folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kanlı Ay Tutulması (Canlı)

Kanlı Ay Tutulması (Canlı)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek
    deja-vu bunu yazdı
    futurist bunu yazdı
    hsyN bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

Ne olduğuna henüz anlam verilemeyen dönemlerde bence konunun bağlanması için güzel bir yol. Maksat millet galeyana gelip saçmalayıp anlam yüklemesin, zira yerli yersiz herşeye anlam yükleme yeteneğine sahibiz.

Çit (bildiğiniz çit) Meryem ana gibi görünüyor diye milletin biryere akın ettiğini hatırlıyorum. 

aynen, milleti kontrol altında tutabilmek uydurulmuş şeylerin adını din koymuşlar,huzur bulacaksanız kılın tabi namazınızı

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek
    Tnrsk bunu yazdı
    deja-vu bunu yazdı
    futurist bunu yazdı
    hsyN bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

Ne olduğuna henüz anlam verilemeyen dönemlerde bence konunun bağlanması için güzel bir yol. Maksat millet galeyana gelip saçmalayıp anlam yüklemesin, zira yerli yersiz herşeye anlam yükleme yeteneğine sahibiz.

Çit (bildiğiniz çit) Meryem ana gibi görünüyor diye milletin biryere akın ettiğini hatırlıyorum. 

aynen, milleti kontrol altında tutabilmek uydurulmuş şeylerin adını din koymuşlar,huzur bulacaksanız kılın tabi namazınızı

Hadis-i şerifler Hz. Muhammed öldükten 70-100 yıl sonra toparlanmaya başlıyor. Araya çok farklı metinler de girmiş. Doğruluğu/Yanlışlığı kontrol edilmeden. Bu da onlardan biri olabilir.

ne diyon?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    GoldenBoy bunu yazdı
    futurist bunu yazdı
    hsyN bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

aradım keşke buraya baksaymışım. severim astronomik olayları.

dini olarak da namaz kıldım dua ettim. bu tip olayları kaçırmamak lazım.

ama genelde dünyayı etkiler ve bir yerlerde deprem oluyor inşallah olmaması temennisiyle

valla ilk kez astronomik olaylarda namaz kılıp dua eden duydum, Allah kabul etsin diyelim madem :)

AMİN teşekkür ederim.

aslında ilk defa kıldım içimden geldi.

ama güneş tutulmasında kabe televizyonuna bak bütün millet namaza akın ediyor.

anlamı şu:

"Şüphesiz güneş ve ay Allah'ın mucizelerinden bir mucizedir. Bir kimsenin ölümü veya dünyaya gelmesi yüzünden tutulmazlar. Bunu görünce Allah'a dua edin, namaz kılın ve sadaka verin. (Müslim, Kusuf, 3901; Mâlik, Muvatta', I, 186; Beyhakî, III, 323, 324; Şevkânî, a.g.e., III, 325).

?Kur'ân'da şöyle buyurulur: "Gece, gündüz güneş ve ay, O'nun varlığını gösteren âyetlerdendir. Güneşe veya ay'a secde etmeyiniz. Bütün bunları yoktan var eden Allah'a secde ediniz" (Fussilet, 41/37).

Bu âyet-i kerîme, ay ve güneş tutulması sırasında, bunları yaratan Allah için namaz kılmaya işaret etmektedir.?  (İslâm Fıkıh Ansiklopedisi)

YANİ AY A DEĞİL , ALLAH A NAMAZ KILINIYOR. BU KISIM ÖNEMLİ.

yalnız hocam bu namazı kılabilmen için ay'tutulamasını görmen gerektiğini biliyorum.

doğru olabilir o ayrıntıyı bilmiyorum. Türkiyeden gözükmüyor diye haberde görünce olur diye düşündüm. sağol bir araştırayım

Arkadaşlar şimdi çıkacağım söylemeden de edemiyeceğim bizim dini,    hristiyanlıktaki bir meseleyle karşılaştırmak ne kadar mantıklı.

üstelik Kuran In toplanması halife zamanında oldu. 100 yıl ? bu kadar uçmayın. araya metinler girdi ne demek? bu sahte demektir ki kesinlikle kabul edilemez bir tabir.

Bu inanç meselesidir ,  siz yapmazsınız sizin bileceğiniz iştir ama bunu sapıtmazsanız sevinirim.

futurist tarafından 15/Nis/14 13:03 tarihinde düzenlenmiştir

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

ama genelde dünyayı etkiler ve bir yerlerde deprem oluyor inşallah olmaması temennisiyle

Depremle bir alakası yok. Dini olaylarla hele hiçbir alakası yok.

"bea"
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    GoldenBoy bunu yazdı
    futurist bunu yazdı
    hsyN bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

valla ilk kez astronomik olaylarda namaz kılıp dua eden duydum, Allah kabul etsin diyelim madem :)

AMİN teşekkür ederim.

aslında ilk defa kıldım içimden geldi.

ama güneş tutulmasında kabe televizyonuna bak bütün millet namaza akın ediyor.

anlamı şu:

"Şüphesiz güneş ve ay Allah'ın mucizelerinden bir mucizedir. Bir kimsenin ölümü veya dünyaya gelmesi yüzünden tutulmazlar. Bunu görünce Allah'a dua edin, namaz kılın ve sadaka verin. (Müslim, Kusuf, 3901; Mâlik, Muvatta', I, 186; Beyhakî, III, 323, 324; Şevkânî, a.g.e., III, 325).

?Kur'ân'da şöyle buyurulur: "Gece, gündüz güneş ve ay, O'nun varlığını gösteren âyetlerdendir. Güneşe veya ay'a secde etmeyiniz. Bütün bunları yoktan var eden Allah'a secde ediniz" (Fussilet, 41/37).

Bu âyet-i kerîme, ay ve güneş tutulması sırasında, bunları yaratan Allah için namaz kılmaya işaret etmektedir.?  (İslâm Fıkıh Ansiklopedisi)

YANİ AY A DEĞİL , ALLAH A NAMAZ KILINIYOR. BU KISIM ÖNEMLİ.

yalnız hocam bu namazı kılabilmen için ay'tutulamasını görmen gerektiğini biliyorum.

doğru olabilir o ayrıntıyı bilmiyorum. Türkiyeden gözükmüyor diye haberde görünce olur diye düşündüm. sağol bir araştırayım

Arkadaşlar şimdi çıkacağım söylemeden de edemiyeceğim bizim dini,    hristiyanlıktaki bir meseleyle karşılaştırmak ne kadar mantıklı.

üstelik Kuran In toplanması halife zamanında oldu. 100 yıl ? bu kadar uçmayın. araya metinler girdi ne demek? bu sahte demektir ki kesinlikle kabul edilemez bir tabir.

Bu inanç meselesidir ,  siz yapmazsınız sizin bileceğiniz iştir ama bunu sapıtmazsanız sevinirim.

adam müslümanlıkla hristiyanlığı karşılaştırmamış insanların sembollere saçma anlamlar yüklediğini bu yüzden kontrol altına alınabileceğini söylemiş. allah diyen aslan, meryem ana gözüken çit vs farketmez.

ayrıca kuran degil hadisler 100 yıl sonra toplanmış demiş. hadislerin arasında sahte metin olmadığına inanmak nedir?

keşke tepki vermeden önce yazılanları okusaydın

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Sabah 5 yada 6 idi saat şans eseri ay dikkatimi çekti, gökyüzü tertemizdi ay ise o kadar parlaktı ki. Haberim osalydı bu olaydan bekler görürdüm.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    RaAmLis bunu yazdı

Sabah 5 yada 6 idi saat şans eseri ay dikkatimi çekti, gökyüzü tertemizdi ay ise o kadar parlaktı ki. Haberim osalydı bu olaydan bekler görürdüm.

cumartesi günü, basket oynadıgım saatlerde -12 ila 15 arası- bulut yokken gunduz vakti bariz daire şekline yakin. sag yanı açık beyaz , sol yanına dogru grı renkte gördümdu. bugün bulutluydu göremedim. keza tr'den de gzükmüyor dedi bloombergtv kanalındakı didem arslan adlı sunucu, hakan özyılmaz tr ekonominisini yorumlarken.
    RitmFarbRacourci tarafından 15/Nis/14 17:37 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serhat8102
    serhat8102's avatar
    Erkek

güneş tutulması olduğu zaman bizim dünya da böyle kızarıyomu acaba. asıl soru bu bence :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Taso Pezevengi
    iso
    iso's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

valla bende bu ayetten bişey anlamadım.

Güneşi ayı falan hep allah yarattı diyo e zaten kuranın her tarafında herşeyi allah yarattı diyor.

ayriyetten bunları yoktan var eden allah a secde ediniz diyor. Tutulma esnasında ibadet olayı kuran da var mı gerçekten? Varsa nerde?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RotKerim
    RotKerim's avatar
    Erkek

uzaylılarda dünya tutulması izliyorlar mı acaba?

Fuck Mobb Deep Fuck Biggie Fuck Bad Boy as a staff record label and as a mother fuckin crew. En büyük hayalimi sordu geçenlerde birisi Midtown metrosundan inip Broadwayde bir kaç tur attıktan sonra Union Square Park karşındaki Starbucksda bir kahve içmek.
Toplam Hit: 4717 Toplam Mesaj: 37