folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İstanbul‘U Sevmek

İstanbul‘U Sevmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    ThundeR bunu yazdı

paran varsa harbiden güzel hocam sefasını cekersin.

adam seviyor niye diye soruyorsun denizi var vs.. diyor, sorsan evden işe işten eve trafik çilesinde kaç kez sahile gitmiş cevap yok :)

30 günde 10-12 kere deniz görürüm, bunun için paranın olmasına gerek yok al bir basketbol topu tuzlada deniz kenarında devasa parklar var git sporunu yap, pikniğini yap. Hava güzelse vapura binmek bir simit çay yapmak denizi izlemek güzeldir bu keyfi bir akbil ve 2 liraya sağlarsın. Türkiyenin başka hiç bir şehrinde bunu yapamazsın. Trafik evet var ama kendi arabandaysan radyon televizyonun internetin açıksa pek umursamazsın, otobüsteysen evet çiledir :) bol bol yürütür minübüse binmek yerine yürümek daha hızlı bir alternatif olabilir çoğu zaman... Türkiyede en çok dernek (ücretli ve ücretsiz) İstanbulda'dır. En çeşit insan İstanbulda'dır. İstanbul'da bulamayıp da başka bir şehirde bulduğun çok az şey vardır mutlaka o şehre özgü bir şeydir yoksa o şey mutlaka İstanbul'da vardır.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

istanbul aşkı zamanla bağılı olacan merak etme

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

sen sonradan geldiğin için sevemezsin hacı 

olay ne biliyormusun özellikle anadolu yakası eski ilçeler diye bahseceğim (üsküdar kadıköy) ataşehir daha dünkü site

ben üsküdarda otuyorum

25 yaşındayım ve kendimi bildim bileli her sabah köşedeki oya teyzeye selam veriyorum her sabah bakkal recep abiden ekmek alıyorum 20 yıllık arkadaşlıklarım var hala aynı aykadaşlarımla dışarı çıkıyorum mahallede oturuyorum çekirdek yiyiyorum hala yaz başlarında arkadaki arsadan erik toplamaya giderim sonbahara doğru aynı arsadan ceviz toplaım kışın ayvasını yerim

ben yurtdışına gitsem 1 yıllığına geldiğimde gene aynı olacak bu sokak bu mahalle biliyorum bunu o yüzden seviyorum semtimi mahallemi muhitimi yoksa istanuldan kasıtın beylikdüzü ataşehir vs ise istanbul değil oaralar hacı

geleceğe dair tek hayalim evim modada olsun camıdan baktınmı ya tramvayı yada moda sahilini göreyim

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

yok mu şimdi bi yolu yani?

Abi böyle tarihi yerlere gidiyor arkadaşlar yok şunu görelim aww bunu görelim falan instagrama illa arkasında bi köprü olan fotoğraflar atıyorlar falan ne bileyim ben mesela gidip gördüm kız kulesini üsküdardan 5 dk oturdm çay içtim sonra yeter hadi dönelim dedim.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek
    Dentist bunu yazdı

Abi böyle tarihi yerlere gidiyor arkadaşlar yok şunu görelim aww bunu görelim falan instagrama illa arkasında bi köprü olan fotoğraflar atıyorlar falan ne bileyim ben mesela gidip gördüm kız kulesini üsküdardan 5 dk oturdm çay içtim sonra yeter hadi dönelim dedim.

Belki kafan doludur sana suanki teknlojik akım boş geliyordur olamazmı :) Belki ideallerin herşeyden daha başkındır

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    Dentist bunu yazdı

sorun istanbulda değil sende.

sen böyle yazarken tamda senin kız versiyonun var arkadşım.

onu anımsadım ilk defa denizi gördüğünde pek bir hikmeti yok büyük bir su birikintisi demişti :)

parise gitsen  "üf bu mu yani bu kule eğri ama"  dersin. yada

mısır  "  üçgen mezar yaptılar diye ne olmuş yani"

italya  " heryer eski bina yokmu bir ak merkez burada "

şeyseller " o kadar geldik buraya hep sahil deniz sıkıldım"

ürdün " bu kadar insan bu dağın oyuntulu halini mi görmeye geliyor pes"

brezilya " tamamda ben hristiyan değilim ki bu koca isa heykelinden banane"

eğlenmek zevk almak insanın içindedir. o kadar şehir gördüm. istanbul başkadır. ama yaşarmısın dersen  yaşamam.

çünkü herkes gibi zor yaşamı var. parasız pulsuz çekilmez. orası ayrı

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

Hacı onu bunu bilmem de, belli bir yaşa kadar anadolu taraflarında yaşamışsan ve İstanbula gitmişsen alışamıyorsun.

Benim için öyle oldu bilmiyorum.

Doğma büyüme Erzurumluyum. Ne zaman İstanbula gitsem (ki her sene gider, kalabildiğim kadar kalırım) kendimi dönen bir cismin içindeymiş gibi hissediyorum, başım dönüyor.

Erzurumda 2 gün uykusuz dur, sabahla desen sabahlarım, yorgunluk falan hissetmem.

Ama İstanbulda 1-2 saat şöyle kalabalık bir caddeye çıkıp gezince bütün yaşam enerjim bitmiş gibi hissediyorum.

Büyük konuşmiyim ama Allah İstanbula muhtaç etmesin (iş vs bakımından).

He bir de çok para yiyor. Şehir ağzını açmış cüzdanına bakıyor resmen.

Yapacağın her aktivite parayla. Bankta oturmak hariç. Boş bank bulabilirsen tabi...

DadasAdam tarafından 17/Ara/14 22:27 tarihinde düzenlenmiştir

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

4-5 yıldır istanbulda yaşıyorum.İnanır mısın daha öncesinde köyümde yaşamasamda hep köyümü özlüyorum istanbulun o kalabalığını sevemiyorum.Köyde daha çok dışarıda geziyorum( tarlaları vs. )Yani bende sen gibiyim sessizlik sakinlik daha iyi geliyor bana . Çağ internet çağı birşey alıcaksam şehri dolaşmaya gerek görmüyorum internetten alıyorum yani öyle aradığını bulma cazibeside azalıyor artık 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurk
    nurk's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

hayatim boyunca özlemedim, sevmedim.

istanbul'un güzelligi mi size para kazandırıyor ya da kariyer yapmanızı saglıyor anlamıyorum.

trafik insanı cile ulan. gidin berlin'e, londra'ya metropol görün.

burası bok corbasi, 1 damla yagmur yagınca 345345 km olan kac metropol var memlekette?

benim icin de sevin ya.

[22817//kaanabak]
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MadJack
    MadJack's avatar
    Erkek
    DadasAdam bunu yazdı

Hacı onu bunu bilmem de, belli bir yaşa kadar anadolu taraflarında yaşamışsan ve İstanbula gitmişsen alışamıyorsun.

Benim için öyle oldu bilmiyorum.

Doğma büyüme Erzurumluyum. Ne zaman İstanbula gitsem (ki her sene gider, kalabildiğim kadar kalırım) kendimi dönen bir cismin içindeymiş gibi hissediyorum, başım dönüyor.

Erzurumda 2 gün uykusuz dur, sabahla desen sabahlarım, yorgunluk falan hissetmem.

Ama İstanbulda 1-2 saat şöyle kalabalık bir caddeye çıkıp gezince bütün yaşam enerjim bitmiş gibi hissediyorum.

Büyük konuşmiyim ama Allah İstanbula muhtaç etmesin (iş vs bakımından).

He bir de çok para yiyor. Şehir ağzını açmış cüzdanına bakıyor resmen.

Yapacağın her aktivite parayla. Bankta oturmak hariç. Boş bank bulabilirsen tabi...

yarın git kalenin yanında taşmağazalarına bakan tepede bi' sigara iç benim yerime:)

@dentist benim de Ankara'ya alışma sürecim uzun sürdü. 3-4 sene ilk fırsatta, en küçük tatilde kaçtım bu şehirden. ama mezun olunca o kadar sıkıldım ki iki ay duramadım memlekette, döndüm geldim tekrar. farkında olmadan ne kadar alıştığımı gördüm. minimum 5 sene oradaysan sen de ya alışırsın farkında olmadan, ya da kafan atar dönersin geriye.

Everyone sees just what they want to see.
Toplam Hit: 2908 Toplam Mesaj: 35