folder Tahribat.com Forumları
linefolder Mobil Programlama
linefolder (Android)Cyanogenmod Hakkında Önerileriniz Nelerdir?

(Android)Cyanogenmod Hakkında Önerileriniz Nelerdir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Önce stock kullanıyordum, uzun bir süre kullandım, sonra gerçekten sıkıldım,

www.samsunsiiiroms.com mudur nediy öyle bir site var, linki direk yazdım yanlış olabilir :) Tüm modları inceledim

Omega yükledim, hiç bi farkı yok,

Cyanogen yükledim tam süper dedim, şarj süresi aynı kullanımda 2/3'e düştü, IGO çalışmadı, call recorder desteklemiyor, fotograf makinasının sesini kısmıyor, ota boka forumlarında, ülkelerde kanunen yasak vs ondan dolayı desteklemiyoruz diyorlar, artık bıkmışken, desire'da kullandığım MIUI ne olmuş acaba diye bi döndüm ki, 

Süper lan :) haftalardır kullanıyorum. her cuma kararlı sürüm cıkartıyorlar, ama genelde yeni özellik oluyor, Telefonda, hızlı taş gibi, çince 3-5 uygulama var gereksiz klasörüne taşı, gapps for miui yu yükledin mi tanıdan yanına varılmıyor o derece yani :)

Üstelik dahili firewallı vs var, application firewall programların senden habersiz birşey yapmamasını kontrol edebiliyorsun, tethering özelliği süper stock romda dhcpden ip alana kadar akşam oluyordu, anlık network kullanımını default olarka gösteriyor vs vs vs

kısacası tek geçerim.

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ndmylmz
    ndmylmz's avatar
    Erkek

Hocam onu bilmemde cyonogenmod baya büyüdü adamlar şirket oldu kendi romlarıyla telefon çıkardılar. her telefon çin en güncel android sürümünü vermeye çalışıyorlar.

Night build olayı : henüz çok yeni başlanmış yapılanma hocam, keslinlikle geliştirici olmayn kişiler kurmasın çok fena kasar istediğiniz hiç bişeyi yapamazsınız, stable değildir

ondan sonra RC snapshot falan geliyor, sonra stable sürümler geliyor. Stable sürümler önerilir.

MIUI de iyidir ama çok fazla görsellik ve ram delisidir ona göre :) Düşük özellikli telefonlarda kasabilir o yüzden telefonunuz 1 2 yıllıkla cyonogenmod 7 veya 9 un stable sürümlerini kurabilirsiniz

Sistemi de kapattım ama PHP konusunda hala yardımcı olurum // Boş gezenin boş kalfası - Öğrenci - YTÜ
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OnLyGoDCaNStoPMe
    OnLyGoDCaNStoPMe's avatar
    Erkek

Özellikle telefonu eski arkadaşlara Cyanogenmod  11 i şiddetle öneririm.

Htc evo 3d gibi eski bir telefonda (çift çekirdek işlemci ve 1gb ram)

bile çok stabil ve hızlı çalışıyor. Başka birşey denemek isteyenler olursada LiquidSmooth u öneririm.

4.4 henüz beta fakat en hızlı geçişlerin olduğu romdur kendisi.

Android'te gördüğüm en hızlı geçişleri olan rom maalesef stabil değil şu an ama.

OnLyGoDCaNStoPMe tarafından 05/Şub/14 01:37 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

şimdi arkadaşlar, bende telefonun stock romunu değiştirmeyi düşünüyorum. ama telefon turkcellden alınan T21. bu modlardan birini yüklesem sıkıntı çıkarmı sizce veya daha önce deneyen oldumu. bakıyorum herkesde maaşallah markalı telefon var :) e biz fakiriz öle bişi alamadık andoroyid olsun diye. andoroit 4.0.4 versiyon var. ne önerirsiniz?

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

eski lg tel var android 2.6 yüklü. ona gider mi? LG E510 www.lg.com/tr/smart-phones/lg-E510-LG-Optimus-HUB 

otomatik yükleme şeysi varmış, telefona göre sürümü bulup mu yüklüyor?

Prometheus tarafından 05/Şub/14 09:16 tarihinde düzenlenmiştir

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

amatörce okuyunca çingen mod gibi okunuyor

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musdawdaf
    musdawdaf's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı

Önce stock kullanıyordum, uzun bir süre kullandım, sonra gerçekten sıkıldım,

www.samsunsiiiroms.com mudur nediy öyle bir site var, linki direk yazdım yanlış olabilir :) Tüm modları inceledim

Omega yükledim, hiç bi farkı yok,

Cyanogen yükledim tam süper dedim, şarj süresi aynı kullanımda 2/3'e düştü, IGO çalışmadı, call recorder desteklemiyor, fotograf makinasının sesini kısmıyor, ota boka forumlarında, ülkelerde kanunen yasak vs ondan dolayı desteklemiyoruz diyorlar, artık bıkmışken, desire'da kullandığım MIUI ne olmuş acaba diye bi döndüm ki, 

Süper lan :) haftalardır kullanıyorum. her cuma kararlı sürüm cıkartıyorlar, ama genelde yeni özellik oluyor, Telefonda, hızlı taş gibi, çince 3-5 uygulama var gereksiz klasörüne taşı, gapps for miui yu yükledin mi tanıdan yanına varılmıyor o derece yani :)

Üstelik dahili firewallı vs var, application firewall programların senden habersiz birşey yapmamasını kontrol edebiliyorsun, tethering özelliği süper stock romda dhcpden ip alana kadar akşam oluyordu, anlık network kullanımını default olarka gösteriyor vs vs vs

kısacası tek geçerim.

aynen MIUI cok iyi gorunuyordu ama  ilk defa CyanogenMod yukleyince bu bile yetti artti.Bunu kullanayim bir sonraki sefere MIUI denemek istiyorum.Düsük versiyonlu telefonlar icin baska romlar var ona bakin isterseniz xda da o telefon modeli icin var direk yaziyorlar ne kadar ram ne kadar sarj kullaniyor falan.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xursi
    xursi's avatar
    Erkek

Yeni konu açmak istemedim yorumdan devam etmek daha mantıklı geldi . S3 cyanogen mod 10.2 4.2.2 için tavsiye kernel varmı arkadaşlar?

Bataryanın anası ağladı yaw :(

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsyN
    hsyN's avatar
    Erkek

s4e cyanogen kurdum yakınlık sensörü filan çalışmayınca aramalarda kulağımla yanağımla filan saçma sağan yerşere giriyo, arayüzünü hiç beğenmedim, ram kullanımı çok iyiydi fakat niyeyse şarj ters yönde oldu ve telefon deli gibi ısınıyodu. hö ya hö dedim bunla mı uğraşıcam bastım stock romu tekrar :)

test 1 2
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

discoveryde yükleyen var mı?

________ inspired by love and guided by knowledge _______
Toplam Hit: 6058 Toplam Mesaj: 35