folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Her Gün 100 TL Daha Fazla Kazansaydınız Ne Yapardınız.

Her Gün 100 TL Daha Fazla Kazansaydınız Ne Yapardınız.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Çoğumuz asgari ücretli veya asgari ücretin bir barem üstü. Fakat geliriniz  5K da olsa o para yetmez 10K da olsa yetmez , çünkü giderler her zaman ( çok pinti değilseniz ) gelirden fazladır. Maaşınıza gelen zamdan fazla doğalgaz faturası gelir mesela.

Bugun sormak istediğim her gün 100 TL fazladan nakit olarak bir para geçse elinize , ama bu parayı biriktirme veya toplu alma şansınız yok , o gün bitirmek zorundasınız yani günlük bütçeniz

yeme içme eğlence  bütçeniz 20 TL ise 120 TL olacakmış gibi düşünün ekstra bir para gelecek her gün.

Ne yapardınız neyi değiştirirdiniz hayatınızda. 

Tekrar söylüyorum bankaya atma , altın alma , biriktirme , hisse alma şansınız yok o parayı harcamak zorundasınız sadece anı olarak biriktirebilirsiniz ancak bugünün şartları ile her gün gelen ek 100 TL den bahsediyorum.

Kendim için örnek vereyim ben ne yapardım diye?.

Muhtemelen varsa IMAX filme yoksa normal filme giderim.

Kalan paranın bir kısmı ile daha sağlıklı beslenirim ( Malum avm de her ucuz yemek fastfood sıkıntı yaratıyor bize ben avm mağzasında çalışıyorum )

3. olarakta kafamda şunun rahatlığı olur , bugünün benzin parası var arabamla da bir tarafa gidebilirim.(normal rotamı uzatabilirim bu aralar benzin parası çok zorluyor o sebeple )

4. olarak benzin almıyorsam her gün bir kitap alırım geniş bir kütüphane planım var.

PanxeR tarafından 14/Oca/19 11:34 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek

1. Tbt buluşmalarına giderdim.

2. Gidiş dönüş uçak bileti alırdım ucuza, ekstra 100'TL hariç, cebimde ki kendi paramla da, 
    Her gün farklı bir şehre yemeğini yemeye gider, fotoğraflar çekilir geri dönerdim. 

3. Sabah evden çıktığımda bilirim ki o gün bitmesi gereken 100TL ve artı bir mebla daha var. 
    Oyun salonlarına giderdim, bowling oynar, atari oyunlarını oynardım. Çıkışte burgerking yer dönerdim geri. 

4. Yüksek tepeli ve şehri görebileceğim bir mekanda, kulaklığımı takar müzik dinler, sütlü kahve ve sigar eşliğinde
    Şehri izlerdim. 

5. Kız arkadaşım ile her gün eğlenceli bir aktivite yapar, gezerdim ama ne eksik ? Kız arkadaş. 

6. İnsan bugün bitirmesi gereken ve fiziksel olarak birikim yapamayacağı obje alamayacağı bir paraya sahip ise,
    Yapacakları şeyler, gezmek yemek ve arkadaşlarıyla sosyal ortam yaratmaktan geçer sanırım. 

Vizyonsuzlaştım bu ara benden bu kadar. 

EricNorthman tarafından 14/Oca/19 11:43 tarihinde düzenlenmiştir

Bu plandan niye profil resmi değişmiyor
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Kolay . kırdır bir lokantada anlaş. ver 100 al 75 tl koy cebe 

ertesi gün meyhane

ertesi gün çay bahçesi.

Minimalist Değilim Tembelim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Her gün 9.5 adet daha tuborg gold içerim

www.kriptopedi.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

Her gün bir öğrenci ye burs olarak verirdim. Ya da random insanlara yemek ısmarlardim

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

Her gün bir öğrenci ye burs olarak verirdim. Ya da random insanlara yemek ısmarlardim

zengin mürid detected.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

hiç acımadan yerdim ve yedirirdim. sevabada girmiş olurum (: nasıl olsa hergün 100 tl yarını düşünmeye gerek yok.

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Soyledigin sekilde ufak bir gelirim var gunluk dustu cikti hesabi yapmadan duzenli olarak doviz aliyorum totalde hep ciktigi icin surekli az bucuk buyuyen bir birikim haline geldi.

Oyle olmaz her gun harcamaya mecbursun diyorsan aklima ekstra bir sey gelmiyor harcayamam herhalde yapmak istedigim her seyi zaten yapiyorum 

Verdiginiz ornekleri tekrar dusundum sinemaya ilgim yok her gun git desen bana zevkten ziyade buyuk bir eziyet olur. Yemegimi zaten kendim yapiyorum kendi yaptigimi seviyorum suraya gidip yemek yiyelim diyen bir insan degilim. Kitabi elektronik aliyorum bittikce yeniliyorum stok yapmanin bana bir faydasi yok ayirabilecegim vakit sinirli zaten. Alkol alsam napicam her gun yarim litre viski mi icicem ona da vaktim enerjim yok. 100 lirayla suraya gideyim desem gitmek istedigim yerler 100 liralik degil yine biriktirmek lazim o da yasakmis. Ben harcayamadim harcarim diyen varsa vereyim (':

izzmarit tarafından 14/Oca/19 13:00 tarihinde düzenlenmiştir

sigara değil, balık olan.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spyware__007
    Spyware__007's avatar
    Erkek

taksiyle işe gider gelir

yeme içmeye özen gösterir

ufak rakamlara küçük hobiler edinirim

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Illa ki o gün bitirmem gerekirse hergün ayrı hatuna çakardım :)

Syntax error..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Https
    Https's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı

Soyledigin sekilde ufak bir gelirim var gunluk dustu cikti hesabi yapmadan duzenli olarak doviz aliyorum totalde hep ciktigi icin surekli az bucuk buyuyen bir birikim haline geldi.

Oyle olmaz her gun harcamaya mecbursun diyorsan aklima ekstra bir sey gelmiyor harcayamam herhalde yapmak istedigim her seyi zaten yapiyorum 

Bence doğru olanı yapıyorsunuz

4-5 aya kalmaz zaten.

Toplam Hit: 6393 Toplam Mesaj: 61
para güç