folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Yurtdışı Para Transferi

Yurtdışı Para Transferi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Bitcoin alıp gönder hocam. max 30 dolar kaybin olur bi günde, belki üstüne kar edersn

HolyOne tarafından 24/Eki/14 22:45 tarihinde düzenlenmiştir

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeyQirs
    HeyQirs's avatar
    Erkek

ria ile vakıftan yolla 45lira bile işlem ücreti tutmaz

forumda yazmıyorum artık okuyorum yeter adam olana.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

Hocam western union ile gönderirsen para yarım saate hesapta olur, çekebilirsin. Ama fazla komisyon alıyorlar. Ayrıca 3000 dolar ve üzerinde 1'den fazla kimlik doğrulama istiyorlar. Yani pasaport+ehliyet/nüfus cuzdani gibi bir şeyler götürmen gerekiyor.

Citibank az komisyon alıyor ama onun için önceden hesap açmış olman gerek.

Swift ile paranın ulaşma süresi bankaya göre değişiyor. Ama 1 gün ile 1 hafta arasında bir şey bekleyebilirsin.

Ayrıca western union şubelerinden parayı çekerken herhangi bir komisyon almıyorlar, yani sadece gönderilirken ödeniyor.

Edit:Türkiye'de en düzgün çalışan kurum olduğuna inandığım PTT'yi deneyebilirsin. UPT isimli bir servisleri var, western union ile para gönderebiliyorsun.

pcdoktor636 tarafından 25/Eki/14 00:36 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caagroup
    caagroup's avatar
    Erkek

londra işbank'tan uzak durun

burada bir hsbc hesabınız varsa  buradan yatırıp oradan parayı kesintisiz çekebilirsiniz(kur farkı giriyor)

orada bankamatikten debit kart ile(trde hesabı açarken aldığım) alıyordum paraları belki üst limiti vardır.

yinede hsbc şubelerinden birine danışın,  değişmiş olabilir 2 sene önce bu şekilde transfer yapıyorum.

caagroup tarafından 25/Eki/14 07:47 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek
    caagroup bunu yazdı

londra işbank'tan uzak durun

burada bir hsbc hesabınız varsa  buradan yatırıp oradan parayı kesintisiz çekebilirsiniz(kur farkı giriyor)

orada bankamatikten debit kart ile(trde hesabı açarken aldığım) alıyordum paraları belki üst limiti vardır.

yinede hsbc şubelerinden birine danışın,  değişmiş olabilir 2 sene önce bu şekilde transfer yapıyorum.

Kesinlikle hocam HSBC zaten dünyanın pek çok yerinde var yurtdışında bende kullanmıştım çok düşük ücretleri vardı.

Ayrıca, Swift yapmanı tavsiye etmem maliyetli olur. Örnek veriyorum 3 günde gitsin dersen 100 euro ücret alır aynı anda gitsin dersen 200 euro ücret alır gibilerinden durumları var. 

Swift uluslararası döviz transferi altyapısı olduğu için senin Türkiyeden gönderdiğin para dünya ve avrupa merkez bankalarından geçerek ingiltereye ulaşacağı için her paranın geçtiği yerde bir kesinti yapılıyor bu da çok maliyeti arttırıyor. 

imza.
Toplam Hit: 1511 Toplam Mesaj: 16