Boston Crypt Virüsü Yedim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    juniourfalcon
    juniourfalcon's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

ağ hangi ağ? başjka hangi pcle var onlara da bakın  formattan sonra geçmeyeceğinin garantisi yok. 

Ek olarak bu ara Türklerden bi rusya ya da ukraynada yaşayan biri daha türemiş FİRMABİLGİLER diye uzantıyla kilitliyor imiş dosyaları 1K usd isitoyrmus rdp den yakalıyormus falan dikkat edin. 

Bi site vardı bilindik algoritmaları çözen bulursam link atarım dosyaları yukleyip çözülüyor.

Siteyi bulursan cok makbule gecer.

Dosyayi winrar ile aciyor ama bir iki dosyasinda sorun var tam acamiyor winzip dosya onarma olsa duzelecek aslinda

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Https
    Https's avatar
    Erkek

bu ağdan bulaşma işi tam olarak nasıl gerçekleşiyor. Aynı ağda bulunan bir cihaza enfekte olan virüs. mitm gibi bir yola başvurmadan nasıl ağdaki diğer cihazlara bulaşabiliyor?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    Https bunu yazdı

bu ağdan bulaşma işi tam olarak nasıl gerçekleşiyor. Aynı ağda bulunan bir cihaza enfekte olan virüs. mitm gibi bir yola başvurmadan nasıl ağdaki diğer cihazlara bulaşabiliyor?

Kullanıcının dalgınlığıyla muhtemelen.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    juniourfalcon
    juniourfalcon's avatar
    Erkek
    Https bunu yazdı

şimdi chaz başınd değildim ama cihaz açıktı 

ve ağdaki başka bilgisayarın ağı açıktı klasöre yazma yetkisi vardı orayada bulaştı yani cihaz başında değildim ya kuluçkaya yattı yada ağdan bulaştı 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

Geçmiş olsun hocam 3 sene önce bende bir crypt yemiştim sonra proje kapandı diyip burda bir program paylaşılmıştı öyle çözmüştüm, crypt ile ilgili yabancı forumlarda belki birşeyler çıkar.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    juniourfalcon bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

ağ hangi ağ? başjka hangi pcle var onlara da bakın  formattan sonra geçmeyeceğinin garantisi yok. 

Ek olarak bu ara Türklerden bi rusya ya da ukraynada yaşayan biri daha türemiş FİRMABİLGİLER diye uzantıyla kilitliyor imiş dosyaları 1K usd isitoyrmus rdp den yakalıyormus falan dikkat edin. 

Bi site vardı bilindik algoritmaları çözen bulursam link atarım dosyaları yukleyip çözülüyor.

Siteyi bulursan cok makbule gecer.

Dosyayi winrar ile aciyor ama bir iki dosyasinda sorun var tam acamiyor winzip dosya onarma olsa duzelecek aslinda

bakınıyrum bulunca yazarım. Yapılacak işlemleri yapmışsındır heralde hocam? ShadowExplorer falan kurup geriye dönük baktın mı? 

next next next install
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    juniourfalcon
    juniourfalcon's avatar
    Erkek

geçmişe baktım bi şey yok kasper rescue indirdim şimdi onu deneyecem

adamlar bu sefer aşmışlar kitlemedikleri dosya kalmadı kısayollarıbile kitlemiş

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

aşağıdaki aras kargo virüsüdür dikkat edin. yeni yayılan tiptendir.

https://bit.ly/2OHLqyE

Toplam Hit: 5311 Toplam Mesaj: 19
boston crypt