folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Yunan Arkadaşı Veya Yunanistan Tecrübesi Olan ?

Yunan Arkadaşı Veya Yunanistan Tecrübesi Olan ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Bir süredir kafamda bazı planlar projeler var , bunların bazıları yunanistanı da içeriyor. 

Gerek iş gerek gezi olarak sormak istediğim sorular var , işte buyüzden yunanistan konusunda

tecrübeli veya yunanistanda arkadaşları olan (yunan türk fark etmez ) kişilerden yardım istiyorum.

Örnek verecek olursak sorularıma

1. Yunanistanda organik tarım projeme ilişkin faliyet yürütüp yürütemeyeceğim.

2. Yunanistanda bir otel pansiyon kurmak veya işletmek için gerekli (Yabancılara) belgeler vb. Nedir.

3. Ekonomik olarak şuan kriz içinde olan yunanistanda yatırım yapacak olursak nereler uygun 

gibisinden arkadaşlar aracılık ederseniz sevinirim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek
    Kız arkadaşım var yunanistan kimlikli ama Türk onları mubadelede gondermemisler batı Trakya kısmında soruna gelecek olursak Velhasıl kelam Türklere is yaptirmiyorlarmis oradaki ama sen yatırım yapacan yabancısin diye bişeyler olur is konusunda ama onlar hiç çalışıyormuş 2 de heryer kapaniyormus gündüz is icin değmez sevgilime göre
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

HighElf nickli müride ulaşırsan, onun tanıdığı biri olabilir :)

ride or die..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

var mı hocam şöyle €1-2 milyon? varsa gidelim benim memlekete bende para koyim yapalım :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Palerider
    Palerider's avatar
    Erkek
    Mert_648 bunu yazdı
    Kız arkadaşım var yunanistan kimlikli ama Türk onları mubadelede gondermemisler batı Trakya kısmında soruna gelecek olursak Velhasıl kelam Türklere is yaptirmiyorlarmis oradaki ama sen yatırım yapacan yabancısin diye bişeyler olur is konusunda ama onlar hiç çalışıyormuş 2 de heryer kapaniyormus gündüz is icin değmez sevgilime göre

+1

Bu yüzden çalışmadıkları için battılar zaten aynı olay ispanyada da var onlar da böyle ''Siesta'' denen bu dinlenme olayını her öğlen yapıyorlar çalışmıyorlar sonra da batıyorlar.

Ayrıca ekonomi notu veren kuruluşlar oraya kesinlikle yatırım yapılamaz çöp ülke ünvanı verdi.

Ve bugün gördüm haberlerde ülkenin kendi devlet tv si olan ERT kapandı krizden dolayı sen düşün artık durumu kendine başka bir ülke bul bence yatırım yapacak sitesine bile girmiyor.

http://www.ert.gr/

Eskisi gibi değildir belki!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

rakkoc'un vatandaslığı var abi.

buralardaysa yanıtlar :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Kredi notu düştü de , toprak olarak değeri her zaman gözümde yüksektir yunanistanın.

ERT yi kapatmalarını bende euronews den gördüm , tamamen devletin mallığı o kanalı istese o kadar çalışanı kendi bile devralabilirdi.

Yada çalışan sayısı azaltırabilirdi , Türkiye de tekelin kapatılması yerine özelleştirilmesi gibi düşünün adamlar paraya çevirmek yerine kapattı.

Ben bir toprak alsam organik üretsem , bir pansiyon yada küçük otel açsam aç açıkta kalacağımı sanmıyorum. 5 Yıl sonra Yunanistan krizden çıktığında değeri tekrar geri yükselecek. Kredi derecelendirme kuruluşları sıcak paraya ve istikrara bakıyor ama turizm de daha önemli şeyler var.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Wakizashi
    Wakizashi's avatar
    Erkek

benim edindigim tecrubelerim kardo bence gitme cok acayip insanlar, Turklere karsi asiri garip davraniyorlar bu 1,yardimlasma denen sey alayinda sifir en basit ornek vereyim sinavdasin kalemin yok yada silgindir cart curt bir allahin kulu al fazla var bende kullan demez bu durum yanliz Turkler icin degil birbirlerinede oyle davraniyorlar :))  insanlik sifir yani,ama yinede senin tercihin tabiki.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    Amd-x bunu yazdı

rakkoc'un vatandaslığı var abi.

buralardaysa yanıtlar :)

Ben yunan vatandasiyim evet. Burda da cok hemserim var (foruma yunanistandan katilan)

Bizimkilerde tarim ile ugrasiyor hatta. Komotini(Gumulcine) kasabasinin venna (demirbeyli) koyundenim.

Fakat bn pek bilmiyorum disardan gelene ne uygulaniyor. Bnm istanbulda yazilim sirketim var yunanistani sadece tatilleri degerlendirmek icin kullaniyorum.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Hacim ben dogma buyume Yuanistanliyim at pm yardimci olayim

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    Wakizashi bunu yazdı

benim edindigim tecrubelerim kardo bence gitme cok acayip insanlar, Turklere karsi asiri garip davraniyorlar bu 1,yardimlasma denen sey alayinda sifir en basit ornek vereyim sinavdasin kalemin yok yada silgindir cart curt bir allahin kulu al fazla var bende kullan demez bu durum yanliz Turkler icin degil birbirlerinede oyle davraniyorlar :))  insanlik sifir yani,ama yinede senin tercihin tabiki.

Silgisi ile yanlış yazdıgım bir kelimeyi sildim diye beni ilk okulca hocaya şikayet eden , ve o gerizekalıyı savunup bana bagırıp çağırılan bir 

olay geçirdim hocam :) o dediğin olay silgi kalem , yakın arkadaşın degilse her yerde herkez yapabiliyor.

Toplam Hit: 2700 Toplam Mesaj: 25