folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Fiber Tesisat Nasıl Yapılır?

Fiber Tesisat Nasıl Yapılır?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek

hocam sen yapamassın o işi. çünkü çektiğin hattın ucuna konnektör ekleyebilmen için fiber optik ek cihazın olması lazım fusion splacer diye geçer. en çok kullanılanı fujikura 60s'dir fiyatıda 12 13 bin dolar civarı. yapabiliceğin en iyi şey bulunduğun ildeki telekom yada superonline müteahhitine gidip yardım istemen. belli bir ücret karşılığında yardım edebilirler. ha istersen ek olayı için kablonu banada gönderebilirsin. ben ekini yapar yollarım sana :) bu arada kullanman gereken switch özeldir. yani normal cat5 cat6 switchlerine benzemez pahalıdır. ZTE ve HUAWEİ firmalarının var mesela onlarıda araştırabilirsin. 

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı
    BarisYigit bunu yazdı

62,5/125 MM  : Multimode fiber ledli olan maksimum 2 km iletim.

LC : Buda konnektör tipi , sonlandırmak içinde mini-gbic kulanılıyor ordan cat6 ile çekebilirsiniz.

Nerden biliyosun lan bunları :D

kursta öğrendim abi :D herşey 3.haftadan :P

http://www.leyladansonra.com/
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mescarine
    mescarine's avatar
    Erkek
    Olgunisik bunu yazdı
    Birader neden kendini kasıyorsun. O kabloyu çeken, ucu size bırakan vatandaşa sorsana.
    Fiber işi zordur. Sen daha domuz kuyruğuna hakim değilsin, hiç kasma kendini.

aramızda çok zeki arkadaşlar var ya... elimizde imkan olsa gider sorarız hani buraya sormayız heralde değilmi? konu bi kaynak için gerekli, belki birine ödev hazırlıyoruz belki meraktan, neyi değiştirir? eleştireceğine iki faydalı kelam etsen daha iyi olmazmı?

YGS: Yeni Gelin Sınavı.. Bir heyecan, bir arzu, bir istek.. Biraz hüzün, biraz acı, biraz gözyaşı..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Milamber
    Milamber's avatar
    Erkek
    mescarine bunu yazdı

Selam arkadaşlar. Muhakkak ki bileniniz vardır, bir fiber hat nasıl çekilir ve nasıl dağıtımı yapılır bunu öğrenmek istiyordum. Fiber hat geldi, üzerinde 8Core 62,5/125 MM LC gibi harfler var. Bunların anlamı nedir?

Ayrıca bu fiberi biz bi patch panel e girmek istiyoruz ve cat6 kablolarla  gerekli switchlere çıkacağız... Bu ikisi arasındaki çevrim için neler kullanmam lazım? 

Anladığınız üzere yarım yamalak bi bilgim var :) Aydınlatırsanız sevinirim. İyigünler :)

Değerli kardeşim arkadaş aydınlatmış.

yine de. 8 core kablo içersinde 8 kıl fiber olduğunu gösteriyor.

62,5/125 MM mikron fiberin çapı ile ilgili bilgiler. Ve bu yanlış hatırlamıyorsam OM3 standardı olması lazım. LC yi zaten arkadaş söylemiş konnektör tipi.

Bunların haricinde yine söyelmiş patch panele girmek istiyoruz diye. 8 core fiberin muhtemelen yanlızca 2 core 'unda data olacaktır o 2 uç düzgün sonlandırılıp konnectör bağlıysa uygun modülü olan layer 3 switch yada router cihazlarına bağladıktan sonra istediğiniz gibi cat6 üzerinden dağıtım yapabilirsiniz.

Fırtına koparmaktır işim... Uzaklar Yolcusu
Toplam Hit: 2892 Toplam Mesaj: 15