folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Kuzu Göbeği Mantarı İhracatı İçin

Kuzu Göbeği Mantarı İhracatı İçin

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Selam arkadaşlar,

fransada yaşayan bir arkadaşıma kuzu göbeği mantarı gerekiyor. 50 kilo 100 kilo artık ne kadar toplanabiliyorsa..

ortalama kilo fiyatı 60-200 lira falan.. bir çok bölgede yetişiyor bu. bu mantardan temin edecek arkadaşlar varsa kendi komisyonunuda ekleyerek satın alacak

ikinci olarak da bu mantarları yurtdışına (fransaya) taşıyabilecek bir nakliye aracı olan/tanıdığı olan v.s. varsa onunla da iletişime geçebiliriz. Gümrük şartları v.s. nedir bilmiyorum, arkadaşın bir ortağı var o ihraç işlerini de yapacak ama öncelikle fransaya ya da bulgaristan bile çıkarılması gerekli :) 

bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar yazarsa sevinirim..

resmi burda 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iQsuz
    iQsuz's avatar
    Erkek

yeminlen ismini bile ilk deva duyuyorum.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ONEMINUTE
    ONEMINUTE's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bende Ilk defa duydum Komisyonumu isterim ° ͜ʖ ͡°

;ATATÜRK"ÜN FEDAİ ORDUSU {AFO}; # ATATÜRK Öldümüki? Atatürkçüler Ölsün... #
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

fransız mutfağında baya yaygın kullanılıyor bu :) bizim medya fiyatları şişirdi, başka ülkelerde aslında yarı fiyatına bulunabiliyor ama stoklar erimiş.. 

temin eden arkadaşlar ya da nakliye konusunda yardımcı olacak arkadaşlar elbette emeklerinin karşılığını alacaklar. 

benim bir kârım söz konusu değil, temin edebilecek arkadaşları direk arkadaşımla görüştüreceğim

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreammaker
    dreammaker's avatar
    Erkek

hocam böyle birşeyi ilk defa duydum =)

yükleme gıda olduğu için kendi içinde özel durumu vardır bu konuda sana varsa aramızda gümrükçü olan mürid o yardımcı olabilir detaylar hakkında. 

bu yükü buradan göndermenin en basit yollarından biri hava kargodur. Kolay kolay 50-100 kg malı karayolu ile taşıyacak birini bulamazsın o yüzden thy hava kargo işlemlerine bakıver.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    dreammaker bunu yazdı

yükleme gıda olduğu için kendi içinde özel durumu vardır bu konuda sana varsa aramızda gümrükçü olan mürid o yardımcı olabilir detaylar hakkında. 

bu yükü buradan göndermenin en basit yollarından biri hava kargodur. Kolay kolay 50-100 kg malı karayolu ile taşıyacak birini bulamazsın o yüzden thy hava kargo işlemlerine bakıver.

hocam bazı nakliye tırlarının bir bölümünü kiralayıp ürününü koyabiliyorsun ama bunlar sanırım firmanın ihracat ürünü oluyor.. bu konuda nasıl olur bilmiyorum? thy nin kargo şeysi mantıklı geldi ama gümrük problemi v.s. olur mu bilgim yok

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreammaker
    dreammaker's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    dreammaker bunu yazdı

hocam bazı nakliye tırlarının bir bölümünü kiralayıp ürününü koyabiliyorsun ama bunlar sanırım firmanın ihracat ürünü oluyor.. bu konuda nasıl olur bilmiyorum? thy nin kargo şeysi mantıklı geldi ama gümrük problemi v.s. olur mu bilgim yok

senin tırlarla dediğin olay tamamen parsiyel yükleme deniliyor. Şöyle yapalım yarın ben biraz araştırayım nakliye konusunu nasıl yapabiliriz gümrük v.s konularını sana bilgi vereyim. Gün içerisinde hatırlatma amaçlı bana p.m atar mısın ? 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

tamam hocam teşekkürler, pm yollarım :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Poet
    Poet's avatar
    Erkek

2-3 Yıl önce köyde toplamıştık bunlardan bi 5-10 kilo kadar :D Köyde çok var hacı,gitmesek de görmesek de o köy bizim :D

Ben de Özledim http://www.youtube.com/watch?v=ZKuF5ElELgU Dağılmayın lan çok yalnızım
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek
    Yalniz o degilde, gidecek urunun ab standartlarina uygun olmasi gerekmiyor mu ?
    gida konusunda cok hassaslar diye biliyorum.
    Bir keresinde tonlarca domatesi ustunde kucuk lekeler var diye geri gondertmislerdi :)
    Bende ilk defa duydum bu mantari :)

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Babaannemler zamanında çok topluyormuş bunlardan bildiğim kadarıyla kastamonu taraflarında bol bulunuyor. Birde ben ismini böyle bilmiyordum farklı birşey diyordu buna babaannem.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
Toplam Hit: 6431 Toplam Mesaj: 42