folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Abuk Subuk Beslenmek Yerine Sefer Tasına Mı Dönsek?

Abuk Subuk Beslenmek Yerine Sefer Tasına Mı Dönsek?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branimir
    Branimir's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar eminim birçok arkadaş benimle aynı sıkıntıyı çekiyordur.

İşyeri yemekhanelerinde ya aşırı yağlı, ya tatsız tussuz ya da beğenmediğimiz yemekler çıkabiliyor. Dışarıdan verdiğimiz siparişlerde at eti kebaba, toynak lahmacununa bıktık. Ev yemeği ayağına fahiş fiyatlarda millete kucağında yemek yediren saçma sapan yerlere de gitmiyorum artık. 

Bende artık sefer tasında mis gibi kendi pişirdiğimiz içinde ne olduğu belli damak zevkimize göre yaptığımız yemekleri getirmeyi düşündüm işyerine.

Bu konuda deneyimli olan arkadaşlar vardır elbette, internette baya bir araştırdım profesyonel bir sefer tası arıyorum. Özellikle termos sefer tasları iyi oluyormuş sanırım, Penguen diye bir marka var en çok satılan bu gibi ama onun hakkında da şikayetler var kapaklardaki lastikleri falan yemeklerin içine düşüyormuş vs. vs.

Sabah 07.00 gibi kalıyor ve 07.15'de evden çıkıyorum acaba diyorum kalktığım zaman bu 15 dakikalık arada yemekleri ısıtıp çıkmadan sefer tasına koysam öğlen 12:30'a kadar dayanır mı? Aslına bakarsanız hergün bunu yapmak eziyet gibi gelecek ama yapacak birşey yok, keşke öyle bir sefer tası olsa ki akşam ısıtıp koysak ertesi gün öğlen yesek :) Var mı böyle mucize bir ürün?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Pilav, tavuk, yogurt, sulu ev yemekleri...

Bunlarla beslenebilirsin sefer tasında.

En kotusu sanvic tarzi yapip cantaya atmak bile disarda yemekten hem daha saglikli hem de daha ekonomik.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Son 2 aydır uyguladığım olay.

Ben akşamdan sandwiç yağıyorum ya da; o gün spor salonuna gideceksem pilavımı, tavuğumu veya köftemi, salatamı yapıp saklama kaplarına koyuyorum (1milyoncudan aldığım aynı boy 3 adet plastik ve ağzı kilitlenen kap işte) 

Kapları da sırt çantama koyuyorum; missssss

İş yerimde herkes kantinden, civarda ki pidecilere giderken ben hem sağlıklı, hem ucuz hemde lezzetli şekilde karnımı doyuruyorum.

Bu sayede son 2 ayda 800 TL arttırdım. Demek ki aylık dışarıda yemek masrafım 400 papel.

Böl 20'ye, günlük 20 liralık yemek yiyormuşum eskiden. Vay hayvan vay....

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branimir
    Branimir's avatar
    Erkek
    ComputerWolf bunu yazdı

En kotusu sanvic tarzi yapip cantaya atmak bile disarda yemekten hem daha saglikli hem de daha ekonomik.

Evet dostum sana katılıyorum ama mevzu yemek değil mevzu sefer tası :) Yoksa yemek konusunda sitede varsa profesyonel şef hepsiyle kapışmaya hazırım iddalıyımdır :) Uzun soluklu yemekleri sıcak tutabilecek bir sefer tası gerekiyor.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

sefer tası yerine saklama kabı kullanabilirsin, akşam yemeğini biraz fazla pişir, koy saklama kabına al sana öğle yemeği. ben bazen sandviç yapıp koyuyorum çantaya, bazen de migrostaki hazır sandviçlerden alıyorum (biraz pahalı ve doyurmuyor, diyetteyim diye yiyotum)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

Ogle yemeğini yapamayanlar icin ( benim gibi öğrenci ise ve o sulu yemeği yapamayacak ise) aksam yemeklerinde makarna + tavuk candir belirteyim (1.5 tl ye 350 gr kepekli makarna + 1 kg tavuk göğsü 17 tl aldım ) 1 hafta gitti beraber acayip dusuk kalori ve lezzet okuyor soyleki sadece aksam yemeğimi bunla değiştirerek ki bazen okulda pizza yiyordum 2 kg vermisim ve aksam yemek fiyati da 20/7 den 3 tl nin biraz alti yapıyor 

Not maden suyu unutmayin şarttır yoksa mineral eksikliği can sıkıcı sonuc dogurabiliyor 

I am Jack's inflamed sense of rejection
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Ozden bunu yazdı
    ComputerWolf bunu yazdı

Evet dostum sana katılıyorum ama mevzu yemek değil mevzu sefer tası :) Yoksa yemek konusunda sitede varsa profesyonel şef hepsiyle kapışmaya hazırım iddalıyımdır :) Uzun soluklu yemekleri sıcak tutabilecek bir sefer tası gerekiyor.

Bulgur veya pirinç pilavı ısıtılmaz. Tadını bozar. Makarna da öyle.

Sulu yemek yaparsan ve iş yerinde çay ocağı gibi bişey varsa 2-3 dk'da yenecek kadar ısınır.

Önerim; soğuk yesen de seni bozmayacak şeyler pişir. Mesela pirinç pilavı ile yoğurt birbirine çok yakışır. Yanına da tavuk göğsünü pişirip bir kapta didiklersen fıstık gibi yemek olur.

Hoş bu menüyü izmirde mevlütlerde filan veriyorlar ama olsun :)

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erblood
    erblood's avatar
    Erkek
    Ozden bunu yazdı
    ComputerWolf bunu yazdı

doğruysa bu senin işini görür.

http://www.adrenalinoutdoor.com/Laken-Celik-Termos-Sefer-Tasi-1-5Lt-_19400.html#0

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Ev yemeğinin gözünü seveyim. Yumurta kırıp yerim en azından içinde ne olduğu, hangi şartlarda yapıldığı belli.

Dışarıda neler yediriyorlar bizede işte göz görmeyince gönül katlanıyor. 

mkyb tarafından 07/Kas/16 14:33 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

tam buğday ekmeği, süzme beyaz peynir salatalık göbek ,her sabah sandiv yapıp iş yerinde yiyorum oh mis 

Edit:Hocam decathlondan al 10L sırt cantası onlara rahat 3 tupper sıgar doldur aksamdan sabah götür 

Cesnist tarafından 07/Kas/16 14:39 tarihinde düzenlenmiştir

طדṮ
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

yemek konusu bok ıs devletın kendı personele yemek verdıgı yemekhanelerde bıle ıhale bazlı oldugu ıcın skntı yasayabılıyorsun ınsanlar zehırlenebılıyor ,

lisedeyken birkaç arkadaş bir dönem getiriyorduk pilav kavurma , makarna salata fılan , yemekhanede de vardı yemek okul kantınınde ıskender de vardı genıs cesıt vardı ama arada goturuyorduk evden guzel oluyordu , ben sene 2003 2005 ten bahsedıyorum ama.

işyerinde mikrodalga fılan varsa ona uygun kap temın edın dırekt ısıtabılırsınız .ya da dedıgın gıbı sabah ısıtırsın koyarsın oglene kadar ılık tutar zaten  onu.

ısıtılmaya ıhtıyac duymayan yemekler yersın , ornegın salata , kısır , soguk zeytınyaglı yemekler gıbı .

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
Toplam Hit: 5178 Toplam Mesaj: 44
işyeri yemek sefer tası