Google İtiraf Etti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    cuneyd bunu yazdı

Hangisi takip etmiyor ki ? Yada etmeye çalışmıyor ?

Hepsi aynı bok a.k

En güzeli hepsine siktiri çekip köye yerleşmek.

:)

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

ya bunu bilmeyen mi artık itiraf etse ne olur etmese ne olur

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shaban Interactive
    Dj_DooM3
    Dj_DooM3's avatar
    Erkek

bu gibi olaylari saunda sallamayabilirsiniz. ama ilerde buyuk bir is adami olduktan sonra bu bilgiler para icin baska kisilere veya jurumlara satilabilir. santaj amacli bile kullanilabilir. ozman endise etmeye baslarsiniz.

Shaban Interactive Pro.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    xxjokerxx bunu yazdı

ya bunu bilmeyen mi artık itiraf etse ne olur etmese ne olur

ne genişsiniz hoca

google yarın bigün binaların ve yerin altını gösteren Live Google Earth sistemi yapsa ne yapıcan

yatak odasında milleti izleseler ne olacak

bu google da herşey mümkün

amerika böyle amerika oldu işte

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    Dj_DooM3 bunu yazdı

bu gibi olaylari saunda sallamayabilirsiniz. ama ilerde buyuk bir is adami olduktan sonra bu bilgiler para icin baska kisilere veya jurumlara satilabilir. santaj amacli bile kullanilabilir. ozman endise etmeye baslarsiniz.

çok doğru.. yapılmaya başladı bile. bilgilerin satılma işini kast ediyorum

özellikle facebooka  ver parayı versin bütün bilgilerini.

hatta hesap doğrulamada tel no istiyorlar ya onun amacı şu:

bilgisayarını biliyorum

girdiğin siteleri ne ararttığını biliyorum.

postadaki mesajlarınıda... ama dışarıda nerelere gittiğini de bilmem için numaranı ver ki uydudanda dışarıdan izleyebileyim. birazdaha ileri gidersek dinleyim seni.

gerçi izlesinler belki adamlar sayemde aydınlanır :)

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

İnsanların fantazi içeren maillerine meraklı olduklarından değil, reklam stratejisi açısından izlediklerini düşünüyorum. İnsanlar neyi daha çok seviyor, neye meraklı, neler dikkatlerini çekmeyi başarıyor gibi şeyler. Böylece kapitalizmin çarklarını yağlayıp yağlayıp insanların kıçına daha rahat sokuyorlar.

Zaten izlenmesinden şüphe eden adam gidip gmail kullanmaz. Onun dışında insanın ne önemli şeyi ne ? Para.

İnsanların internette yaptığı alışverişler, aradığı ürünler, aradığı fiyatlarla google insanların cebinde kuruşu kuruşuna kadar kaç parası olduğunu bilirken insanların saklayacak daha önemli neyi var ?

Bırak izlesin aq ölümlü dünya. Zamanında eşşeklik etmişiz teknolojiyi gelişmeleri HARAM diye yabancılara bırakmışız şimdi öküz trene bakar gibi bakıyoruz. Hadi elinden birşey gelen varsa yapsın ? En delikanlısını kapıdan dışarı atarlar yeğen :D

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

Burdan beni izleyen gogıl yetkililerine sesleniyorum cok ta sekilsiniz ya h.... Kullanmayınîz efendim ben bu veriyi oluştururlen buralar hep tutluktu gogle harddrayvindaki yerimden bahsediyorum

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    DaveReed bunu yazdı
    rappermcs bunu yazdı
    DaveReed bunu yazdı

bu bişeymi beyler siz turbun büyüğünü görmüyorsunuz

DeepInside bunu yazdı
    Takip etse ne etmese ne? olayi bir de boyle şahsi birseymis gibi nitelendirmiyolarmi bende buna tutuluyorum google sanki yan komsumuzmus gibi artik klişe oldu bu muhabbetler o yüzden fazla aldırış etmemek lazım kanımca.

takip etse ne etmese ne mi :)

bizim MIT de yakında Live Google Earth Sistemini kullanmaya başladığında videon çıkarsa şaşırma :)

izleyin 11:35 te görüldüğü üzere ne bok yediğini evinden nereye gittiğini ne yaptığını suçluları fln herşeyi takip edecekler

bunlar küçümsenecek şeyler değil insanın piskolojiside bozulur amk

Deep inside da onu demiş ben evden çıktım servise bindim işe geldim ahanda bunu rahatlıkla söyleyebiliyorken benim görüntü mü alıp hımmm gerçekten servise binip gidiyormuş mu diyecek. 

Davereed Sana hak vermem için biraz zaman var hocam:) arnold schwarzenegger in dondurulup geleceğe gönderildiği filmi bilirsiniz. O dönemde yaşasayak yerin altındakiler ve üstündekiler noktasına gelsek bu söylediklerin doğru. lakin şuan zaten eğitim sisteminle marjinalleşme çabalarınla bizler bu kıskaca çoktann girmiş Özümüzü Türklüğümüzü unutur olmuşuz.

Ahanda Türk dedim ırkçılık yaptım galiba :)

hoca hiç yaşının yanıtını vermemişsin

özel hayatın gizliliği ve korunması hakkı var bunlar vatandaşlar için önemli mevzular

boşver sen filmi geleceği fln Live Google Earth yıllardır nsa tarafından kullanılıyormuş zaten şimdi polis test ediyor

sonrası malum diğer ülkelere hızla yayılır bu sistem

işte büyük resim burda

google ın şimdi niçin kurulduğu anlaşılıyor

devlet google şirketi üzerinden insanları izliyor

hep amerikanın oyunları projeleri bunlar

sikmek lazım bu big brother ı

Sana katılmadığımı söylemiyorum hocam. Lakin bir insan evladının hayatında şu evreler var :)

- Belli bir yaşa kadar isyankar oluyor kendi doğrularının dışına çıkamıyor,

- Biraz daha olgunlaşınca karşıt görüşleri dinliyor anlamaya çalışıyor,

- Benim yaşıma geldiğinde de kabullenmeler başlıyor. Çünkü her bi boku pisliği net bi şekilde görüyorsun elinden geleni yapıyor gelmeyeni izlemekten başka çaren olmadığı gerçeğinin farkına varıyorsun.

Bir arkadaş yazmış evet google yerin altını evlerin içini hatta yatak odasında gecenin bir vakti ne yaptığını izleyebilecek. Ve sen ne yapacaksın biliyormusun HİÇ BİRŞEY umrunda olmayacak ve işine devam edeceksin! Bunun dışında hiç bir şey yapamayacaksın..

Özel hayatın gizliliği evet var tabi ki de sadece belli kişilerin belli zümrelerin kontrolü içinde özel hayat var. :) Umarım anlatabilmişimdir bu son cümlemde.

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    Dj_DooM3 bunu yazdı

çok doğru.. yapılmaya başladı bile. bilgilerin satılma işini kast ediyorum

özellikle facebooka  ver parayı versin bütün bilgilerini.

hatta hesap doğrulamada tel no istiyorlar ya onun amacı şu:

bilgisayarını biliyorum

girdiğin siteleri ne ararttığını biliyorum.

postadaki mesajlarınıda... ama dışarıda nerelere gittiğini de bilmem için numaranı ver ki uydudanda dışarıdan izleyebileyim. birazdaha ileri gidersek dinleyim seni.

gerçi izlesinler belki adamlar sayemde aydınlanır :)

Biraz daha izlemesine , dinlemesine de az kaldi , zaten yazdiklarini kayit altina telefondan da aliyor ...

Bakiniz : @Whatsapp

Yakinda bi sekilde solucan gibi sizip , ko.usulanlari da kayda almaya baslarlar....

Sevgili Zack amca yakinda turkcell , avea , wodafone a da bulasir ses kayitlarini da almaya baslar :-)

İmza YOK !!!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepInside
    DeepInside's avatar
    Erkek
    DaveReed bunu yazdı

bu bişeymi beyler siz turbun büyüğünü görmüyorsunuz

DeepInside bunu yazdı
    Takip etse ne etmese ne? olayi bir de boyle şahsi birseymis gibi nitelendirmiyolarmi bende buna tutuluyorum google sanki yan komsumuzmus gibi artik klişe oldu bu muhabbetler o yüzden fazla aldırış etmemek lazım kanımca.

takip etse ne etmese ne mi :)

bizim MIT de yakında Live Google Earth Sistemini kullanmaya başladığında videon çıkarsa şaşırma :)

izleyin 11:35 te görüldüğü üzere ne bok yediğini evinden nereye gittiğini ne yaptığını suçluları fln herşeyi takip edecekler

www.youtube.com/watch?v=6VkKeM-OK6g

bunlar küçümsenecek şeyler değil insanın piskolojiside bozulur amk

Guzel kardesim bu tarz muhabbetler karşısında boyle ani reaksiyon göstermek saçma geliyor bana... Yani o kullandigimiz feysbuk bile gündelik hayatından alintilar birakman için sana "ne düşünüyorsun" diye soruyor hepimizin fikirlerine dusuncelelerine ve hatta bazilarimizin wc deki hallerine bile erişilebilecek bir ortam yaratiyorken kalkip google un itiraflari diye şehir efsaneleriyle kendimizi alarma gecirmemiz çok yersiz geliyor sahsen. artik toplum olarak bir çoğumuz dile getirmesek bile teorik olarak biliyoruz bu tarz şeyleri. Bu sebepten ötürü konu üzerine kontrolsüzce yoğunlaşarak kendimizi yiyip bitirmemeliyiz enerjimizi boşuna sarfetmemeliyiz. birbirimize balık vermek yerine balık tutmaya ogretmeliyiz aslında.

DeepInside tarafından 18/Nis/14 03:15 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 3663 Toplam Mesaj: 26