folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder Basit İşletim Sistemi Yapma.

Basit İşletim Sistemi Yapma.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Egeizm
    Egeizm's avatar
    Erkek

:) Tavsiyelerinizi uygulayacağım :)

Egeizm tarafından 13/Oca/16 20:42 tarihinde düzenlenmiştir

Gerçeğin Mayası Gözle Görülmez__
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek
    Egeizm bunu yazdı

Herkese cevapları için teşekkür ederim. Öncelikle işletim sisteminin ne olduğunu biliyorum. Ben kendimi ifade edemedim. Aklımdaki tam olarak buydu geçen sene youtube'da görmüştüm "how to make an o.s visual basic" diye. Yinede bazılarınızın söyledikleri beni rahatsız etti. Çekirdekli bir işletim sistemini bir insan oğlu yapabiliyorsa diğer insanoğlu niye yapamasın. Bana göre hiç bir şey imkansız değil. Önemli olan hayal etmek ve azimli olmak. Şimdi ki bilgim ile gerçek bir işletim sistemi yazamayacağımı biliyorum ama 4-5 sene kendimi iyice geliştirip yapabileceğimi biliyorum. Yine söylüyorum bu benim yaptığım sadece 6 tane formun birleşmesiydi işletim sistemi olmadığını biliyorum. Lise öğrencisi olmam hiç bir şey bilmediğim anlamına gelmez. İnsan bilgi öğrenerek büyür. 18 yaşımdan gün aldım ama hâlâ cahilim bence. Bu hep öyle kalıcam anlamına gelmiyor. Sizlerede söylemek isterim hiç bir şey imkansız değildir bu evrende. Diğer insanlar size eğer "yok yapamazsın" , "olmaz" "zor" "imkansız" derse hemen o insanın olduğu yeri terk edin.

Not: Mizahi yaklaşımlarınız için de sağolasınız. :)

1- kendi başına işletim sistemi yazabilecek kapasitede olanlar insan evladı olmuyor hocam "Allah Dostu" oluyorlar :)

2- bilgisizliğin farkında olmak güzel bir şey ancak hiçbir zaman "ben biliyorum" dememeli bunu dediğin vakit bir adım bile ileri gidemezsin, mühim olan her zaman cahil hissedip bilgiye aç olmaktır

bunun haricinde hevesini ve azmini takdir ediyorum ancak  bı hevesin altını da bilgiyle doldurmanı tavsiye ediyorum ki bu heves boşa gitmesin.

ayrıca senin gibi bir lise öğrencisi olarak diğer bir tavsiyem de eğer kötüyse ingilizceni mutlaka geliştir, kendini gerçekten geliştirmek istiyorsan.

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Theholiqan
    Theholiqan's avatar
    Erkek

Hocam merakımdan soruyorum da işletim sistemi yapma düşüncenizin arkasındaki amaç nedir biraz daha net şekilde ifade edebilir misiniz?

Bize çağ dışı diyorlar Doğrudur; Çağlar açtık, çağlar kapattık Çağlar bizden geri!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Adama artık işletim sistemi diye soru sormayın. Adamın demek istediği KIOSK sistemi işletim sistemi değil. Bankamatikler, bankaların içindeki işlem yapabildiğiniz ekranlar, havaalanlarında bilet kodu girip çıktı aldığınız aletlerde olan sistem. Kullanıcı işletim sistemine geçemeyecek tam ekranda görünen uygulamada ne varsa onları kullanacak.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Theholiqan
    Theholiqan's avatar
    Erkek

Eğer kiosk için sistem istiyorsanız bence direkt linux üstüne gnome çakın ve bitsin bu çile :D

Bize çağ dışı diyorlar Doğrudur; Çağlar açtık, çağlar kapattık Çağlar bizden geri!
Toplam Hit: 8099 Toplam Mesaj: 46
c++ c# işletim sistemleri işletim sistemi visual studio