folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Satılık Harman Kadron AVR 355 - AV Amfi

Satılık Harman Kadron AVR 355 - AV Amfi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pr_x71
    pr_x71's avatar
    Erkek

zalimadam bunu yazdı:
    -----------------------------

bu cihazların okadar pahalı olmasının sebebi nedir ?(ben anlamamda bu işlerden çokmu daşşaklı ?)

hayırlı satışlar

edit: bayağı bir açıklama yapsanız iyi olur :)

hocam çünkü bu amfiler seri üretimle üretilemiyorlar.Bu yüzden işçilik ücretinde bir artış söz konusu oluyor. olay bu. bu aletle ham hd görüntü elde edersin,sestede çok çok kaliteli olur.7.1 ve 5.1 sesi kolay kolay tam kaliteyle elde edemezsin.bu dalgada besleme yaparak yüksek kalitede ses almanı sağlıyo.

::::::::::::::::::::::::::::::::::::
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek

arabaya bağlayabilir miyiz bunu ? :D

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pr_x71
    pr_x71's avatar
    Erkek

someone_from_71 bunu yazdı:

arabaya bağlayabilir miyiz bunu ? :D

Yok hocam ev için bu :) Arabaya istersen onunda bi hal çaresine bakarız :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pr_x71
    pr_x71's avatar
    Erkek

Hocam fiyatı 1599 TL ye düşürdüm.Tahribattan alacak olursa biraz kolaylık sağlayabilirim.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

pr_x71 bunu yazdı:

zalimadam bunu yazdı:

bu cihazların okadar pahalı olmasının sebebi nedir ?(ben anlamamda bu işlerden çokmu daşşaklı ?)

hayırlı satışlar

hocam çünkü bu amfiler seri üretimle üretilemiyorlar.Bu yüzden işçilik ücretinde bir artış söz konusu oluyor. olay bu. bu aletle ham hd görüntü elde edersin,sestede çok çok kaliteli olur.7.1 ve 5.1 sesi kolay kolay tam kaliteyle elde edemezsin.bu dalgada besleme yaparak yüksek kalitede ses almanı sağlıyo.

bu aletler seri üretimle üretiliyorlar. el yapımı olanları da mevcut tabi. ham hd görüntü elde etme gibi bi olayları yoktur. bluray gösterimi yapacağından hangi oranda sıkıştırılma yapıldıysa o kadar kayıp elbette olacaktır. içinde donanımsal ses çözücüleri bunulur. evet daha kaliteli ses çıkışları üretir fakat ürüne uygun kablolama ve hoparlör seçimleri yapılmazsa (ki çoğu profesyonel HiFi kullanıcısı "harici preamp" ve "power amp" tercih eder, bunlar da ek maliyettir) pek de ses farkı göremezsiniz. Watt olarak yüksek birşeyler arayan varsa bu fiyatlara güzel Power Amfiler mevcut. Onları alıp çook daha yüksek ses çıkışları elde edebilirler. Bu aletlerde önemli olan düşük distorsiyonla yüksek ses elde etmek, en az dip gürültüsü, düzenlenmiş frekans cevap aralıkları, kullanım kolaylıkları vs.. olarak sıralanabilir..

dalgada besleme yapma olayını da anlamadım..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek

RockZs bunu yazdı:

pr_x71 bunu yazdı:

zalimadam bunu yazdı:

hayırlı satışlar

bu aletler seri üretimle üretiliyorlar. el yapımı olanları da mevcut tabi. ham hd görüntü elde etme gibi bi olayları yoktur. bluray gösterimi yapacağından hangi oranda sıkıştırılma yapıldıysa o kadar kayıp elbette olacaktır. içinde donanımsal ses çözücüleri bunulur. evet daha kaliteli ses çıkışları üretir fakat ürüne uygun kablolama ve hoparlör seçimleri yapılmazsa (ki çoğu profesyonel HiFi kullanıcısı "harici preamp" ve "power amp" tercih eder, bunlar da ek maliyettir) pek de ses farkı göremezsiniz. Watt olarak yüksek birşeyler arayan varsa bu fiyatlara güzel Power Amfiler mevcut. Onları alıp çook daha yüksek ses çıkışları elde edebilirler. Bu aletlerde önemli olan düşük distorsiyonla yüksek ses elde etmek, en az dip gürültüsü, düzenlenmiş frekans cevap aralıkları, kullanım kolaylıkları vs.. olarak sıralanabilir..

dalgada besleme yapma olayını da anlamadım..

Bende bir alt versiyonu var bu cihazın. Almanyadan 2. el olarak 1200 € ya aldım.

Hocam bu cihazların seri üretilmediğini biliyorum bende. Seri üretildi diyorsun fakat başka bir cihazla karıştırdığını düşünüyorum. İnternet ortamında yeterli bilgi mevcut. detaylı bir araştırma yapmalısın. Bir diğer konu ise blueray.. Yapılan sıkıştırma kaliteli bir biçimde yapıldıysa ki zaten kayıpsız çözebilmek için kaliteli sıkıştırma yapmalısın, düzgün bir şekilde çözebiliyor bu cihaz. 200 € masrafla hoparlör ve kablo tesisatını hallettim. Evin her köşesinde müzik dinlyebiliyorum. Sistem salonda olmasına ragmen müziğin sesini yatak odasına veriyorum ve yalnızca orada dinliyorum..

Bir diger özellik ise sinema izlerken HD ses olayı.. Örnegin sag taraftan gelen helikopterin sesini sag taraftan veriyor ki bu da size filmin içerisindesiniz gibi bir his veriyor.

Dalgada besleme olayını bilmiyorum fakat her sesin kendisine ait dalga boyu vardır. Amfiler ses titreşimlerine fiziksel bir kuvvet uygulayark titreşimleri düzenleyebilir ve kuvvetlendirebilirler ki böyle kaliteli bir cihazda da bu özelliğin bulunmaması anormal olurdu.

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

someone_from_71 bunu yazdı:

Bende bir alt versiyonu var bu cihazın. Almanyadan 2. el olarak 1200 € ya aldım.

Hocam bu cihazların seri üretilmediğini biliyorum bende. Seri üretildi diyorsun fakat başka bir cihazla karıştırdığını düşünüyorum. İnternet ortamında yeterli bilgi mevcut. detaylı bir araştırma yapmalısın. Bir diğer konu ise blueray.. Yapılan sıkıştırma kaliteli bir biçimde yapıldıysa ki zaten kayıpsız çözebilmek için kaliteli sıkıştırma yapmalısın, düzgün bir şekilde çözebiliyor bu cihaz. 200 € masrafla hoparlör ve kablo tesisatını hallettim. Evin her köşesinde müzik dinlyebiliyorum. Sistem salonda olmasına ragmen müziğin sesini yatak odasına veriyorum ve yalnızca orada dinliyorum..

Bir diger özellik ise sinema izlerken HD ses olayı.. Örnegin sag taraftan gelen helikopterin sesini sag taraftan veriyor ki bu da size filmin içerisindesiniz gibi bir his veriyor.

Dalgada besleme olayını bilmiyorum fakat her sesin kendisine ait dalga boyu vardır. Amfiler ses titreşimlerine fiziksel bir kuvvet uygulayark titreşimleri düzenleyebilir ve kuvvetlendirebilirler ki böyle kaliteli bir cihazda da bu özelliğin bulunmaması anormal olurdu.

Bu cihaz seri üretimdir kaldı ki cihazın elle ya da seri üretilip üretilmemesi ses kalitesi açısından bir kalite getirmez. Sence şunun elle üretilmesi mantıklı mı?

"BluRay" ler zaten sıkıştırılmamış görüntü değillerdir. 1080p çözünürlükte olsa bile yine de belli bir sıkıştırma/çözme algoritmasına dahil olmak zorunda. Dijital Sinemalarda kullanılan sıkıştırmaya örnek için http://www.film-tech.com/warehouse/index.php?category=6 adresindeki dosyaları inceleyebilirsin. Bu dosyaları Dolby Server lar vs.. kullanır. BluRay i bilgisayarda da çözsen bunda da çözsen aynı çözersin. Hatta bilgisayar güncellenebilir bir ortam olduğundan daha ayrıntılı oynama imkanların olacaktır.

"HD Kalitesinde" bir ses standartı yok, varsa da görüntüdeki gibi HD=720p ve FULLHD=1080p gibi bir ayrım yok. Kafasına göre takılıyor firmalar bu konuda. Senin dediğin olay zaten bilinen 5.1 ya da 7.1 kanallı ses olayı.

Ben fizik bitirdim ve akustik sinyal işleme üzerine tezim var. Dalgalar konusunda da bir açıklama yapmaya gerek duymuyorum. Ses Kalitesi denen kavramı daha iyi irdelemek gerekiyor. Bir Sesin kalitesini etkileyen aklıma gelen bazı faktörleri daha önce yazdım.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

hocam 2500tl den 1500tl düştünüz :)

daha düşüş olursa bekleyelim biraz daha ? 

http://www.leyladansonra.com/
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pr_x71
    pr_x71's avatar
    Erkek

BarisYigit bunu yazdı:

Hocam daha önce araştırdım aynı ürünü ama bulamadım türkiyede :) Pm'le bulmuş göndermişsin sağolasın.Ona göre düzenledik :) Daha ucuzunu bul bakarız düşeriz biraz daha :) Almayı düşürsen kolaylık yaparız az biraz :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

pr_x71 bunu yazdı:

BarisYigit bunu yazdı:

Hocam daha önce araştırdım aynı ürünü ama bulamadım türkiyede :) Pm'le bulmuş göndermişsin sağolasın.Ona göre düzenledik :) Daha ucuzunu bul bakarız düşeriz biraz daha :) Almayı düşürsen kolaylık yaparız az biraz :)

hocam 1000tl yede buldum :)

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ev-ses-sistemi-amfi-harman-kardon-avr-335-7-1-37581127/detay/?

http://www.leyladansonra.com/
Toplam Hit: 3978 Toplam Mesaj: 30