folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kıl Dönmesi Ve Lazer Ameliyat Tecrübesi [Sorun-Süreç-Sonuç]

Kıl Dönmesi Ve Lazer Ameliyat Tecrübesi [Sorun-Süreç-Sonuç]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ebter
    ebter's avatar
    Erkek

bende çıktı sivilce gibi birşey ama basur mu kıl dönmesimi çözemedim. tam deliğin kenarında sivilce gibi ama geçmiyor kaç zamandır. başlarda oturuken acıyordu şimdi acısı geçti ama hala şişik.

tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum

ebter tarafından 24/Nis/24 19:31 tarihinde düzenlenmiştir

//www.radyosu.org\\//Gerçek Yeraltı\\
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

ben de kuyruk sokumundan yaptırdığım açık ameliyat hakkında bilgi paylaşayım belki 10 sene geçmiştir.

samatyada açık ameliyatı oldum baya yarıp aldılar. iltihabın toplandığı diren diye bişey taktılar ve çalışmadı iltihap orada toplanmadı içeride kaldı

diren alınması gerektiği zaman vücudun içerisinde kalan serum hortumu gibi olan kısım bir hafta gibi kısıtlı bir sürede ete kaynadığını farkettik çekip çıkartamadılar 

acil ameliyathaneye alıp tüm dikişlerin olduğu alanı tekrardan açıp sallıyorum 10 dikiş varsa 5 tanesini geri dikip kalanını iltihabın akması için açık bıraktılar içten dışa doğru kendisini kapatacak dediler

dedikleri gibi oldu fakat çok şekilsiz kesip dikmişler pratikte oramla işim gücüm yok fakat yine de ilk bir iki yıl orada hissizlik doğal olarak oldu ve dikiş yerlerinde kaşıntılar gelişti. şimdi hiçbirşey hissetmiyorum fakat düzgün dikiş atılmadığı için estetik kusurlar mevcut. bu sıkıntıyı çeken bilir sıkıntısı olan birisi varsa da asla ertelemesin.

edit: hatta silinen konular db de arşivde tutuluyosa  geri çıkarılabilirse.. ameliyata girmeden öncede buraya ameliyathanede beni uyuttuklarında büyük abdestimi yapar mıyım diye sormuştum millet gülmekten gebermişti :) sonra gerici modlar konuyu kitlemişti.

yunusdogan tarafından 24/Nis/24 19:43 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zgmanco
    zgmanco's avatar
    Erkek

Ameliyat olup kurtulanı hiç görmedim. Tekrar ameliyat olanlar ya da aynı bölgeden dolayı ağrı-şişiklik vs. hayat kalitesi düşüşleri gibi. Özellikle göt çevresinde olan bir durum olduğu için ne kadar özenilirse özenilsin tamamen hijyen sağlanamamasından dolayı kaynaklandığını düşünüyorum. Bu ve çıban problemleri ve hemoroid. Çok zor illetler. Sabır ve şifa diliyorum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    ebter bunu yazdı

bende çıktı sivilce gibi birşey ama basur mu kıl dönmesimi çözemedim. tam deliğin kenarında sivilce gibi ama geçmiyor kaç zamandır. başlarda oturuken acıyordu şimdi acısı geçti ama hala şişik.

Hocam o başka birşey bi dr git derim 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rushOut
    rushOut's avatar
    Erkek
    ebter bunu yazdı

Hocam sanırım fistülün var makatın hemen 2 cm yanında olur genelde. Bir an önce genel cerraha görünmen lazım inan kıl dönmesi çok masum bunun yanında. 

Biz bizimle bizdeydik Biz bizimle bize geldik Biz bizimle bizdeyken Bizi bizden mi sorarlar
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsaneburak
    efsaneburak's avatar
    Erkek
    yunusdogan bunu yazdı

ben de kuyruk sokumundan yaptırdığım açık ameliyat hakkında bilgi paylaşayım belki 10 sene geçmiştir.

samatyada açık ameliyatı oldum baya yarıp aldılar. iltihabın toplandığı diren diye bişey taktılar ve çalışmadı iltihap orada toplanmadı içeride kaldı

diren alınması gerektiği zaman vücudun içerisinde kalan serum hortumu gibi olan kısım bir hafta gibi kısıtlı bir sürede ete kaynadığını farkettik çekip çıkartamadılar 

acil ameliyathaneye alıp tüm dikişlerin olduğu alanı tekrardan açıp sallıyorum 10 dikiş varsa 5 tanesini geri dikip kalanını iltihabın akması için açık bıraktılar içten dışa doğru kendisini kapatacak dediler

dedikleri gibi oldu fakat çok şekilsiz kesip dikmişler pratikte oramla işim gücüm yok fakat yine de ilk bir iki yıl orada hissizlik doğal olarak oldu ve dikiş yerlerinde kaşıntılar gelişti. şimdi hiçbirşey hissetmiyorum fakat düzgün dikiş atılmadığı için estetik kusurlar mevcut. bu sıkıntıyı çeken bilir sıkıntısı olan birisi varsa da asla ertelemesin.

edit: hatta silinen konular db de arşivde tutuluyosa  geri çıkarılabilirse.. ameliyata girmeden öncede buraya ameliyathanede beni uyuttuklarında büyük abdestimi yapar mıyım diye sormuştum millet gülmekten gebermişti :) sonra gerici modlar konuyu kitlemişti.

Hocam açık ameliyat zorken sizin süreciniz daha zor geçmiş. Doktorların ete kaynama ihtimalini öngörebilir olduğunu düşünüyorum çok garip, tekrardan dikişli bölgeyi aç kapat zor olmuştur.. 

wAreX!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek
    efsaneburak bunu yazdı
    yunusdogan bunu yazdı

Hocam açık ameliyat zorken sizin süreciniz daha zor geçmiş. Doktorların ete kaynama ihtimalini öngörebilir olduğunu düşünüyorum çok garip, tekrardan dikişli bölgeyi aç kapat zor olmuştur.. 

ve bu ameliyatı ağustosun ortasında oldum 1 ay banyo yapmamı yasakladılar 1 ayın sonunda serbest bıraktıklarında ağlayarak hacı şakir beyaz sabunuyla yıkanmıştım. hele o açık yaraya baskı uygulayıp iltihabı çıkartmaya çalışıyorsunuz sivilce sıkar gibi.. canım anam ne uğraştı benimle hakkı ödenmez.. üstüne açık olan yaraya cam ampul denen şeydeki batikon gibi antibiyotikli sıvı dökerdi vs vs...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

konuyu okuduğumdan beri psikolojik olarak belimde ağrı hissediyorum ya :D donumu havalandırıyorum aman kıl gelmesin diye :D 

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yanak
    yanak's avatar
    Erkek

Bacanağım açık ameliyat oldu. Dediğine göre avuç içi kadar parça almışlar, osuruğumun sesi değişti diyordu hdjdjdkdk

Şaka bi yana arada yoklayın ağrı sızı falan varsa gidin doktora.. 

Sene 2011 evliliğimin ilk ayları, pc başında Tahribat'da takılıyorum, açılış sayfa falan direk tahribat açılıyor. Bi gün hanım "beni mi daha çok seviyorsun Tahribatı mı?" dedi. "Hatun sen yokken Tahribat vardı." dedim, demez olaydım..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ebter
    ebter's avatar
    Erkek

hocalar endişelendim şimdi. ben bunu sivilcedir diye önemsemiyordum, akıntı ve ağrı yok ama bilemedim sanırım göstermem gerekecek çok utanç verici :(

//www.radyosu.org\\//Gerçek Yeraltı\\
Toplam Hit: 1092 Toplam Mesaj: 28
sağlık kıldönmesi tedavi