İş Yeri Açmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    batuhanboran95
    batuhanboran95's avatar
    Erkek
    sandman bunu yazdı

sistem ve network tarafında kendini teknik anlamda çok iyi geliştirirsen büyük üreticilere çözüm mimarı olarak geçebiliyorsan veya postsales mühendisi olarak. 

Ondan sonra gelsin paralar

Bu alanda kendimi geliştimek açısından belirli egitim veren yerler var mı ? Veya bunun icin me gibi şeyler yapmam nasıl bir yol izlemek lazım ?

Her Şeyden Önce Korkmayı Bırakıp Bir Gün Öleceğini Kabullenmelisin
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    batuhanboran95 bunu yazdı
    sandman bunu yazdı

sistem ve network tarafında kendini teknik anlamda çok iyi geliştirirsen büyük üreticilere çözüm mimarı olarak geçebiliyorsan veya postsales mühendisi olarak. 

Bu alanda kendimi geliştimek açısından belirli egitim veren yerler var mı ? Veya bunun icin me gibi şeyler yapmam nasıl bir yol izlemek lazım ?

bu bahsettiğim şirketler microsoft, vmware, emc, hp gibi firmalar. Hangi firmada çalışmak istiyorsan önce onun sertifikalarına kasıcaksın, mümkünse bu firmaların büyük müşterilerinden veya entegratörlerinden birine gireceksin sonra pişince ve gerçekten kaliteli bir adamsan ara ara seni yoklarlar

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    batuhanboran95
    batuhanboran95's avatar
    Erkek
    sandman bunu yazdı
    sandman bunu yazdı

bu bahsettiğim şirketler microsoft, vmware, emc, hp gibi firmalar. Hangi firmada çalışmak istiyorsan önce onun sertifikalarına kasıcaksın, mümkünse bu firmaların büyük müşterilerinden veya entegratörlerinden birine gireceksin sonra pişince ve gerçekten kaliteli bir adamsan ara ara seni yoklarlar

Çok sağol hocam ben bi kaç araştırma yapıp el atmaya başlıyim 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blutarm
    blutarm's avatar
    Erkek

Eğer yazılımda ilerlemek istersen ne kadar çok bilgi, deneyim ve yetkinlik okadar kendini pazarlarsın. Ama bilgi işlem gibi sektörde geliştirmek istersen kendini sıradan bir IT olarak değil Sistem Uzmanı olacak şekilde geliştireceksin. O hastanede çalışan arkadaşın sanırım helpdesk mantığıyla kullanıcı desteği ufak sorunlar format yazıcı vb ufak şeylerle ilgileniyor olmal ki yerinde saymış. Eğer sen kendini network, server ve hizmetleri konusunda gerçekten kendini geliştirirsen neden olmasın?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    batuhanboran95
    batuhanboran95's avatar
    Erkek
    blutarm bunu yazdı

Eğer yazılımda ilerlemek istersen ne kadar çok bilgi, deneyim ve yetkinlik okadar kendini pazarlarsın. Ama bilgi işlem gibi sektörde geliştirmek istersen kendini sıradan bir IT olarak değil Sistem Uzmanı olacak şekilde geliştireceksin. O hastanede çalışan arkadaşın sanırım helpdesk mantığıyla kullanıcı desteği ufak sorunlar format yazıcı vb ufak şeylerle ilgileniyor olmal ki yerinde saymış. Eğer sen kendini network, server ve hizmetleri konusunda gerçekten kendini geliştirirsen neden olmasın?

Araştırmalara başladım bi kac bu isi yapan birileriyle iletişime geçip sertifaka v.s. hepsine kasıcaz artık. Cok sağol hocam.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buber.
    wordros
    wordros's avatar
    Erkek

yaşadığın yer eğer ufak bir ilçeyse ve etrafındaki büyük iş yerleri (Fabrikalar vs.)'ne ulaşabiliyorsan. İş yeri açmanı tavsiye ederim. Tabiki bilgini geliştirmelisin. Ama ufak ilçelerde esnaflık güzel. Devlet kurumlarını ele almak için para yedirmen lazım büyük abilere :) biraz esnaflık or*spu işi. Yapabilirmisin bilmiyorum. Sadece işi bilmen yetmiyor.

alektamovikmovik
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    batuhanboran95
    batuhanboran95's avatar
    Erkek
    wordros bunu yazdı

yaşadığın yer eğer ufak bir ilçeyse ve etrafındaki büyük iş yerleri (Fabrikalar vs.)'ne ulaşabiliyorsan. İş yeri açmanı tavsiye ederim. Tabiki bilgini geliştirmelisin. Ama ufak ilçelerde esnaflık güzel. Devlet kurumlarını ele almak için para yedirmen lazım büyük abilere :) biraz esnaflık or*spu işi. Yapabilirmisin bilmiyorum. Sadece işi bilmen yetmiyor.

O konuda sıkıntı yok hocam :D :D bide tek tavsiye eden sen cıktin :)

batuhanboran95 tarafından 29/Ağu/16 15:58 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VagaTroy
    VagaTroy's avatar
    Erkek

5 yıl Sony'de bilgi işlem bölümündeydim. daha sonra başka bir şirkete girdim 1 yıldır devam ediyorm aynı işime network, bilgi işlem vpn vb. bi sorun yok. mesai saati belli haftasonun belli. yine ayrıca işler yapacaksan yine koşturabilirsin işlere. dükkan açmayı bende çok düşündüm. maddi ve manevi stresinden başka hiç birşeyinin olmayacağına kanaat getirdim. masrafı hiç btmiyor.  tabi yine bu işler kesinlikle kısmet işi. açarsın Allah yığar önüne işi patlatırsın. hiç belli olmaz. hayırlısını iste.

#karipçin
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    batuhanboran95
    batuhanboran95's avatar
    Erkek
    VagaTroy bunu yazdı

5 yıl Sony'de bilgi işlem bölümündeydim. daha sonra başka bir şirkete girdim 1 yıldır devam ediyorm aynı işime network, bilgi işlem vpn vb. bi sorun yok. mesai saati belli haftasonun belli. yine ayrıca işler yapacaksan yine koşturabilirsin işlere. dükkan açmayı bende çok düşündüm. maddi ve manevi stresinden başka hiç birşeyinin olmayacağına kanaat getirdim. masrafı hiç btmiyor.  tabi yine bu işler kesinlikle kısmet işi. açarsın Allah yığar önüne işi patlatırsın. hiç belli olmaz. hayırlısını iste.

Hocam pm ye bakarsan sevinirim.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buber.
    wordros
    wordros's avatar
    Erkek
    wordros bunu yazdı

O konuda sıkıntı yok hocam :D :D bide tek tavsiye eden sen cıktin :)

Bak kardeşim güzel bir daire tut kendine, 2 -3 -4 - 5 hiç önemli değil. İlk etapta ufak bir ilçe isen zaten ruhsatı 1 yıla kadar sallarsın. Tamir, bakım olacağı için basit usul götürü açarsın vergini sen yeterki yapmak iste yani buradaki arkadaşların çoğu büyük şehirde yaşadığı için ufak yerleri düşünemiyor olabilirler. Tabikide büyük bir firmada geleceğin daha garanti olur fakat kendi iş yerinin rahatlığı çok farklı olur. Kendine ve çevrene güveniyorsan olur derim.

alektamovikmovik
Toplam Hit: 2950 Toplam Mesaj: 27
teknik servis işyeri