folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder Basit İşletim Sistemi Yapma.

Basit İşletim Sistemi Yapma.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Egeizm
    Egeizm's avatar
    Erkek

Öncelikle cevap verenlere teşekkür ederim, Güzel cevaplarınız için sağolasınız, dalga geçici mesajlar için ise yorum yapmıyorum, Sonunda aklımdaki projeyi gerçekleştirebildim şimdilik bir tane program yaptım internet tarayıcısı. Video linkini veriyorum, sistemin videosu. Tam anlamıyla bir işletim sistemi yapma amacım yoktu. Basit bir şey istiyordum. Windows platformu üzerinde ikincil işletim sistemi olarak çalışıyor. 

https://www.youtube.com/watch?v=Eb0-fi90aa0&feature=youtu.be

Gerçeğin Mayası Gözle Görülmez__
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    Egeizm bunu yazdı

Öncelikle cevap verenlere teşekkür ederim, Güzel cevaplarınız için sağolasınız, dalga geçici mesajlar için ise yorum yapmıyorum, Sonunda aklımdaki projeyi gerçekleştirebildim şimdilik bir tane program yaptım internet tarayıcısı. Video linkini veriyorum, sistemin videosu. Tam anlamıyla bir işletim sistemi yapma amacım yoktu. Basit bir şey istiyordum. Windows platformu üzerinde ikincil işletim sistemi olarak çalışıyor. 

Bu basit bir işletim sistemi de değil. :) Basit bir Windows Forms uygulaması. 

Farkı anlamalısın.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Egeizm
    Egeizm's avatar
    Erkek

Sözde isim olarak :D aklımdaki buydu zaten :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı
    Egeizm bunu yazdı

Bu basit bir işletim sistemi de değil. :) Basit bir Windows Forms uygulaması. 

Farkı anlamalısın.

+ :D :D şuna işletim sistemi deme lütfen

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uLtRaLoVeR
    uLtRaLoVeR's avatar
    Erkek

Eline sağlık kardeşim çok şahane olmuş. Aklındakini proje olarak gerçekleştirmişsin ne mutlu sana. Ben de sana bir işletim sistemi yazmak yerine, bir işletim sistemi üzerinde çalışan bir simulasyon yazmayı önerecektim ki sen kafandakini gerçekleştirmişsin. Devam etmek kurcalamak istersen bir terminal yazmanı önereceğim. Windows'ta çalıştığını görüyorum. cmd.exe nin bir kopyasını yazmanı öneririm.

Bu yazdığının bir işletim sistemi olmadığının farkındasın zaten bunu görüyorum. O yüzden o konuda bir şey demeyeceğim. Ama buna basit de olsa işletim sistemi ismini vermen biraz daha bu konuda araştırma yapman gerektiğini gösteriyor. Umarım ciddiye alıp araştırmaya devam edersin. Bu azmini gerçekleşmiş bir ürünle sonuçlandır mutlaka :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SinusX
    SinusX's avatar
    Erkek

çocuk daha liseye gidiyor dalga geçmeye çalışıp hevesini kırmayın. yaptığında gayet güzel olmuş takılma sen onlara. liseye giderken onu bile yapamıyolardı muhtemelen.

işletim sistemi konsepti biraz daha farklı senin yaptığına göre, ben senin yerinde olsam yeni bi isim bulurdum mesela windows + inception = winception :d

Si vis pacem para bellum.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Egeizm
    Egeizm's avatar
    Erkek

Herkese cevapları için teşekkür ederim. Öncelikle işletim sisteminin ne olduğunu biliyorum. Ben kendimi ifade edemedim. Aklımdaki tam olarak buydu geçen sene youtube'da görmüştüm "how to make an o.s visual basic" diye. Yinede bazılarınızın söyledikleri beni rahatsız etti. Çekirdekli bir işletim sistemini bir insan oğlu yapabiliyorsa diğer insanoğlu niye yapamasın. Bana göre hiç bir şey imkansız değil. Önemli olan hayal etmek ve azimli olmak. Şimdi ki bilgim ile gerçek bir işletim sistemi yazamayacağımı biliyorum ama 4-5 sene kendimi iyice geliştirip yapabileceğimi biliyorum. Yine söylüyorum bu benim yaptığım sadece 6 tane formun birleşmesiydi işletim sistemi olmadığını biliyorum. Lise öğrencisi olmam hiç bir şey bilmediğim anlamına gelmez. İnsan bilgi öğrenerek büyür. 18 yaşımdan gün aldım ama hâlâ cahilim bence. Bu hep öyle kalıcam anlamına gelmiyor. Sizlerede söylemek isterim hiç bir şey imkansız değildir bu evrende. Diğer insanlar size eğer "yok yapamazsın" , "olmaz" "zor" "imkansız" derse hemen o insanın olduğu yeri terk edin.

Not: Mizahi yaklaşımlarınız için de sağolasınız. :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

eline emeğine sağlık 

selam ve dua ile 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Onun adı kiosk oluyor işletim sistemi değil. İşletim sistemini göstermeden tam ekran bir programa kendi istediğin özellikleri koyuyorsun.

Bu arada liseli diye adama çok vurmayın :) Biz iki kişi 2002-2003 yılında evde, okulda internet olmayan ortamda, hocaların bizden fazla bilmediği, ingilizce bilgimizle c++ ile komut falan deneyip yardım dosyalarından da birkaç fonksiyon kullanımı öğrenerek ağ kontrol programı yapmıştık. Millete kütüphane takip, hastane takip, hesap makinası projeleri verilirken bana ağ kontrol programı vermişti adam.

DarkSkull tarafından 13/Oca/16 19:28 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodLike
    GodLike's avatar
    Erkek

hocam ben de liseye giderken forum yazabilmek istemistim. kendimi hizla gelistirerek iki uc sene icerisinde yazabilir hale geldim.

bence hayal kurmanin hicbir yanlis tarafi yok. 5-6 sene icerisinde yazabilecegine eminim.

oyun gelistirme ve 3D konularina da bir bakabilirsin.

Visual Basic guzel ve basit bir secim, fakat javascript daha gunumuze donuk oldugu icin onundeki 5 seneyi dusunerek ona yonelebilirsin.

bu isletim sistemini tanitmak istiyorsan bir de web sitesine ihtiyacin olacak. asp'ye bir goz at

İlgisiz ve Uzmanlık alansız üye.
Toplam Hit: 8100 Toplam Mesaj: 46
c++ c# işletim sistemleri işletim sistemi visual studio