Yavru Köpek (Alınık)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

Müridler eilnde yavru köpek olanlar hayrına veya cüzi miktarda alabilirim çok ciddiyim bu sıralar bişeylere baglanmam lazım odamda beraber takılıcaz yani 

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek

nevorapat bunu yazdı:
    -----------------------------

Müridler eilnde yavru köpek olanlar hayrına veya cüzi miktarda alabilirim çok ciddiyim bu sıralar bişeylere baglanmam lazım odamda beraber takılıcaz yani 

Maddi durum yoksa hiç girişme bile ama yok benim maddi gücüm köpeğin bakımına-aşısına-yemek masraflarına yeter dersen al.
    ayrıca vaktimde var kuş gibi evde takılabileceğin bir hayvan değil köpek hergün günde 2 kere dışarı çıkartabilirim dersen o zaman al hatta buradan al daha iyi.

http://www.petarkadas.com/petbul?tur=742&irk=0&cinsiyet=0&yas=0&agirlik=0&sehir=8&ara=Bul&forumdan=&kategoriismi=&kategoriwwwismi=  

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bloom
    Bloom's avatar
    Erkek

Kopek almadan once cok iyi dusun,hatta otur 10 kere falan dusun.

Sokakta,barinaklarda terkedilmis bir suru kopek var,insanlar aliyorlar bu hayvanlari daha sonra farkli nedenlerden dolayi bu canlilari terkediyolar.

Kopekler cok duygusal hayvanlar, terkedildiklerinde resmen duygu cokuntusu yasiyorlar.

Ayrica bunun mamasi,asisi,sokakta gezdirmesi vb gibi bir suru seyleri var.

Tekrar dusun almadan once.

Bortubocek sever
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

Bloom bunu yazdı:

Kopek almadan once cok iyi dusun,hatta otur 10 kere falan dusun.

Sokakta,barinaklarda terkedilmis bir suru kopek var,insanlar aliyorlar bu hayvanlari daha sonra farkli nedenlerden dolayi bu canlilari terkediyolar.

Kopekler cok duygusal hayvanlar, terkedildiklerinde resmen duygu cokuntusu yasiyorlar.

Ayrica bunun mamasi,asisi,sokakta gezdirmesi vb gibi bir suru seyleri var.

Tekrar dusun almadan once.

Hacı işte hepsini düşündüm bi maddi gider  oluşturudum 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

gerçi dah aöncede söylenmiş ama şöyle söyliim, tamam 150-200 liralık mamalarla beslemek zorudna değilsin ama 100 lira aylık mamasına gider onu bi hesaba kat.. yavru köpek olduğu için yavru döneminde baya bi aşısı var oturduğun semte göre veterinerlerin aşı fiyatları değişiyor. günde 2 kere bi gezdiricen onu zaten, tuvalet eğitimi itaat eğitimi vs vermen lazım yoksa eğitimsiz bi köpek gerçekten sürekli başında bulunman gerekn bi bebeğe dönüşebiliyo.. ama hepsini geçtim, "bu sıralar bişeye bağlanmam gerekiyo" diyerek bi köpek aldın iyi güzel.. bahsettiğin o "bu sıralar" geçti gitti bişeye bağlanma ihtiyacı duymayınca köpeği napıcaksın? salıcak mısın yoksa beraber yaşamaya devam mı ediceksin? seni tanımadığım için tabi bişey diyemiyorum ama eğer dönemsel bi sıkıntın varda onun için köpek alıyorsan bence alma hocam, sonra inan o kadar insan salıyo ki köpekleri sokağa bu yüzden, tabiri caizse artık hityaçları kalmıyo doyuyolar salıyolar. köpekte evde yaşamaya alıştığı için sokağa düştüğü için hem terkedilmenin üzüntüsü hem açlık hem sokak hayatı derken bildiğin ölüyorlar.. yani olurda yarın bigün sıkılıp sokağa salarım diyen varsa bilsin ki kafasına sıkmakla aynı şey oluyo o yaptıkları.  barınaklar felanda çözüm değil oralarıda bi görseniz perişan durumdalar..

ama hepsini geçtim adam gibi bakıcam bu dönemlik değil bi ömürlük bi arkadaş arıyorum diyosan köpek beslemek müthiş bişeydir. bağımlılık derecesine gider :) tabi 15 yıl yaşadıklarını da hesab akatmak lazım 15 senelik bi canın sorumluluğunu alıyosun üzerine :) 

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

MaviGozluDev bunu yazdı:

gerçi dah aöncede söylenmiş ama şöyle söyliim, tamam 150-200 liralık mamalarla beslemek zorudna değilsin ama 100 lira aylık mamasına gider onu bi hesaba kat.. yavru köpek olduğu için yavru döneminde baya bi aşısı var oturduğun semte göre veterinerlerin aşı fiyatları değişiyor. günde 2 kere bi gezdiricen onu zaten, tuvalet eğitimi itaat eğitimi vs vermen lazım yoksa eğitimsiz bi köpek gerçekten sürekli başında bulunman gerekn bi bebeğe dönüşebiliyo.. ama hepsini geçtim, "bu sıralar bişeye bağlanmam gerekiyo" diyerek bi köpek aldın iyi güzel.. bahsettiğin o "bu sıralar" geçti gitti bişeye bağlanma ihtiyacı duymayınca köpeği napıcaksın? salıcak mısın yoksa beraber yaşamaya devam mı ediceksin? seni tanımadığım için tabi bişey diyemiyorum ama eğer dönemsel bi sıkıntın varda onun için köpek alıyorsan bence alma hocam, sonra inan o kadar insan salıyo ki köpekleri sokağa bu yüzden, tabiri caizse artık hityaçları kalmıyo doyuyolar salıyolar. köpekte evde yaşamaya alıştığı için sokağa düştüğü için hem terkedilmenin üzüntüsü hem açlık hem sokak hayatı derken bildiğin ölüyorlar.. yani olurda yarın bigün sıkılıp sokağa salarım diyen varsa bilsin ki kafasına sıkmakla aynı şey oluyo o yaptıkları.  barınaklar felanda çözüm değil oralarıda bi görseniz perişan durumdalar..

ama hepsini geçtim adam gibi bakıcam bu dönemlik değil bi ömürlük bi arkadaş arıyorum diyosan köpek beslemek müthiş bişeydir. bağımlılık derecesine gider :) tabi 15 yıl yaşadıklarını da hesab akatmak lazım 15 senelik bi canın sorumluluğunu alıyosun üzerine :) 

Hocam haklısın benim köyde kangallarım var ama bu zamana kadar evimde hiç köpek beslemedim onun biraz tedirginligi var ya bilgisayarımın başındayken  yanımda dursun kafasını seviyim canım sıkıldıgında koltugumdan  kalkıyım  biraz   hırpalıyım busene  köyde  benim kangallarlar nerdeyse aynı yataga gircektik o kadar dip dipeydik ve köpek alırısamda son nefesine kadar bırakmam buda 10 yıll ve üzeri ddemek zaten şuanda aylık 120 lirayı gözden çıkarttım ama gidipde  dükkandan bi köpege 800lira vermem onun yerine  bakamıcak durumu olan arkadaşkar varsa onlardan alıyım veya şimdi bi arkadaşımla konuştum  hafta sonu bi barınaga gidicem hem  sebap işlemiş olursun dedi odam baya geniş yer sıkıntımız yok  annem dışındakiler köpege baya yakın davranırlar ama yavruya annem nasıl tepki verir bilmiyorum ya sever yada biz yokken sever ama sever :D zamanla alışır öyle işteya artık insanlara deger vermektensen can dostu edinirim .D evet biliyorum günde 2 kere çıkartıcaz dışarıya ama biz fazla çıkartıtız ben i akşam kesin çıkartırım  kız kardeşimde  sabahları öglenleri vs :D bakalı hayırlısı ama  ciddi  ciddi isiityorum ve halen söylüyorum elinde olan bakamıcak arkadaşlar varsa alıyım ben 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

mürid hipokondriyak ile iletişim kur..

gerçi banlı sanırım ama iletişim bilgileri yoksa sende ben aracı olabilirim.

sigara değil, balık olan.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realist
    Realist's avatar
    Erkek

barınakdan al hacı bencede sebap işlemiş olursun köpekleri cinsleriyle değerlendirmeyi sevmem ama bazen sahipleri tarafından terkedilmiş fahiş fiyatlara satılan ırklarda oluyormuş

..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erick
    erick's avatar
    Erkek

herkesin dediği gibi hoca sana bi barınak yolu düşmeli bence, orda zaten onlarca köpek var yavrular dahil illaki birine ısınırsın hemde birine yardımcı olmuş onu kurtarmış olursun. çok hayvan var etrafta böyle senin gibi sahiplenecek birilerini arayan istersen yardımcı olabilirim. özel mesajdan oturduğun il/semt yazarsan gözden kaçırmam,benimde bi faydam dokunur belki bu sebeple. Not:Antalya yazıyodu doğruluğundan emin olamadığımdan özelden dedim :)

Bir var,Bir yok..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

izzmarit bunu yazdı:

mürid hipokondriyak ile iletişim kur..

gerçi banlı sanırım ama iletişim bilgileri yoksa sende ben aracı olabilirim.

Hocam size zahmet olmasın :)

Toplam Hit: 1954 Toplam Mesaj: 13