folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Dün Yaşadığım Olay

Dün Yaşadığım Olay

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek

tek yol anarşi

=)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kiNki
    kiNki's avatar
    Erkek

ben de dahil olurum böyle bir şey yapılırsa

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

sikeyim bok gibi hayat mafetti beni olay :/

Kurtlar tasma takmaz....
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    A_REX bunu yazdı

arkadaşlar yaz geldi. Bir etkinlik düzenlenip para toplayıp oyuncak giysi ayakkabı çocukları ziyarete gidebiliriz ya. 

100 kişi 10 tl den versek  1000 tl yapar bir dünya oyuncak eşya alınır ? 

bende varım

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    necroshine
    necroshine's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

yaşadığın durum tam olarak nasıldı bilemiyorum ama

bu çokda kötü birşey olmayabilir.

çocuklarla haşır neşir biriysen hiçbir zaman durmayı bilmediklerinide bilirsin

bir çocuğa 2 kilo çikolata ver yok demez hatta çok karşılaştım aileler çoğu kez birşey istediğinde hayır bugünlük bu kadar  gibi şeyler söylerler

bu onların esirgediğinden değil bazende disiplin ve terbiye ile ilgili birşey.

sen 5 yaş ortalmasında biriyle bir markete git ve şunu de " ne istersin" sonra o reyondan ne zaman çıkıyorsun görürsün :)

bir gün doğum günündeyiz yaş pasta falan yedik sofra toplanırken yiğenimi alışveriş merkezine götürdüm. Arası 10 dk var yok

pastanenin önünde cama sarıldı bu kekten bana alın diye nasıl yalvarıyor görsen.

hayır olmaz falan dedik. oradaki görevli aynı senin gibi düşünmüş olacak ki çıkardı bir dilim pasta verdi :)

futurist senin şımarık yeğeninle bu çocukların olayı bir değildir.Sence de öyle değil mi?

Futurist disiplin ve eğitimden bahsetmiş, sen nereye bağlamışsın. Duygusallaşınca saçmalıyorsunuz, elbette yaşam standartları aynı değil. 

Bir kampanya yaparız, o an kendimizi iyi hissederiz sonra sıkıntılar devam eder gider. o çocuk yetişkin olana kadar asla o ikinci hamburgeri yiyemeyecek. (bu konuda hiç beni eleştirmeyin, düzenli olarak bir çok noktaya yardımda bulunurum) 

Kalıcı çözüm bulmak devletin işi deriz ama hükümetleri biz seçeriz. Madem seçtiğimiz hükümetler bu konu hakkında bir bok yemiyor o zaman bu konuya farkındalık yaratmak için daha yaratıcı atraksiyonlar lazım. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    necroshine bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

yaşadığın durum tam olarak nasıldı bilemiyorum ama

bu çokda kötü birşey olmayabilir.

çocuklarla haşır neşir biriysen hiçbir zaman durmayı bilmediklerinide bilirsin

bir çocuğa 2 kilo çikolata ver yok demez hatta çok karşılaştım aileler çoğu kez birşey istediğinde hayır bugünlük bu kadar  gibi şeyler söylerler

bu onların esirgediğinden değil bazende disiplin ve terbiye ile ilgili birşey.

sen 5 yaş ortalmasında biriyle bir markete git ve şunu de " ne istersin" sonra o reyondan ne zaman çıkıyorsun görürsün :)

bir gün doğum günündeyiz yaş pasta falan yedik sofra toplanırken yiğenimi alışveriş merkezine götürdüm. Arası 10 dk var yok

pastanenin önünde cama sarıldı bu kekten bana alın diye nasıl yalvarıyor görsen.

hayır olmaz falan dedik. oradaki görevli aynı senin gibi düşünmüş olacak ki çıkardı bir dilim pasta verdi :)

futurist senin şımarık yeğeninle bu çocukların olayı bir değildir.Sence de öyle değil mi?

Futurist disiplin ve eğitimden bahsetmiş, sen nereye bağlamışsın. Duygusallaşınca saçmalıyorsunuz, elbette yaşam standartları aynı değil. 

Bir kampanya yaparız, o an kendimizi iyi hissederiz sonra sıkıntılar devam eder gider. o çocuk yetişkin olana kadar asla o ikinci hamburgeri yiyemeyecek. (bu konuda hiç beni eleştirmeyin, düzenli olarak bir çok noktaya yardımda bulunurum) 

Kalıcı çözüm bulmak devletin işi deriz ama hükümetleri biz seçeriz. Madem seçtiğimiz hükümetler bu konu hakkında bir bok yemiyor o zaman bu konuya farkındalık yaratmak için daha yaratıcı atraksiyonlar lazım. 

Futuristin yeğeni Allah bilir daha önce kaç kere hamburger yada kek yedi.Yiyemeyeceği ikinci keki istemesi klasik çocuk şımarıklılığı.Diğeride hayatında belki ilk defa Mcdonaldsa gelmiş ilk defa hamburger yemiş bir çocuk.

Aynı şey değil bence.

Bu konuyu sallayın boş yerlere çekmeyelim ama bu çocukların psikolojsi bence bizimkilerle kıyaslamak yanlış.

O dediğin kampanyayı yaparız kendimizi hissederiz ama onların öyle kalır lafında haklı o yüzden benim fikrim şahsen çikolata,gofret vs yerine bu çocuklara en yararlı olabilecek maddi olarak ne varsa onu almak elimize geçecek parayla.

Manevi olarakda çocuklara gidip ilk sayfada dediğim gibi meslek tanıtımı falan gibi bişey yapılabilir.Oturup onlarla konuşulabilir ilerde ne olmak istiyorsun şudur budur diye.En iyi zaten çocukken yön verilir ordaki çocuklara.18 yaşından sonra başı boş sokağa çıkınca olmaz.

Fikirlerinizi yazın bir karar verelim ne alınabilir ne yapılabilir.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

herkes kendı sınıfında yasamalı cok uzun bır cevap yazmıstım buraya ama gectı . 100 kısı 10 lıra degıl bır kısı on bınlırada verır bır ıs adamı tutar yuzbınlarlık oyuncaklar da alabılır ya sonrası ? 

onemlı olan egıtım hayatı. 

Zaten yurtlarda yetısen derslerı ıyı olan cocuklar ( derslerı ıyı dıyorum lıseyı bıtırmelerı kafı ) devlete memur olarak hıc alım yapılmayan yerlere yuksek maaslarla alıyorlar. 

aydında yurtta kalırken 2 oda arakdasım var annesı babası var ama yetıstırme yurtlarında buyumüşler 1 sinin bir ebebeyni bırısı yoktu

bılmıyıorum  her neyse. bır tanesı hıc bır ders verememıs 3. sınıfı okuyan 2 yıllık ogrencıydı.elaman mke sınavına gırdı kı cocuk esırgeme kurumundan cıkanların basvurdugu bır sınavda mke e makine kimya entstütüsü olması lazımdı yada fabrıkası herneyse cocuk 2010 da oraya gırdı 2 bın tl maas ıle yanlıs hatırlamıyoram 2 ayda bır yada 3 ayda bır cıft maas alıcaktı. 

Dıgerı ıse polisevinde garson olarak 657 e tabı memur olarak gırdı. Yıne baska bır yurtkur ogrencısı cocuk vardı arkadas o da anadolu unıversıtesıne gırdı ogrencı ıslerıne memur olarak. normalde bu ınsanlar arkdaslarımın arasında bır tane zekı ıdı dıgerlerı normal daha dogrusu dısarda olsa kpss de baraj gececek seviyeye sahip değillerken direkt devlet memuru oldular. 

Biraz cabalayana devletimizin sosyal devlet tarafı gülümsüyor. 

Bir iki oyuncakla cozulecek ısler degıl. Bir cocuk herzaman hayır kelımesının anlamını bılmeli dısardakı cocuklar ıcın de degıl kendı cocuklarımız ıcın hayır kavramını ıyıce ogretmelıyız. O yuzden başarısız oluyor turk cocukları . Ahmet şerif izgören avucumdaki kelebekte zaten 5 yasındakı alman cocukları ve acıkbüfe olayı ıle bunu belirtmiş.

Yani illa yardım edecegım dıyorsanız gıdın bayramda alın oyuncak vs gıdın cocuk esırgeme kurumuna gercı adı hala oyle mı bılmıyorum 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KizilS
    KizilS's avatar
    Homo

Çocuklara bilim sevgisi aşılayın hocalar oyun da hamburger de geçici çalışıp kendilerini kurtarsınlar. Sen ben vicdan yapıyoruz da devlet ana baba olamıyor. Çocuklara çok iyi bakılıyor yurtlarda her şeyleri tam anne baba yok. Bilim bilim her şeyin başı , eğlenceli bilim serisi var ondan alın dağıtın heves etsinler

KizilS tarafından 24/May/15 01:31 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    Kizilgun bunu yazdı

Çocuklara bilim sevgisi aşılayın hocalar oyun da hamburger de geçici çalışıp kendilerini kurtarsınlar. Sen ben vicdan yapıyoruz da devlet ana baba olamıyor. Çocuklara çok iyi bakılıyor yurtlarda her şeyleri tam anne baba yok. Bilim bilim her şeyin başı , eğlenceli bilim serisi var ondan alın dağıtın heves etsinler

https://www.youtube.com/watch?v=DcNAbFMNoos

https://www.youtube.com/watch?v=LWZ2drBLeG8

Bayağı iyi bakıyorlarmış.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

İnsan oğlu nankör...

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
Toplam Hit: 7892 Toplam Mesaj: 64