folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İstanbul‘U Sevmek

İstanbul‘U Sevmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

sırf pasaport için gittim taksime bugün. trenler tramvaylar otobüsler hele harem hattı marmaray metrobüs heryer insan yığını.

heryer trafik. kalabalık. 

iyiki istanbulda yaşamıyorum dedim sonra.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    Dentist bunu yazdı

yok mu şimdi bi yolu yani?

Abi böyle tarihi yerlere gidiyor arkadaşlar yok şunu görelim aww bunu görelim falan instagrama illa arkasında bi köprü olan fotoğraflar atıyorlar falan ne bileyim ben mesela gidip gördüm kız kulesini üsküdardan 5 dk oturdm çay içtim sonra yeter hadi dönelim dedim.

sorun istanbulda değil sende.

sen böyle yazarken tamda senin kız versiyonun var arkadşım.

onu anımsadım ilk defa denizi gördüğünde pek bir hikmeti yok büyük bir su birikintisi demişti :)

parise gitsen  "üf bu mu yani bu kule eğri ama"  dersin. yada

mısır  "  üçgen mezar yaptılar diye ne olmuş yani"

italya  " heryer eski bina yokmu bir ak merkez burada "

şeyseller " o kadar geldik buraya hep sahil deniz sıkıldım"

ürdün " bu kadar insan bu dağın oyuntulu halini mi görmeye geliyor pes"

brezilya " tamamda ben hristiyan değilim ki bu koca isa heykelinden banane"

eğlenmek zevk almak insanın içindedir. o kadar şehir gördüm. istanbul başkadır. ama yaşarmısın dersen  yaşamam.

çünkü herkes gibi zor yaşamı var. parasız pulsuz çekilmez. orası ayrı

yok valla ben o dediğin yerlere gitsem hayran olurum. Neden? Çünkü methedildikleri kadar güzel şeyler benim gözümde kimisi dünya harikasına girmiş kimisi de dünyada kime sorarsan sor az bilen adamın bildiği şeyler. fırsatım olsa da gitsem keşke. 

ama bahsettiğimiz yerler ne ki yani bir cazibesi yok. Bi Ayasofya var mistik bir havası tarihi falan güzel gerçekten.

Ama ne bileyim o kadar saray var gittim gezdim abi gerçekten iç açmadı.

Sonra ne bileym Taksim'e gidiyorsun bi mekanda tüm gece eğlensek cüzdan patlıyor. cüzdan patlamazsa ortam çok tehlikeli ortam. hep kalabalık hep kalabalık.

Ben alanyada evde durmayan hep dışarda olan heryeri gezen eğlenmesini bilen insandım buraya geldim artık haftasonları dışarı çıkmak istemiyorum. Ve en kötüsü izmire eskişehire gittiğim zaman bu olmuyor. Yine evde duramıyorum. Bi istanbulda oluyor bu. İnsanına güvenle de alakalı dışarı çıktığım zaman hep bi tetik hali.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

bikaç ay ankarada yaşasan seversin bence.

black implies white, self implies other, life implies death.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Manyaklik amk kosturmaca, hayatta kalma mucadelesi ...insan nasil sever lan istanbul'u ...paris'i...londra'yi...manyakmisiniz amk. zaten surada yasayaciginiz ortalama 60-70 yil bunu kosturmaca ile gecirmek nasil bir manyaklik. Akdeniz kulturu..latin kulturu abi. Ipimle kusagim , sikimle tasagim modunda yasamak varken kuzey kulturunu zikmisim. Yasayin amk 3000-5000 lira az maas alin ama yasarken zikin tasaginiza degsin. rahat olun. 

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

İstanbul'a 1.5 yıl önce yerleştim.

Sanıyorum emekliliğe kadar da buradayım.

Şunu belirteyim, memur standartında bir iş yapıyor olsaydım kesinlikle yaşanacak bir şehir değil burası.

Maaşım standartın üzerindeydi geldiğimde, ama yetmiyor, yetmiyor.

Bu şehir çekiyor adamı.

Geçen sene 1.5 saat gidiş, 1.5 saat geliş yol çekerdim, sonra zikerim ızdırabını dedim, iki katı paraya şirkete 5dk mesafede ev tuttum.

En basiti bu, geliriniz biraz arttığında hayat standartınızı arttırmaya çalışıyorsunuz, hepsi de haklı sebepler geliyor bakınca.

İstanbul fırsatlar şehri girişimci adam için, 1 yıl öncesinde maaşsız bir işte çalışmayı aklımın ucundan geçiremezdim, memur çocuğuyuz sonuçta. Maaş olmazsa hayat biter gibi gelirdi. Gücümü topladım, beyin jimnastiği yaptım aylarca, işi bıraktım 4 ay önce. Şimdi İstanbul'da olmanın tadına yeni yeni varmaya başladım.

Altını çiziyorum, memur standartında işiniz varsa, öğretmen, postacı, hemşire gibi, yaşanacak yer değil. Aynı maaşla anadoluda kral, istanbul'da fukara hayatı yaşarsınız. Çift maaş varsa yine iyi yaşanır tabi.

Fırsatlar şehri.. Büyüksün İstanbul.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

alın kültürlenin mk 

http://www.youtube.com/watch?v=arejT5_hSis

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Türkiyede 34 şehir gezmiş görmüş biri olarak türkiyenin en güzel şehri istanbul diyorum.

Ben istanbulun kalabalığını da seviyorum sadeliğini de. Çık git çatalcaya kimse yok =)  Ama gel taksime tıklım tıklım...

Bu şehirde ne ararsan var. Yeterki gelir düzeyin iyi olsun. Memur olma. Ortalama memur maaşının 2 katını al. O zaman şehirden yaşamaktan zevk alırsın. Çünkü asıl o zaman istanbulu istanbullu gibi yaşamaya başlayabilir sin..

12 yıldır istanbulda yaşıyorum. Çok seviyorum. Sabah uyanıp tramvaya binmek sultanahmette bi kahvaltı, eminönünde balık ekmek yemek, ada vapurunda martılara simit atmak, sayısız cafelerinde takılmak, akşam iş çıkışı nişantaşında veya boğazda bir çay kahve içmek harika birşey...  Haftasonu kilyos, polonezköy veya çatalcaya gitmek yada yakın olan bursa sapanca vs.. gidilebilir. Kızkulesinde bir çay içmenin maliyeti en fazla 20 tl... 

Daha çok şeyi var ama sevmek için bir sebep gerekmez....

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek
    Dentist bunu yazdı
    futurist bunu yazdı
    Dentist bunu yazdı

yok mu şimdi bi yolu yani?

Abi böyle tarihi yerlere gidiyor arkadaşlar yok şunu görelim aww bunu görelim falan instagrama illa arkasında bi köprü olan fotoğraflar atıyorlar falan ne bileyim ben mesela gidip gördüm kız kulesini üsküdardan 5 dk oturdm çay içtim sonra yeter hadi dönelim dedim.

sorun istanbulda değil sende.

sen böyle yazarken tamda senin kız versiyonun var arkadşım.

onu anımsadım ilk defa denizi gördüğünde pek bir hikmeti yok büyük bir su birikintisi demişti :)

parise gitsen  "üf bu mu yani bu kule eğri ama"  dersin. yada

mısır  "  üçgen mezar yaptılar diye ne olmuş yani"

italya  " heryer eski bina yokmu bir ak merkez burada "

şeyseller " o kadar geldik buraya hep sahil deniz sıkıldım"

ürdün " bu kadar insan bu dağın oyuntulu halini mi görmeye geliyor pes"

brezilya " tamamda ben hristiyan değilim ki bu koca isa heykelinden banane"

eğlenmek zevk almak insanın içindedir. o kadar şehir gördüm. istanbul başkadır. ama yaşarmısın dersen  yaşamam.

çünkü herkes gibi zor yaşamı var. parasız pulsuz çekilmez. orası ayrı

yok valla ben o dediğin yerlere gitsem hayran olurum. Neden? Çünkü methedildikleri kadar güzel şeyler benim gözümde kimisi dünya harikasına girmiş kimisi de dünyada kime sorarsan sor az bilen adamın bildiği şeyler. fırsatım olsa da gitsem keşke. 

ama bahsettiğimiz yerler ne ki yani bir cazibesi yok. Bi Ayasofya var mistik bir havası tarihi falan güzel gerçekten.

Ama ne bileyim o kadar saray var gittim gezdim abi gerçekten iç açmadı.

Sonra ne bileym Taksim'e gidiyorsun bi mekanda tüm gece eğlensek cüzdan patlıyor. cüzdan patlamazsa ortam çok tehlikeli ortam. hep kalabalık hep kalabalık.

Ben alanyada evde durmayan hep dışarda olan heryeri gezen eğlenmesini bilen insandım buraya geldim artık haftasonları dışarı çıkmak istemiyorum. Ve en kötüsü izmire eskişehire gittiğim zaman bu olmuyor. Yine evde duramıyorum. Bi istanbulda oluyor bu. İnsanına güvenle de alakalı dışarı çıktığım zaman hep bi tetik hali.

Mevzu birkaç arkadaşında bahsini ettiği üzere, İstanbul her ne arıyorsan onu bulabileceğin bir şehirdir dostum, hatta bazı konularda Türkiye değil dünyanın bile sayılı kaynaklarındandır. Biraz bilgi ve özellikle tarih bilgisiyle birlikta gezmeni ve İstanbul' u dolaşırkende objektif olmanı tavsiye ederim.  Bir Ayasofya var dediğin yer, oraya inen Divan yolu tarihin en güçlü imparatorluklarının ordularının, imparatorlarının, padişahlarının aşındırdığı, her tarafı derin tarihi izler taşıyan ve dünyada bir örneği daha bulunmayan bir yer. Biz canına okuduğumuz için malesef değer kaybetmiş durumda. Biraz bilerek çevrede dolaşsan İstanbul' un fetihten sonra sonra ilk kurulduğu noktayı, ilk Camii yi, günümüzde Vatikan' ın o büyük meydanının benzerinin olduğu yerdeki Çemberlitaş' ı Büyük İskender' in Lahit' ini isteyen Alman İmparatoru' nun buna karşılık rüşvet olarak gönderdiği Alman Çeşmesi' ni, dünyanın ilk barış antlaşması olan Kadeş barış antlaşmasının Hitit kopyasını, Billion taşını, hiç ilgin olmasa bile mimarisine hayran kalacağın birçok gizli sarnıcı, hanedan mezarlığını bilerek dolaşırsan, çok farklı bir gözle bakarsın o bölgeye. İşte o zaman mistik bir havası var güzel demekten çok daha öteye taşınır durum.

Orhan Veli Galata köprüsünden İstanbul' u seyre dalıp, sürekli mesaiyi unuttuğu ( unutmadan ziyade takmama durumu herhalde:) ) için memuriyetten atılmıştır unutma bunu.. İstanbul her ne kadar çilede olsa, bu durum 90 lardan başlayarak sürekli olarak çılgınca artsada köşetaşı noktalarının sunduklarını dünyanın hiçbir köşesi sunamaz. Bence sen kendine bir rehber bul ve en önemlisi birçok noktyayı yürüyerek dolaş.

Bilmem kaç bin (artık bilmiyorum) özgün makale referansı ile makale yazarlığı.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

istanbulda doğdum yaşım 32.  fırsat bulsam 1 dk durmam daha ufak bir yere kaçarım. doğanın yeşilliğin bol olduğu özelliklede insanın ve arabaların az olduğu yere giderim.

Ama iş ev burada işte  gidemiyoruz bir yere..mesai bitince de 4 km lik yolu 3 saate gidemiyorsun. Kalabalık şehir hocam.

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ershn
    ershn's avatar
    Erkek

Aslolan İstanbul'u sevmek değil, özlemek imiş. Ben 2 yılda bunu anladım. Aksaray'da okuyorum, sessiz ve sakin bildiğin Anadolu, bozkır fakat İstanbul ne bileyim amk Üsküdar'da kahvaltı yapmak vardı şimdi.

Allah Türktür.
Toplam Hit: 2907 Toplam Mesaj: 35