folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Fiber Tesisat Nasıl Yapılır?

Fiber Tesisat Nasıl Yapılır?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mescarine
    mescarine's avatar
    Erkek

Selam arkadaşlar. Muhakkak ki bileniniz vardır, bir fiber hat nasıl çekilir ve nasıl dağıtımı yapılır bunu öğrenmek istiyordum. Fiber hat geldi, üzerinde 8Core 62,5/125 MM LC gibi harfler var. Bunların anlamı nedir?

Ayrıca bu fiberi biz bi patch panel e girmek istiyoruz ve cat6 kablolarla  gerekli switchlere çıkacağız... Bu ikisi arasındaki çevrim için neler kullanmam lazım? 

Anladığınız üzere yarım yamalak bi bilgim var :) Aydınlatırsanız sevinirim. İyigünler :)

YGS: Yeni Gelin Sınavı.. Bir heyecan, bir arzu, bir istek.. Biraz hüzün, biraz acı, biraz gözyaşı..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek

optik sinyali analog sinyale çeviren switchler var fiber hat santralden saha dolabına yada binanın içine kadar gelir. burdan sonra bu switchler yardımıyla cat5 yada 6 ile abonelere dağıtılır. bu patchcordlar felan var onların singlemod multimode olanları felan var. bu lc lc yada sc to sc konnektör çeşidiyle alakalı. anlamadığın yeri sorabilirsin.

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

62,5/125 MM  : Multimode fiber ledli olan maksimum 2 km iletim.

LC : Buda konnektör tipi , sonlandırmak içinde mini-gbic kulanılıyor ordan cat6 ile çekebilirsiniz.

http://www.leyladansonra.com/
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mescarine
    mescarine's avatar
    Erkek

şimdi ozaman şöyle tek tek sorayım :)

62,5/125 nedir? belliki kablo çeşidi bu. Öteki çeşitleri nelerdir? ne işe yarar?

MM multimode SM single mode... o iki anlama geliyor...

LC nin çeşitleri var sanırım... Şimdi fiber kablo geldiğini düşünelim... ucuna mini-gbic takarak patch panele takabilirmiyim? ethernet portuna nasıl çıkış yapabilirim? oradanda cat6 ile dağıtılır değilmi?...böyle bi şematik bişey olsa hani...

YGS: Yeni Gelin Sınavı.. Bir heyecan, bir arzu, bir istek.. Biraz hüzün, biraz acı, biraz gözyaşı..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek
    Birader neden kendini kasıyorsun. O kabloyu çeken, ucu size bırakan vatandaşa sorsana.
    Fiber işi zordur. Sen daha domuz kuyruğuna hakim değilsin, hiç kasma kendini.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

hocam, o fiberin ucuna, sc yada lc konnektörü (cihaza göre seçiceksin) taktıktan sonra(ama senin yapabileceğini sanmam. çünkü rj45 jack takar gibi takılmıyor malesef.) mesela alcatel firmasına ait bir switch var. omni 6855 miydi neydi modelide. singlemod uplink fiberi bağlıyorsun oradan rj45-cat5 lerle dağıtım yapabiliyorsun.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek
    Olgunisik bunu yazdı
    Birader neden kendini kasıyorsun. O kabloyu çeken, ucu size bırakan vatandaşa sorsana.
    Fiber işi zordur. Sen daha domuz kuyruğuna hakim değilsin, hiç kasma kendini.

olurmu hiç öyel şey,

Hocam 8 core demek: kablo 8 telii demektir.

konuyu takipteyim.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    BarisYigit bunu yazdı

LC : Buda konnektör tipi , sonlandırmak içinde mini-gbic kulanılıyor ordan cat6 ile çekebilirsiniz.

Nerden biliyosun lan bunları :D

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı
    BarisYigit bunu yazdı

hacı demekki senin eğitime pek gerek yokmuş :P

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı
    BarisYigit bunu yazdı

ya daha fazlasını biliyorsak :D

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek
    crimeangel bunu yazdı
    renegadealien bunu yazdı
    BarisYigit bunu yazdı

ya daha fazlasını biliyorsak :D

ya biz yoksak.

Dur burya ayazayım. Çok duygulandım lan bugün. Akşama kadar çalıştık iş bitimi yukarı çıktık sanal dünyada alemler nasıl diye bir gireyim dedim. Girmeden bir maillere bakayım dedim. Birde raporları maille göndereyim yükümüzü hafifletek dedim bir de ne göreyim. TBT destekden mail gelmiş lan ne maili bana neden mail attılar derken bir baktım

''Tonton bir Nine oldugunda bahcendeki sandalyene oturup eski gunlerine daldiginda hatirlamak istedigin kadar guzel gunler seninle olsun. Dogum gunun kutlu olsun.'' Tarzinda sacma sapan mesajlar atacagimizi saniyorsaniz yaniliyorsunuz :)

Bi siz eksiktiniz bu alemde iyiki dogdunuz...

Nice Mutlu Senelere

Tahribat.Com.

Birde bensiz_aglama Mürit kutlamış teşekürler tbt...

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
Toplam Hit: 2873 Toplam Mesaj: 15