlasması ve insani yönlerini geliştirmesi gerekir. Bunun yoluda usui reiki vb. bir sistem ile, önce bedensel sonra ruhsal ve psikolojik şifalanma, arınma ve farkındalıktır. Bu sekilde anca yaşamın amacının farkına varır ve sadece memleket degil tüm insanlıgın hizmetkarı olabiliriz. Ne demiş  yunus emre: ilm ilm bilmektir, ilm bilmek kendin bilmektir, sen kendin bilmez isen bu nice okumaktır..

Sevgiyle kal, sevgi ol

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugax
    bugax's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

reiki midir nedir hepsi hikaye. olay biyoloji, beyin düşünmek istediğini düşünür =) .ben kendi varlığımdan şüphe ederken, millet nelere inanıyor ya.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kerim
    kerim's avatar
    Erkek

oha reiki şarkı tarzı olan şeyleri rahatlatıcı bunlardan arıyodum kaç gündür

emmy rossum şarkıları gibiler owwwş iftara kadar havalanırım bunlarla ..

(:
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Erkek

YakuZa bunu yazdı:

Sevgili dostum bir insanın memleketine, dünyasına vs. faydalı olabilmesi için önce olgunlasması ve insani yönlerini geliştirmesi gerekir. Bunun yoluda usui reiki vb. bir sistem ile, önce bedensel sonra ruhsal ve psikolojik şifalanma, arınma ve farkındalıktır. Bu sekilde anca yaşamın amacının farkına varır ve sadece memleket degil tüm insanlıgın hizmetkarı olabiliriz. Ne demiş  yunus emre: ilm ilm bilmektir, ilm bilmek kendin bilmektir, sen kendin bilmez isen bu nice okumaktır..

Sevgiyle kal, sevgi ol

Zaten hepimiz reiki yapıyoruz anasını satiyim.  Bu günlere reiki ile mi geldik? Adamın biri uzakdoğuda birşey goruyor sonra bunu nası sokarım millete onun hesabını yapıyor. Sonra sokuyor. :) bizim millet de aman cok büyük nimet iç huzuru bulacam nirvanaya uşlaşacam diye dalıyor içine.

Yunus Emre de reikici mi? Bu tip şeyler boş beleş adamların uğraşları.

ftw
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YakuZa
    YakuZa's avatar
    Erkek

tagext bunu yazdı:

YakuZa bunu yazdı:

Sevgiyle kal, sevgi ol

Zaten hepimiz reiki yapıyoruz anasını satiyim.  Bu günlere reiki ile mi geldik? Adamın biri uzakdoğuda birşey goruyor sonra bunu nası sokarım millete onun hesabını yapıyor. Sonra sokuyor. :) bizim millet de aman cok büyük nimet iç huzuru bulacam nirvanaya uşlaşacam diye dalıyor içine.

Yunus Emre de reikici mi? Bu tip şeyler boş beleş adamların uğraşları.

Dostum önyargılı olmadan önce arastırmalısın. bilmeden yaşamadan konusmak sende biliyorsunki hoş degil.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Erkek

ya bırak allahını seversen hani desen ben bu eğitimi milleti düdüklemek için öğrenecem eywalla sonuna kadar arkandayım hatta bağdat caddesinde bi dükkan da aç kaktır gidene gelene. yok kendi iç huzurumu bulacam içimdeki sıkıntıları atıcam diyosan. musilde aynı işi görür.

ders notuyla ruhani şeymi öğrenilir.

ftw
Toplam Hit: 6124 Toplam Mesaj: 28