folder Tahribat.com Forumları
linefolder Sosyal Ağlar
linefolder Amerikan Kahramanını Selamlayın!

Amerikan Kahramanını Selamlayın!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

@balbazar senle aynı fikirde olmayan ve faşist ithamında bulunduğun kişiyi eleştirirken argümanın "senin gibiler ölsün" ise kafan gerçekten çok karışık olmalı :D 

sigara değil, balık olan.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek
    balbazar bunu yazdı

Ben yukaridaki mesajimda farkindaysan hicbir sey bilmeyen okumayan ne gundemi takip eden ne de kisiligi karakteri 5 para eden adamlardan bahsettim. Milyonlari var dedim. Sana Bill Gates diyen olmadi.  James Watson diyorsun behavioral psychology nin temellerindendir. Ne oldugnu cok iyi biliyorum o adamin ve dedigi genetik olayida eski curumus bir dusunceden ibarettir.  3-5 kisinin soyledigi neredeyse 1 asir olmus sozleri degil, git gelisen bilimde yayinlanan yeni makalleleri oku. Hic bir sey okuyamiyorsan cevrenin insan kisiligi uzerine etkisini oku.
    Benim kazanamadigimi nereden biliyorsu ayrica canim ;)

Eger bir insan hazla gidip yiyip icip afedersin s*cmaktan baska bisi bilmiyor milyonlari savuruyorsa kariya kiza kumara bu tamamen haz tatminidir. Ilkelliktir.  Kimse sana Bill Gates den bahsetmedi.  Zeki becerikli insanlarin yaraticiligina her zaman takdirim vardir.  Demissinki fakirlerin fakir olmasinin en buyuk sebebi genetik demissin IQ demissin. Ulan bu ulkede kac tane zeki piril piril insan sistemden ve fakir dogmaktan dolayi oluyor yokoluyor sistemde sacma sapan islerde calisiyor senin haberin var mi? Herseyi genetige baglayan gerici bir kafadan baska bir seye sahip degilsin. Bildigin demeye getirdigin sey fakirler fakir cunku gerizekali dogmuslar. O isler oyle degil canim... Bu kafayla sana madalya takmak lazim.  En azindan insan bir google a yazar be environment effect on child development diye. Onu dami yapamiyorsun burada geliyor salliyorsun amk.  Defalarca kanitlanmistir ki cocugun 150 IQ ya sahip olacak potansiyeli varken uyaricinin az oldugu ''poor' bir cevrede yetistirilirse bu zeka yokolur gider. Amerikada matematik dahisi bir kiz vardi buyuyunce O*rospu oldu 20 dolara yatilan elinden tutulmadigi icin zamaninda. Ama nerde bu tarz seyleri anlicak kafa senin gibi insanlarda. Gelmis otuyor burda su kurt bu kurt olmeli diye. Senin gibi empati yoksunu yaratiklar  olsun emin ol dedigim dunyaya sahip oluruz.

Bold kisimlarda yaptigin seye Ad hominem denir, https://tr.wikipedia.org/wiki/Ad_hominem wiki'den alinti.

Bir reaksiyonun, belirli bir kişinin herhangi bir konudaki duruşu yerine şahsına yöneltilmesidir. Örneğin bir argümana cevap verirken, argümanı eleştirmekten ziyade, argümanı ortaya atan kişinin alakasız bir özelliğini gündeme getirerek fikirlerini çürütmeye çalışmaktır.

Tartisirken boyle seyler yapmayin. Benim fikrime sovebilirsin, kesinlikle alinmam, ama tanimadigin bir insan hakkinda osuruktan bir tartismada hakli cikmak icin bu kadar giydirmene gerek yok.

Neticede insanin IQ su ile hayattaki basarisi arasindaki iliski ile ilgili bir suru empirik kanit var, bir tanesi 30 yillik deneydi hatta, yuksek IQ lulardan barda calisan elemanlar da cikmisti ama ezici cogunlugu basarili phd sahibi filan adamlar olmustu, bulursam arastirmayi linki eklerim.

Su konuda haklisin, ortalama IQ su dusuk bir toplumda bireysel yuksek IQ lu inanlar potansiyellerine ulasamiyor, bunun icin ornek verirken Turkiye'deki "herkesin" IQ sunun 15 puan artmasindan bahsettim. Yoksa IQ zaten bell curve, yani Turkiye'deki 120+ IQ lu insan sayisi finlandiyanin toplam nufusundan daha fazla. Ancak finlandiyanin basarilarina bir de Turkiye'nin basarilarina bakin.

Ayrica bizim 3 milyonluk almanya'daki diasporamiz 70 milyondan daha fazla sey basariyor her alanda, bu da bir baska ornek.

AMpul tarafından 04/Kas/17 19:33 tarihinde düzenlenmiştir

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balbazar
    balbazar's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı

@balbazar senle aynı fikirde olmayan ve faşist ithamında bulunduğun kişiyi eleştirirken argümanın "senin gibiler ölsün" ise kafan gerçekten çok karışık olmalı :D 

Hersey yuzde 100 genetik dir diyen. Fakirler fakir cunku gerizekali demeye getiren bir beyne sahip empati yoksunu herkes olsun evet. Yuz yil oncesinin dusuncesini soyluyor adam bana  sonrada gelisim teknoloji diyor ne dememi bekliyorsun?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Acaba aynisi rte'ye yapilmis olsa idi yapan ne gibi cezalarla karsilasirdi? Zaten kesin bi fetöcü olurdu :D

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    balbazar bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı

Hersey yuzde 100 genetik dir diyen. Fakirler fakir cunku gerizekali demeye getiren bir beyne sahip empati yoksunu herkes olsun evet. Yuz yil oncesinin dusuncesini soyluyor adam bana  sonrada gelisim teknoloji diyor ne dememi bekliyorsun?

Ne demen gerektigini bilmiyorum, sana katilmiyorum, fikrini savunmak icin ne demen lazimdi bilemiyorum (: ama fasizmi elestirmek isterken "sen ol" denmeyecegini biliyorum. Sen psikoloji mi okuyordun aklimda oyle kalmis? Korku tabanli psikolojiyi biliyor musun? Bir evrimsel mekanizma olarak sosyal hayatta kalma korkusu bu konuya cuk oturuyor bence. 

sigara değil, balık olan.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balbazar
    balbazar's avatar
    Erkek
    AMpul bunu yazdı
    balbazar bunu yazdı

Ben yukaridaki mesajimda farkindaysan hicbir sey bilmeyen okumayan ne gundemi takip eden ne de kisiligi karakteri 5 para eden adamlardan bahsettim. Milyonlari var dedim. Sana Bill Gates diyen olmadi.  James Watson diyorsun behavioral psychology nin temellerindendir. Ne oldugnu cok iyi biliyorum o adamin ve dedigi genetik olayida eski curumus bir dusunceden ibarettir.  3-5 kisinin soyledigi neredeyse 1 asir olmus sozleri degil, git gelisen bilimde yayinlanan yeni makalleleri oku. Hic bir sey okuyamiyorsan cevrenin insan kisiligi uzerine etkisini oku.
    Benim kazanamadigimi nereden biliyorsu ayrica canim ;)

Eger bir insan hazla gidip yiyip icip afedersin s*cmaktan baska bisi bilmiyor milyonlari savuruyorsa kariya kiza kumara bu tamamen haz tatminidir. Ilkelliktir.  Kimse sana Bill Gates den bahsetmedi.  Zeki becerikli insanlarin yaraticiligina her zaman takdirim vardir.  Demissinki fakirlerin fakir olmasinin en buyuk sebebi genetik demissin IQ demissin. Ulan bu ulkede kac tane zeki piril piril insan sistemden ve fakir dogmaktan dolayi oluyor yokoluyor sistemde sacma sapan islerde calisiyor senin haberin var mi? Herseyi genetige baglayan gerici bir kafadan baska bir seye sahip degilsin. Bildigin demeye getirdigin sey fakirler fakir cunku gerizekali dogmuslar. O isler oyle degil canim... Bu kafayla sana madalya takmak lazim.  En azindan insan bir google a yazar be environment effect on child development diye. Onu dami yapamiyorsun burada geliyor salliyorsun amk.  Defalarca kanitlanmistir ki cocugun 150 IQ ya sahip olacak potansiyeli varken uyaricinin az oldugu ''poor' bir cevrede yetistirilirse bu zeka yokolur gider. Amerikada matematik dahisi bir kiz vardi buyuyunce O*rospu oldu 20 dolara yatilan elinden tutulmadigi icin zamaninda. Ama nerde bu tarz seyleri anlicak kafa senin gibi insanlarda. Gelmis otuyor burda su kurt bu kurt olmeli diye. Senin gibi empati yoksunu yaratiklar  olsun emin ol dedigim dunyaya sahip oluruz.

Bold kisimlarda yaptigin seye Ad hominem denir, https://tr.wikipedia.org/wiki/Ad_hominem wiki'den alinti.

Bir reaksiyonun, belirli bir kişinin herhangi bir konudaki duruşu yerine şahsına yöneltilmesidir. Örneğin bir argümana cevap verirken, argümanı eleştirmekten ziyade, argümanı ortaya atan kişinin alakasız bir özelliğini gündeme getirerek fikirlerini çürütmeye çalışmaktır.

Tartisirken boyle seyler yapmayin. Benim fikrime sovebilirsin, kesinlikle alinmam, ama tanimadigin bir insan hakkinda osuruktan bir tartismada hakli cikmak icin bu kadar giydirmene gerek yok.

Neticede insanin IQ su ile hayattaki basarisi arasindaki iliski ile ilgili bir suru empirik kanit var, bir tanesi 30 yillik deneydi hatta, yuksek IQ lulardan barda calisan elemanlar da cikmisti ama ezici cogunlugu basarili phd sahibi filan adamlar olmustu, bulursam arastirmayi linki eklerim.

Su konuda haklisin, ortalama IQ su dusuk bir toplumda bireysel yuksek IQ lu inanlar potansiyellerine ulasamiyor, bunun icin ornek verirken Turkiye'deki "herkesin" IQ sunun 15 puan artmasindan bahsettim. Yoksa IQ zaten bell curve, yani Turkiye'deki 120+ IQ lu insan sayisi finlandiyanin toplam nufusundan daha fazla. Ancak finlandiyanin basarilarina bir de Turkiye'nin basarilarina bakin.

Ayrica bizim 3 milyonluk almanya'daki diasporamiz 70 milyondan daha fazla sey basariyor her alanda, bu da bir baska ornek.

Suan dediginle fakirler fakir cunku iq lar i boyle nin ne alakasi var?  Tabiki de zeki insanlar ile bazi meslekler arasinda buyuk bir korelasyon var. Ama bu demek degildir ki insanlar genetik olarak zeki dogar fakirler fakirdir cunku IQ'lari dusuk. Sirf bu dusuncenden bile zeka gelisimi ile ilgili 0 makale okudugun belli oluyor.   Fakirler gerizekali olduklari icin fakir degiller. Sistem bunu yapiyor. Zaten benim anlamadigim senin konuya neden zekayi soktugun ben bambaska birseyden bahsederken ?  Cocuk cok zeki dogabilir. Ya da IQ' su cok dusuk olabilir. Onun hayatta kalmasi cevresine baglidir. Genetige degil. Herseyi genetik belirlemez.  Cocuk cok zeki bile olsa buyurken ''poor'' uyariciya maruz kalmasi o pariltiyi ondan alacaktir. Turkiyede belkide binlerce genc bole curudu gitti.

Bilim insanlarinin sirf bu konu icin bir deneyleri var. Cocukken IQ su cok yuksek olan bireyleri takip ediyorlar yillar boyunca. Sonuc ne biliyor musun? Bu genclerin cok az bir kismi cok buyuk basarilara imza atiyor. Bir kismi intihar ediyor. Bir kismi ise sefil bir hayat suruyor. Bunun dogal secilimle alakasi yok bunun suanki sistemle alakasi var.... 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emrah20
    emrah20's avatar
    Erkek

Serbest ekonomide doğal olarak güçlüler zayıfları ezerler, yok ederler veya sömürürler.

Plan ekonomisinde herkesin ihtiyacı hesaplanır ve gereken kadar üretilir, israf olmaz.

Serbest ekonomide bireyler kendi kazançlarını artırmak ve kendi egolarını tatmin etmek için hileye başvururlar ve insanları manipule ederek, daha fazlasına ihtiyaçları olduklarına ikna ederler. (Moka mola reklamlarını örnek verebilirim) Bunun sonucunda da tüm kaynaklar bir pay kapma yarışı içinde sınır tanımaksızın sömürülürler.

Bu önü alınamayan hırsın sonucu da 2030 da en değerli kaynaklarımız tükenecek ve yerini alabilecek hiç bir eşdeğer kaynak da şimdiye kadar bulunamamış. Kapitalizm plan ekonomisini dize getirdi ve unutturdu, ancak medeniyetin sonu için hiç bir hazırlıkta bulunmadı. Hala pastadan daha fazlasını kapma yarışındalar. Ne Atom teknolojisi, ne de Rüzgar, yada Güneş veya HES'ler petrolün yerini alamazlar. Çünkü Petrol (ve yan ürünü olan doğal gaz) ile sadece elektrik üretilmiyor. Aynı zamanda Kimya'nın bel kemiği. Taşıtlarımızın vaz geçilmez yakıtı. Ozon deliğinin de en başlıca tetikleyicisi. Tüm kaynaklarımızın hızlanarak tükenmelerinin nedeni, Kapitalizmin her şeyi yok etme hırsı.

emrah20 tarafından 04/Kas/17 19:51 tarihinde düzenlenmiştir

Kendisini Hacker sanan zibidilerden değilim.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Yukardaki atadozunu söyleyenler hayatta hicbir seyi basaramamis zavallilar. Kendilerini avutuyorlar. Iyi ki param yok haram zaten. Fakir oliyim cennete gideyim.

Bill Gates Gabe Newell gibi adamlar tum o parayi alinlarinin teriyle kazandilar. Steve Jobs isi yuzunden ailesinden olmus bir adam.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balbazar
    balbazar's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı
    balbazar bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı

Ne demen gerektigini bilmiyorum, sana katilmiyorum, fikrini savunmak icin ne demen lazimdi bilemiyorum (: ama fasizmi elestirmek isterken "sen ol" denmeyecegini biliyorum. Sen psikoloji mi okuyordun aklimda oyle kalmis? Korku tabanli psikolojiyi biliyor musun? Bir evrimsel mekanizma olarak sosyal hayatta kalma korkusu bu konuya cuk oturuyor bence. 

Muhendislik okuyorum psikolojiyi coktan bitirdim.  Fasizm ile alakali bir sey gecmedi konumuzda nereden soktun bu kavrami bilmiyorum.  Farkindaysan bunun bunun olmesi lazim diyor? Madem oyle kendisi olsun. Bu bir dilektir. Neresinde celiski aramaya calisiyorsun sozlerimin bilmiyorum ama basarisiz girisim gibi

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balbazar
    balbazar's avatar
    Erkek
    emrah20 bunu yazdı
    Serbest ekonomide doğal olarak güçlüler zayıfları ezerler, yok ederler veya sömürürler. Plan ekonomisinde herkesin ihtiyacı hesaplanır ve gereken kadar üretilir, israf olmaz. Serbest ekonomide bireyler kendi kazançlarını artırmak ve kendi egolarını tatmin etmek için hileye başvururlar ve insanları manipule ederek, daha fazlasına ihtiyaçları olduklarına ikna ederler. Bunun sonucunda da tüm kaynaklar bir pay kapma yarışı içinde sınır tanımaksızın sömürülürler. Bu önü alınamayan hırsın sonucu da 2030 da en değerli kaynaklarımız tükenecek ve yerini alabilecek hiç bir eşdeğer kaynak da şimdiye kadar bulunamamış. Kapitalizm plan ekonomisini dize getirdi ve unutturdu, ancak medeniyetin sonu için hiç bir hazırlıkta bulunmadı. Hala pastadan daha fazlasını kapma yarışındalar. Ne Atom teknolojisi, ne de Rüzgar, yada Güneş veya HES'ler petrolün yerini alamazlar. Çünkü Petrol (ve yan ürünü olan doğal gaz) ile sadece elektrik üretilmiyor. Aynı zamanda Kimya'nın bel kemiği. Taşıtlarımızın vaz geçilmez yakıtı. Ozon deliğinin de en başlıca tetikleyicisi. Tüm kaynaklarımızın hızlanarak tükenmelerinin nedeni, Kapitalizmin her şeyi yok etme hırsı.

Tek kelimeyle tebrik ediyorum!

Toplam Hit: 7839 Toplam Mesaj: 60
twitter trump