folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Yeni Opera Tarayıcı Nekadar Berbat

Yeni Opera Tarayıcı Nekadar Berbat

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    srsr_mnyk
    srsr_mnyk's avatar
    Erkek

bugün chromede firefoxda alayına uyuz oldum zaten operada sikik bir versiyon çıkarttı diye düşünüyordum eski operayı kurdum rahatladım vallaha

o yeni versiyon nedir öyle ? beğenen varmı ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buzukatak
    buzukatak's avatar
    Erkek
    HolyZat bunu yazdı

bugün chromede firefoxda alayına uyuz oldum zaten operada sikik bir versiyon çıkarttı diye düşünüyordum eski operayı kurdum rahatladım vallaha

o yeni versiyon nedir öyle ? beğenen varmı ?

Opera'yı Opera yapan özellikleri bilen ve bekleyen beğenmez. O özellikleri de yenisine koyana kadar (geliştirilme hızına bakınca) herhalde 2-3 yıl geçecek. Opera'yı siktiler öldü özetle :/

buzukatak tarafından 11/Kas/13 20:58 tarihinde düzenlenmiştir

anlıyorum.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sscheme
    Sscheme's avatar
    Erkek

O tarz bi browser istesem chrome kullanırım zaten, Opera büyük hata yaptı Chromium a geçerek, ben de hala eskisini kullanıyorum

Bütün mesajlarım ve konularım BSD Lisansı"yla lisanslanmıştır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Webkit'e geçmeye zorlandılar. Google başta olmak üzere birçok üretici sitelerini kasıtlı olarak opera'ya uyumsuzlaştırıyorlardı. Hatta MS, Opera'ya tazminat ödemek zorunda kalmıştı zamanında.

Olaylara karışmayın!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı

Webkit'e geçmeye zorlandılar. Google başta olmak üzere birçok üretici sitelerini kasıtlı olarak opera'ya uyumsuzlaştırıyorlardı. Hatta MS, Opera'ya tazminat ödemek zorunda kalmıştı zamanında.

Maalesef ki öyle oldu :( Presto tabanlı olduğundan artık uğraşmaları için kökten değiştirmeleri gerekiyordu. Facebook falan sanki kasten opera ile uyumsuzmuş gibi saçma sapan sorunlar çıkarıyordu.

Bu arada chromium gördüğüm en rezil tarayıcılardan.. Geçmişi hatırlamasın bile diyemiyorsun arkadaş bu kadar saçma bir ayarlar kısmı olabilir mi ya ? Sana bi kalıp vermişler, o kadar dar ki kullanırken bunalıyorum hiçbirşey yapamıyorsun. 10-15 tane eklenti yükledim istediğim ayarları yapabilmek için ama hala bi opera 12.16 olamadı.

Opera 12.16'da kullanamıyorum,ciddi manada uyumsuzluk var :(

Nerelere gitsem ne yapsam bilemedim ya,maxthon denemeyi düşünüyorum bir ara.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buzukatak
    buzukatak's avatar
    Erkek
    pcdoktor636 bunu yazdı
    YeniHarman bunu yazdı

Maalesef ki öyle oldu :( Presto tabanlı olduğundan artık uğraşmaları için kökten değiştirmeleri gerekiyordu. Facebook falan sanki kasten opera ile uyumsuzmuş gibi saçma sapan sorunlar çıkarıyordu.

Bu arada chromium gördüğüm en rezil tarayıcılardan.. Geçmişi hatırlamasın bile diyemiyorsun arkadaş bu kadar saçma bir ayarlar kısmı olabilir mi ya ? Sana bi kalıp vermişler, o kadar dar ki kullanırken bunalıyorum hiçbirşey yapamıyorsun. 10-15 tane eklenti yükledim istediğim ayarları yapabilmek için ama hala bi opera 12.16 olamadı.

Opera 12.16'da kullanamıyorum,ciddi manada uyumsuzluk var :(

Nerelere gitsem ne yapsam bilemedim ya,maxthon denemeyi düşünüyorum bir ara.

2 hafta öncesine kadar 12.16'yı ben de kullandım. Fakat ben yıllarca çökme ekranı görmemişim onu anladım. Çöküyor habire çöküyor. En ilginci Facebook ve Tahribat en çok çökmeye sebep olan siteler.

İşin hüzünlüsü bu çökmeler uygulama ile değil de browser.js ile yamanıyordu. Opera'ya mail attım, pekala yeni sürüm güncellemeyeceksiniz, bari browser.js'leri yayınlamaya devam edin en azından şu yeni Opera'yı adam edene kadar diye. Tabi ki olumlu dönmediler.

Amacım çılgın RSS okuyucusu, dahili e-posta istemcisi (bunun yeni Opera'ya asla eklenmeyeceği kesin, ayırdılar zaten indirilebilir durumda opera.com'da), Opera Link entegrasyonu, ana şifre ile saklanan form verileri, notlar, opera:config'deki yapılandırma deryası ve en en en önemli ve vazgeçilmezi, sizi tarayıcıya değil, tarayıcıyı size uyduran köküne kadar özelleştirilebilen arayüzden mahrum olmamaktı. Daha neler neler var sayamadığım.

Ama bahsettiğim gibi o çökmelerden illallah ettim. Oturup sorun kaynağını bulup browser.js 'yi kendim yamayacak değilim.

IE11 çok kral. Onu kullanıyorum bakalım şimdilik.

buzukatak tarafından 12/Kas/13 00:23 tarihinde düzenlenmiştir

anlıyorum.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek

hele mobilde o geçen yılki güncelleştirmeler anasını ağlatıı telefondan soğuttu. 

matematik24.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    srsr_mnyk
    srsr_mnyk's avatar
    Erkek

nalet olsun aq chromeye dönmek zorunda kaldım operanın eski versiyonu çok çökme yaptı :S nasıl iş anlamadım doğru düzgün kullanıcak tarayıcı kalmamış

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

safari

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tolgaStain
    tolgaStain's avatar
    Erkek

O değilde ilk bilgisayar kullanımından beri mozilla kullanıyodum. şu son 1-2 aydır yan uygulama yanıt vermiyor hatası yüzünden chrome kullanıyorum 1 haftadır rahatım valla

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    srsr_mnyk
    srsr_mnyk's avatar
    Erkek

chromede şöyle bir sorun yaşıyorum bir şarkı dinlerken diğer sekmedende haber sitesine felan bakarke n takılıyor amk ne biçim bir tarayıcı la bu bitane kullanılacak birşey yok :S

Toplam Hit: 2007 Toplam Mesaj: 13