folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Akp"Nin Özgürlük Anlayışı Türbandan Mı İbaret ?

Akp"Nin Özgürlük Anlayışı Türbandan Mı İbaret ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Armigerovs
    Armigerovs's avatar
    Erkek

Triumph bunu yazdı:
    -----------------------------

1000 ytl'ye türban takmak mı?Muhaha eleştriye eyvallah ama oranızdan buranızdan bişeyler uydurup çirkefleşmeninde alemi yok.3 yıldır istanbuldasın istanbul'un türban takma haritasını çıkarmışsın.Ben 24 yıldır istanbuldayım.Ne 1000 ytl'ye türban takan gördüm nede akp iktidara geldikten sonra türban takanların sayısının arttığını gördüm.Üstelik yapılan araştırmalardanda türban çıkaranların sayısının arttığını biliyorum.Gazete okuyorsan sende bilirsin.Neyse son cümlenden niyetini belli etmişsin.Vatanını 1000 ytlye satmak.Faşizm propagandası yapıcam diye 1,2 örnekli münferit bir olayı veya tamamen uydurma bir olayı  sosyal bir dalga gibi gösteriyorsun.  

PowerfuL bunu yazdı:

Adamları herşeyi türban, çarşaf oldu. 1000 liraya çarşafla veya türbanla kapananlar mı ararsın, işi sadece otobüse türbanı ile boy gösterisi yapan mı ararsın..

Ben 7 sene önce Samsunda iken sokakta türbanlı göremiyordum. Arada bir görünce çok yadırgardım. Yaklaşık 3senedir İstanbuldayım. Şimdi heryerde bir türbanlı. Bunlar 6 senede dindar mı oldu ? Tabiki hayır. Şimdi türbanlarını takanlar, evde buzlu bademlerini yiyorlar. 1 ailede 2 kız olsa, kafadan 2 milyar. Mis gibi. Evdeki izbandut ( Koca, baba, her ne boksa )gelen parayı yesin mis gibi.

Ülkenin geldiği nokta çok kritik bir noktadır.Tayyip bile siyasi simge dedi türbana. Kendi ağzıya yakalandı.

Kesinlikle namazını kılana, dindar olana karşı değilim. Dinci olana karşıyım.Yani KURAN'I KERİM'de yazanları kendine göre yorumlayan hacılara hocalara.

Vatanını 1milyara satan yarın nelerini satar ?

Triump sen ne kadar hassasiyetsiz bi arkadasımıssın acaba?_ yok türbanlıları görünce yadırgamıs falan... ulan 660 yıl osmanlı bu topraklarda türbanıyla onuru namusuyla yaşamış sen gelmiş burda yadirgadım diosun gercekten rezilsiniz siz.darbeyi Baykal dan bile daha cok istiyo sizin gibiler yazıkalr olsun diorum o kadar...

her ota boka dini veya AKP yi hedef gösterip darbecilik oynamaktan bıkmassınız bu ülkenin kanını sizler emiosunuz yazık yazık yazık

Lay lay lay lay lay OOOOOOOOOOOO Türkiiiiiiiiyeeeeeee/CELEBRATE ORGINALITY
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PowerfuL
    PowerfuL's avatar
    Erkek

Triumph bunu yazdı:

1000 ytl'ye türban takmak mı?Muhaha eleştriye eyvallah ama oranızdan buranızdan bişeyler uydurup çirkefleşmeninde alemi yok.3 yıldır istanbuldasın istanbul'un türban takma haritasını çıkarmışsın.Ben 24 yıldır istanbuldayım.Ne 1000 ytl'ye türban takan gördüm nede akp iktidara geldikten sonra türban takanların sayısının arttığını gördüm.Üstelik yapılan araştırmalardanda türban çıkaranların sayısının arttığını biliyorum.Gazete okuyorsan sende bilirsin.Neyse son cümlenden niyetini belli etmişsin.Vatanını 1000 ytlye satmak.Faşizm propagandası yapıcam diye 1,2 örnekli münferit bir olayı veya tamamen uydurma bir olayı  sosyal bir dalga gibi gösteriyorsun.  

PowerfuL bunu yazdı:

Adamları herşeyi türban, çarşaf oldu. 1000 liraya çarşafla veya türbanla kapananlar mı ararsın, işi sadece otobüse türbanı ile boy gösterisi yapan mı ararsın..

Ben 7 sene önce Samsunda iken sokakta türbanlı göremiyordum. Arada bir görünce çok yadırgardım. Yaklaşık 3senedir İstanbuldayım. Şimdi heryerde bir türbanlı. Bunlar 6 senede dindar mı oldu ? Tabiki hayır. Şimdi türbanlarını takanlar, evde buzlu bademlerini yiyorlar. 1 ailede 2 kız olsa, kafadan 2 milyar. Mis gibi. Evdeki izbandut ( Koca, baba, her ne boksa )gelen parayı yesin mis gibi.

Ülkenin geldiği nokta çok kritik bir noktadır.Tayyip bile siyasi simge dedi türbana. Kendi ağzıya yakalandı.

Kesinlikle namazını kılana, dindar olana karşı değilim. Dinci olana karşıyım.Yani KURAN'I KERİM'de yazanları kendine göre yorumlayan hacılara hocalara.

Ben Kadıköy doğumluyum. İstanbula yazın zaten geliyordum. Temelli olarak 3 senedir burdayım. Merak etme senden iyi biliyorum istanbulu.

Oranızdan buranızdan uydurmak demek. :) Ben örümcek kafalar gibi milleti uyutmuyorum. Daha geçen gün gazetelerde çıktı. Eğer okuyorsan. İş ilanlarına giden kadına, 1 gün boyunca türbanla istanbulu otobüsle gezeceksin demişler. Bütün işi bu. Karşılığında 800mü 900mü ne alacak.

Bir yerimizden uydurmuyoruz merak etme. Örümcek kafalar gibi insanları dinle de kandırmıyorum. Olanı yazıyorum.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PowerfuL
    PowerfuL's avatar
    Erkek

Armigerovs bunu yazdı:

Triumph bunu yazdı:

PowerfuL bunu yazdı:

Triump sen ne kadar hassasiyetsiz bi arkadasımıssın acaba?_ yok türbanlıları görünce yadırgamıs falan... ulan 660 yıl osmanlı bu topraklarda türbanıyla onuru namusuyla yaşamış sen gelmiş burda yadirgadım diosun gercekten rezilsiniz siz.darbeyi Baykal dan bile daha cok istiyo sizin gibiler yazıkalr olsun diorum o kadar...

her ota boka dini veya AKP yi hedef gösterip darbecilik oynamaktan bıkmassınız bu ülkenin kanını sizler emiosunuz yazık yazık yazık

Bana yazacaktın heralde. Karıştırdın. Hassasiyetsiz benim. 7 sene önce türbanlı yokken neden 7 senede bu kadar oldu.? 7 senede ne değişti. Bunu cevapla bir daha birşey yazmayacağım.

Ayrıca  KURAN'I KERİM'de türban takacaksın diye bir ayet göster sildireceğim üyeliğimi. Camiye girerken takacaksın ama günlük hayatında takacaksın diye bir ayet yok. Onun için yadırgıyordum yazdım. Dinsiz değilim. Dinimi çok iyi şekilde yerine getiriyorum diyenlerden daha iyi dindarım. Namazımı 5 vakit kılamasamda kul hakkı yemiyorum. Namaz kılıpta binbir dümen çevirmiyorum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PowerfuL
    PowerfuL's avatar
    Erkek

Flood yapıyorum kusura bakmayın,

Ayrıca anadoluda baş örtüsü takan annelerimizi kesinlikle olayın dışında bırakıyorum. Çünkü onlar baş örtüsü takıyor, türban değil. Onların içini örümcek ağı sarmamış. Onlar hepimizden daha aydın...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Armigerovs
    Armigerovs's avatar
    Erkek

PowerfuL bunu yazdı:

Ayrıca anadoluda baş örtüsü takan annelerimizi kesinlikle olayın dışında bırakıyorum. Çünkü onlar baş örtüsü takıyor, türban değil. Onların içini örümcek ağı sarmamış. Onlar hepimizden daha aydın...

sen harbiden zeka yaşı olarak 12-13 ü geçemiosun k bakma tartısmıcam .çok bebe yazılar bu tip yazılar sizde slogan olmus yok örümcek agı yokbilmem ne bayat ve sahte söylemler

Lay lay lay lay lay OOOOOOOOOOOO Türkiiiiiiiiyeeeeeee/CELEBRATE ORGINALITY
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek

powerfool söylediğin ilan gözcünün sallamasyon haberlerine benziyor.Öyle değilse bile ilan vererek islam ordusu mu kuracaklar?veya millete zorla türban takıp imana mı getircekler.Veya türban taktırıp otobüs otobüs dolaştırmanın kime ne faydası olacak?Şayet artniyeti olan biriyse o kadnlara verdiği 800 ytl maaşı 80 kişiye oy karşılığında dağıtır vs..çok daha anlamlı ve faydalı şeylerde kullanırlar.Hikaye..Düşünce tarzınla o örümcek kafalardan arta kalır yanın olmadığını gösteriyorsun.Ha dersin piyasada bir ton o.ç var mülakatlarda elindeki gazeteye,din diyanete düşkünlüğün,siyasi görüşüne,mezhebine bakarak kararına ona göre veren.eyvallah haklısın derim.

edit : Bana ithafen cvp veren arkadaşım adresi şaşırmışsın edit yapar mısın?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PowerfuL
    PowerfuL's avatar
    Erkek

Armigerovs bunu yazdı:

PowerfuL bunu yazdı:

sen harbiden zeka yaşı olarak 12-13 ü geçemiosun k bakma tartısmıcam .çok bebe yazılar bu tip yazılar sizde slogan olmus yok örümcek agı yokbilmem ne bayat ve sahte söylemler

Verecek cevabın olmadğı için çocuklar gibi senin yaşın 12'yi geçmez deme. Eğer bir konuyu savunuyorsan arkasında dur ve savun. Böyle mahalle ağızları yapma.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PowerfuL
    PowerfuL's avatar
    Erkek

Triumph bunu yazdı:

powerfool söylediğin ilan gözcünün sallamasyon haberlerine benziyor.Öyle değilse bile ilan vererek islam ordusu mu kuracaklar?veya millete zorla türban takıp imana mı getircekler.Veya türban taktırıp otobüs otobüs dolaştırmanın kime ne faydası olacak?Şayet artniyeti olan biriyse o kadnlara verdiği 800 ytl maaşı 80 kişiye oy karşılığında dağıtır vs..çok daha anlamlı ve faydalı şeylerde kullanırlar.Hikaye..Düşünce tarzınla o örümcek kafalardan arta kalır yanın olmadığını gösteriyorsun.Ha dersin piyasada bir ton o.ç var mülakatlarda elindeki gazeteye,din diyanete düşkünlüğün,siyasi görüşüne,mezhebine bakarak kararına ona göre veren.eyvallah haklısın derim.

edit : Bana ithafen cvp veren arkadaşım adresi şaşırmışsın edit yapar mısın?

İslam ordusu kurmak değil amac. İmana da getirmeyecekler. Tayyipin dediği gibi türbanı siyasi simge haline getirecekler.

Düzenleme: Kömürler ile zaten oy çekiyor. Seçimlerden 2 gün önce de çiftçilere yaptığı kıyak ile gönlünü almıştır çiftçilerin. Seçimden sonra analarını ağlatmıştır. Merak etme hükümetin elinde yeterince para var. İstediği gibi oy toplar. 

Otobüste dolaştırmasının aydın kızlarımıza zararı olacaktır. Üniversiteye türban olayı otobüs olayıyla neredeyse aynı. Türbanlıları üniversiteye sokacak, diğer öğrenciler baskı altında kalacak. Zaten yasa saçma olduğu için reddedildi.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek
    seçim arefesinde yapılan kömür yardımlarına,ramazanda yapılan kumanya yardımlarına lafım yok.bende katılıyorum.Fakat nefret'de etsen söylediklerinde adil olmalısın.Yalan olduğu apaçık ortada olan bir haberi fenomenmiş gibi göstermen çok yanlış.Olayla ilgili yaptığın açıklamada son derece saçma.3 yıldır istanbul'daymışsın ve benden daha iyi bildiğini söylüyorsun.Fakat hiç otobüse binmemiş gibi konuşuyorsun.Veya sadece uydukent,ataşehir otobüslerine biniyormuşsun gibime geliyor.istanbuldaki otobüslerde zaten bir sürü türbanlı,çarşaflı seyahat ediyor.Farketmiyorsan onları insan yerine koymamışsın demektir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PowerfuL
    PowerfuL's avatar
    Erkek

Triumph bunu yazdı:
    seçim arefesinde yapılan kömür yardımlarına,ramazanda yapılan kumanya yardımlarına lafım yok.bende katılıyorum.Fakat nefret'de etsen söylediklerinde adil olmalısın.Yalan olduğu apaçık ortada olan bir haberi fenomenmiş gibi göstermen çok yanlış.Olayla ilgili yaptığın açıklamada son derece saçma.3 yıldır istanbul'daymışsın ve benden daha iyi bildiğini söylüyorsun.Fakat hiç otobüse binmemiş gibi konuşuyorsun.Veya sadece uydukent,ataşehir otobüslerine biniyormuşsun gibime geliyor.istanbuldaki otobüslerde zaten bir sürü türbanlı,çarşaflı seyahat ediyor.Farketmiyorsan onları insan yerine koymamışsın demektir

Kurtköyde oturuyorum ( Uydukent ),  dediğin gibi buraya söyleyecek sözüm yok.Türbanlı, çarşaflı dolu. Burayı örnek göstermiyorum zaten.  Hayatım sadece bu değil. küçükyalıda da oturdum, suadiyeye de sürekli gidiyorum. Ama maalesef durum aynı. Buraya temelli taşındamadan önce suadiyeye yazın geliyordum. otobüsle kadıköye, deniz otobüsüyle bakırköye gidiyordum. Ama benim aklımı kurcalayan, son senelerde suadiye de bile türbanlılar arttı. Jip kullanan çarşaflılar mı ararsın, türbanlılar mı ararsın. Eskiden neredeyse hiç yoktu.. Bir yerimden sallamıyorum. Gördüklerimi yazıyorum..

Türbanlılara kesinlikle türban taktıkları için kızmıyorum. Zorla takıyorlarsa kendi salaklıklarıdır diye düşünüyorum. Yanında eşi kısa kollu şortlarla geziyor, kendisi türbanlı. Bu sıcakta kendine eziyet çektiriyor. Temizlik imandan gelir derler ama bu sıcakta nasıl temiz olacaklar o da benim kafama takılanlardan bir tanesidir.

Eğer haberi bulabilirsem koyacağım. Zaman ve Vakit gibi gazeteler böyle haberler yazmadığından görmemen de normaldir.

Toplam Hit: 9209 Toplam Mesaj: 69