Gitar Alırken Neye Dikkat Etmek Gerek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek

merhaba beyler eskiden beridir bir hevestir böyle elektro alıp bir tane evimde takılmak .

Yani zevkine. Ucuza birşeyler alıcam. Amfi lazımmış galiba birde kulaklık. Şöyle ucuzundan çöp olmayacak birşey.

Eskiden bir tane klasik vardı rezil oldu gitar 6 ayda. sapı atmış filan . Vurmuştum birde .

Elektrolarda galiba öyle sıkıntılar olmuyor.

Kısacası istediğim i7 değil celeron olsun sağlam olsun . Ama neye dikkat edilir alırken kimden alınır . Hangi marka model alınır . Hiç bilmiyorum

Bir el atın mürid kardeşlerim şeyhimizin yüzü suyu hürmetine .

edit : Bu arada ellerim çok küçüktür . Utanarak söylüyorum kız elinden farksız ona göre alcam gitarı.

samato tarafından 13/Tem/15 18:20 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek

bilen biriyle gideceksinn almaya hocam. Bunun şurasına burasına bak desekte sen anlamayacaksın baksanda görmeyeceksin. Bu işler böyledir emin ol. Hem kurs almayacaksan ya da bir yardım almayacaksan 3 gün sonra atacaksın bir kenara . Ya profesyonel yardım al ya da hiç bulaşma

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

hocam ben gitarda single manyetik tercih ediyorum, ayrıca strat tonları hoşuma gidiyor. 

ama siz hambucker manyetikli bir gitar alıp çok memnun olabilirsiniz, tamamen zevk meselesi.

bunun haricinde gitarın rahatlığı önemli. bazı ucuz gitarların klavyeleri tornadan yeni çıkmış gibi oluyor neredeyse, yani çaldığınızdan zevk alamıyorsunuz.

şahsen squier deluxe serisi bir gitarım var, 4-5 senedir evde durur aklıma estikçe ampliye bağlamadan tıngırdatırım.. mydukkan.com dan siz de bakın, araştırın bu gitarları. squier standart seri de fena değildir. hatta bullet ve affinity bile idare eder, ki öyle idarelik bi'şey arıyorsunuz ama mümkünse standart seri'den başlayın, pişman olmazsınız.

SX in ucuz stratları yine fena değildi, bir kere çalmıştım bi' yerde.

hambucker'lı gitarlar hakkında pek bilgim yok malesef.

aslında gitarlar hakkında da paslandım, daha iyi bilen birileri vardır muhakkak.

sevgilerle..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek
    livane bunu yazdı

bilen biriyle gideceksinn almaya hocam. Bunun şurasına burasına bak desekte sen anlamayacaksın baksanda görmeyeceksin. Bu işler böyledir emin ol. Hem kurs almayacaksan ya da bir yardım almayacaksan 3 gün sonra atacaksın bir kenara . Ya profesyonel yardım al ya da hiç bulaşma

@livane hocam aha önce kursa gittim ama ellerim küçük olduğu için bareli akor basamayıp krize girdiğimden bıraktım gitarı (klasikti).

Yoksa severek çalıyordum. :D ukte olmasın evde dursun kardeşim çalar belki.

@RockZs  bakıyorum hocam 

samato tarafından 13/Tem/15 18:28 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek
    samato bunu yazdı
    livane bunu yazdı

@livane hocam aha önce kursa gittim ama ellerim küçük olduğu için bareli akor basamayıp krize girdiğimden bıraktım gitarı (klasikti).

@RockZs  bakıyorum hocam 

eyvallah. hocam parmaklar küçükse sen de klasik gitara orta parmak göster. al bi' hambucker manyetikli gitar, bir de küçük bir gitar ampli. aç distorsion 'u daya power akorları :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek
    RockZs bunu yazdı
    samato bunu yazdı
    livane bunu yazdı

@RockZs  bakıyorum hocam 

eyvallah. hocam parmaklar küçükse sen de klasik gitara orta parmak göster. al bi' hambucker manyetikli gitar, bir de küçük bir gitar ampli. aç distorsion 'u daya power akorları :)

hocam yeminlen çok iyi anladın beni :D Alim adamsın: :))

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

bilen birine gerek yok. biliyorum diye gelip bu kalitede gitarı alırken inceleyip iyisine karar verecek adam zaten o işten anlamıyordur. bi bok bildiği yoktur vaKİT KAYBI YARATIR O KADAR.

düşük kalitede adam gibi çalınabilir birşey için aşağıdaki verdiğim markayı dene zira alabileceğin en iyi dandik markalı gitar budur.

https://www.mydukkan.com/urunler.asp?gid=2&b=29

kafana göre seç beğen. kulaklık almana da gerek yok. amfiden direk sesi alıcaksın. 

gürültü ses sıkıntıysa kulaklık girişi olan bir  amfi için tekrar yardımcı olurum.

sap atması olayı mandalina kasasından gitarda alsan her zaman var ola nbir gerçektir. mekanik gerilmelerin sonucudur. gitarın yapısı gereği geri bu tarz gerilmeler sonucu kırılma çatlama atma olmak zorundadır sonuçta aletin üstünde tel geriyordsunuz.

ExpirE tarafından 13/Tem/15 18:57 tarihinde düzenlenmiştir

"bea"
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    numune
    numune's avatar
    Erkek

Hocam geçenlerde bi arkadaş satıyodu ibanez. Başlangıç için iyi gitardır bendede cort x1 var satılıkta bi boka yaramaz biraz öğrendikten sonra hemen yenisini alman lazım :) manyetik olayı tarzına göre değişir sert tonlar humbecker daha hafifler için single manyetikler kullanılır. Power akorlarıda ekektroda dert etme amfi olarak ben squier sp10 kullanıyorum memnunum. Bu arada iyice öğrenmek istiyosan selim ışık ın kitabı var onu al

Götüyle inatlaşan donuna sıçar
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek

Peki sizce ikinci el veya 0 farkedermi

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

Hocam bütçe ne kadar söyle.Gitar tavsiye edeyim bildiğimce.Birde amfi alacan heralde alacaksan onuda bütçeye kat bir miktar söyle.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    d3lete
    d3lete's avatar
    Erkek

Hocam ibanez grg170dx ve ibanez GTA10 amfi +kablo + selim ışık cdli kitabını beraber satıyorum gitar ve amfi temız sorunsuz

http://imgur.com/sdfUHl6,rrL5qGF,R5tU5Lp,rzfOeih,6Vknlwm,TgkdWTU,l5oWiyv,XOnLyZH,fdp07av,LCQxE4A

d3lete tarafından 14/Tem/15 12:06 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 1511 Toplam Mesaj: 13
sex drug rocknroll