folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Neandertal Ya Da Başka Türler Hakkında Merak Edilen Bir Soru.

Neandertal Ya Da Başka Türler Hakkında Merak Edilen Bir Soru.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tri
    tri's avatar
    Erkek
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    Dj_DooM3 bunu yazdı

iste burada Anunnaki denilen uygarlik devreuye giriyor. Sumer tebletlerinde Kro-Magnon denilen evrimin o deomeki son noktasi olan canli uzerinde deneyler yapilarak ilk dusunebilen modern insan prototipi olusturuluyor ve adini da ADAMU koyuyorlar.

... dedi Salusa.

while (1<2)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

@shockman 

Daniken ve onun gibi dusunenlerin teorileri havada asili kaldigi icin aciklamalarini tatmin edici bulmuyorum.

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    blackhammer bunu yazdı

@shockman 

Daniken ve onun gibi dusunenlerin teorileri havada asili kaldigi icin aciklamalarini tatmin edici bulmuyorum.

Olabilir zaten adam elimize geçen bulguların ışığında bir kısmını tespit edebildiysekde, tablonun tamamını gelecek bize gösterecek diyor, yani Bilimin gelişmesi zaten ortaya konan hipotezlerle başlıyor, Hipotez ortaya atmadan bir bilimsel gelişme beklenebilirmi? 

Şu ana kadar bulgular ve buluntular, Humanoid lere Uzaydan gelen kimselerce etki edildiğini gösteriyor, bu etkinin kanıtları ve kayıp halkayı nasıl bulacağımız ise artık gelecek zamandaki teknolojimizin yeteneklerine kalıyor.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı
    blackhammer bunu yazdı

@shockman 

Olabilir zaten adam elimize geçen bulguların ışığında bir kısmını tespit edebildiysekde, tablonun tamamını gelecek bize gösterecek diyor, yani Bilimin gelişmesi zaten ortaya konan hipotezlerle başlıyor, Hipotez ortaya atmadan bir bilimsel gelişme beklenebilirmi? 

Şu ana kadar bulgular ve buluntular, Humanoid lere Uzaydan gelen kimselerce etki edildiğini gösteriyor, bu etkinin kanıtları ve kayıp halkayı nasıl bulacağımız ise artık gelecek zamandaki teknolojimizin yeteneklerine kalıyor.

hocam nerede yaziyor humanoidlere uzaydan gelen kimselerce etki edildigi? hangi tezde var? cok samimi soruyorum bu soruyu varsa goster okuyalim? cunku ben bu zamana degil boyle bir tez goremedim. daha onceki mesajlarimda da soyledigim gibi bu tur bir teoribilimsel degildir, sadece havada asili kalan bir dayanagi olmayan varsayimdan oteye gidemeyem varsayimdir. aksi durumda ise herhangi bir dunya disi canlinin mudahalesi olmadan insan gelisimini hatta canliligin tamaminin olusumu fiziksel kanitlarla gosterilip yazilmistir. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    blackhammer bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı
    blackhammer bunu yazdı

@shockman 

hocam nerede yaziyor humanoidlere uzaydan gelen kimselerce etki edildigi? hangi tezde var? cok samimi soruyorum bu soruyu varsa goster okuyalim? cunku ben bu zamana degil boyle bir tez goremedim. daha onceki mesajlarimda da soyledigim gibi bu tur bir teoribilimsel degildir, sadece havada asili kalan bir dayanagi olmayan varsayimdan oteye gidemeyem varsayimdir. aksi durumda ise herhangi bir dunya disi canlinin mudahalesi olmadan insan gelisimini hatta canliligin tamaminin olusumu fiziksel kanitlarla gosterilip yazilmistir. 

Böyle söyle işte bilmiyorum diye belirt, bende sana takip edebileceğin bir ipucu vereyim, amacım seni bir şeye inandırmak değilki sonuçta, yada seni bilgisiz birisi gibi gösterip rezil etmekte değil, ama bir çok Tahribattaki mürit diğer bir müridi rezil etme derdinde gibi görünüyor.. 

Bak hocam bulgulara bir aşamaya kadar Teori desek bile, o dönem insanının bu tür şeyler için yeterli hayal güçleri olmadığını düşündüğünde tabletlerde ve buluntularda geçen ve anlaşılabilmiş çözülebilmiş metinlerde yazılanları ya bir kanıt yada bir başka olayı tamamlayan bulmacanın bir parçası olarak kabul etmek zorundasın.. İkide bir Arkeologların bulduklarına Tez deme artık..! Kısmen Tez olanı varsa tez olanı hakkında tez dir şeklinde beyan et.. ama bulgular bizi geçmişte olmuş olaylara yönelik gerçeğe götürebilecek şeylerdir..

Gelelim soruna, Aradığın Asurbanipalin kil tabletlerinde yok, onu bulamazsın, ama Tufan ve Tanrılarla ilgili gökten dumanlar saçarak gelen Tanrılardan bahseder, Aradığını Anunakilerle ilgili Sümer yazıtlarını okuyarak bulabileceksin, ben yazıtları sana buraya kopy paste edecek değilim, ufak bir araştırmayla bulabilirsin, Kanıtmıdır..? Evet bir zamanlar böyle göklerden gelen bir kavmin olduğuna yeterli kanıttır, ama insanı yarattıklarının yada göklerde bir savaş yaptıklarına dair kanıt henüz tam olarak ele geçmemiştir..! Ama bulmacanın parçaları zamanla oturacak.

Sen bu dünyada ne olduysan yada neci olduysan bilimi ayrımcı yada yanlı bakışla takip etmemelisin, eğer örneğin Dini inançlar bakımından dünyaya bakan bir kimse isen, o zaman zaten Bilimsel konulardan bahsetmemelisin, çünkü bilimsel bakış yanlı olmayı kabul etmez, bilim gerçeği arayan şüphecilerin işidir..! Seninkisi şüphecilikmi yoksa ret ederek kendi gayene hizmet etmeyen bilgileri engellemek mi? Bunu düşün ve nerede olduğuna sen karar ver.!

https://www.youtube.com/watch?v=7v0xUKof__w

Ben Bilge birisi olduğumuda asla iddia etmiyorum, Cahilin önde gideniyim... Ama yeni bir şeyler gördüğümde hemen ret etmiyorum, acabamı diyebiliyorum? Ha yanlış anlama Videoyu tatmin olursun diye koymadım buraya, Başlaman için bir başlangıç olur diye koydum.. Daha derinlemesine araştırabilirsin, ve gerçeği bilen birisi olabilirsin, gerçek nedir ki? sana, bana, yada onlara göre farklı değilmidir? Ha tabiki hepimiz için aynı kalabilen gerçek te vardır, ama bir çok gerçekte sadece araştırana öğrenmek isteyene aittir..! Her halde Reptilyan kız savaşa neden olabilecek bir hata yaparak tüm halkının bulunduğu koordinatları biz insanlara verecek değildir, biz henüz hala çok barbar bir ırkız.. daha gelişemedik, yada şöyle bir şey diyeyim, örneğin ben gerçek bir Reptilyan kızla tanışmış olsam ve onunla onların yaşadıkları yer altı şehrine inip geri geldiğimde gördüklerimi sizinle paylaşsam bunu delil olarak kabul edecekmisiniz? 

Bu nedenle sen kendini geliştirmeye bak, şüpheci ol ve öğrendiklerinin değerli olduğunu bil....!

ShockMan tarafından 12/Ara/17 08:21 tarihinde düzenlenmiştir

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

bu konunun basindan sonuna degil kaynak olarak gosterdigin seylerin hic birisinin akademik olarak bir anlami yok, bilale anlatir sekilde anlatmam gerekirse bana gosterdigin orneklerin rowling'in harry potter kitabindan farki bulunmamaktadir. senin youtube ya dasagdan soldan okudugun seyler ya da bir kac yazarin bilimin b'sine dokundurarak yazdigi kitaplardan ogrendiklerinin hic bir anlamda bir sey ifade etmedigini sana soyle aciklayabilirim.

the chosen species; the long march of human evolution, 2006 - arsuaga,juan luis, velgnacio martinez
    human stroy; a new history of mankind's evolution, 2004 - dunbar, robin
    cro-magnon; how the ice age gave birth to the first modern humans, 2010 - fagan, brian
    timewalkers; the prehistory of global colonization, 1993 - gamble, clive
    ancestral images; the iconography of human origins, 1997 - moser, stephanie
    homo britannicus; the incredible story of human life in britain, 2006 - stringer, chris
    the complate world of human evolution, 2011 - stringer, chris
    masters of the planet; the searc for our human origins, 2012 - tattersall, ian

the expensive-tissue hypothesis; the brain and the digestive systems in human and primate evolution - current anthropology 36 p.199-221 - aiello, leslie c. & wheeler, peter
    the sima de los huesos hominid site - journal of human evolution 33 p.105-421 - arsuaga, juan-luis

the first africans; african archaeology from the earliest toolmakers to most recent foragers, 2008 - barham,lavrence
    the mediterranean from 50000 to 25000 bp; turning points and new directions, 2009 - camps, marta
    the races of europe, 1939 - coon, carleton
    the palaeolithic settlement of asia, 2009 - dennell, robin
    origins and revolutions; human identity in earliest prehistory, 2007 - gamble, clive
    the palaeolitic origins of human burial, 2011 - pettitt, paul

bak yukarida verdiklerim benim bu aralar yazdigim ve uzerinde bir sure daha ugrasacagim doktora tezimin kaynakca bolumunden bir kac yerinden c/p'dir. daha bunlar gibi sana tonla seyi verebilirim ingilizce bilmiyorsan turkce kaynak da onerebilirim ama bu derece detayli olmayacaktir. benim o kadar zamanim yok diyorsan bilale anlatir gibi sana bunu forumda da anlatabilirim. bu konunun basindan beri dedigim gibi dunya disi bir canlinin insanligin yada canliligin gelismesinde herhangi bir etkisi bulunmamaktadir, bulundugunu iddia eden herkes bu bir kac satir seye dayandirmaktadir ve herhangi bir kanit sunamamaktadirlar. benim anlattigim hikayeyi ise benden yillar yillar once bir cok kisi anlatmis fiziksel kanitlarla ortaya koymus ve savunduklari dusunce bilim camiasinda kabul gormus hala devam etmekte lisans egitimlerinde genel anlamda anlatilmakta, yuksek lisansta detaylandirilmakta ve hergun ortaya cikan yeni kanitlar onlarin baslattigi bu hikayeyi saglamlastirmaktadir.

ama "yok birader dunyada zeka yoksunu primatlar vardi uzaylilar geldi gotune cubuk soktu sonra insan evrilmeye basladi bak youtube'da bilmem ne abi boyle anlatiyor" demek sizin tercihiniz.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    blackhammer bunu yazdı

bu konunun basindan sonuna degil kaynak olarak gosterdigin seylerin hic birisinin akademik olarak bir anlami yok, bilale anlatir sekilde anlatmam gerekirse bana gosterdigin orneklerin rowling'in harry potter kitabindan farki bulunmamaktadir. senin youtube ya dasagdan soldan okudugun seyler ya da bir kac yazarin bilimin b'sine dokundurarak yazdigi kitaplardan ogrendiklerinin hic bir anlamda bir sey ifade etmedigini sana soyle aciklayabilirim.

the chosen species; the long march of human evolution, 2006 - arsuaga,juan luis, velgnacio martinez
    human stroy; a new history of mankind's evolution, 2004 - dunbar, robin
    cro-magnon; how the ice age gave birth to the first modern humans, 2010 - fagan, brian
    timewalkers; the prehistory of global colonization, 1993 - gamble, clive
    ancestral images; the iconography of human origins, 1997 - moser, stephanie
    homo britannicus; the incredible story of human life in britain, 2006 - stringer, chris
    the complate world of human evolution, 2011 - stringer, chris
    masters of the planet; the searc for our human origins, 2012 - tattersall, ian

the expensive-tissue hypothesis; the brain and the digestive systems in human and primate evolution - current anthropology 36 p.199-221 - aiello, leslie c. & wheeler, peter
    the sima de los huesos hominid site - journal of human evolution 33 p.105-421 - arsuaga, juan-luis

the first africans; african archaeology from the earliest toolmakers to most recent foragers, 2008 - barham,lavrence
    the mediterranean from 50000 to 25000 bp; turning points and new directions, 2009 - camps, marta
    the races of europe, 1939 - coon, carleton
    the palaeolithic settlement of asia, 2009 - dennell, robin
    origins and revolutions; human identity in earliest prehistory, 2007 - gamble, clive
    the palaeolitic origins of human burial, 2011 - pettitt, paul

bak yukarida verdiklerim benim bu aralar yazdigim ve uzerinde bir sure daha ugrasacagim doktora tezimin kaynakca bolumunden bir kac yerinden c/p'dir. daha bunlar gibi sana tonla seyi verebilirim ingilizce bilmiyorsan turkce kaynak da onerebilirim ama bu derece detayli olmayacaktir. benim o kadar zamanim yok diyorsan bilale anlatir gibi sana bunu forumda da anlatabilirim. bu konunun basindan beri dedigim gibi dunya disi bir canlinin insanligin yada canliligin gelismesinde herhangi bir etkisi bulunmamaktadir, bulundugunu iddia eden herkes bu bir kac satir seye dayandirmaktadir ve herhangi bir kanit sunamamaktadirlar. benim anlattigim hikayeyi ise benden yillar yillar once bir cok kisi anlatmis fiziksel kanitlarla ortaya koymus ve savunduklari dusunce bilim camiasinda kabul gormus hala devam etmekte lisans egitimlerinde genel anlamda anlatilmakta, yuksek lisansta detaylandirilmakta ve hergun ortaya cikan yeni kanitlar onlarin baslattigi bu hikayeyi saglamlastirmaktadir.

ama "yok birader dunyada zeka yoksunu primatlar vardi uzaylilar geldi gotune cubuk soktu sonra insan evrilmeye basladi bak youtube'da bilmem ne abi boyle anlatiyor" demek sizin tercihiniz.

Hocam kurban olduğum sen neyin peşindesin, Geçmişte olanların yazılı olduğu tabletlerde geçenlerle Harry potteri nasıl aynı düzeyde görebilirsin, Onca Bilim adamı boşa uğraşıyorlar diyorsan, tamam öyle olsun, neyse tamam nasıl biliyorsan öyle kal..

Peki sadece bir soru ve uzatmadan bir cevap istiyorum, Geçmiş zaman insanına günümüzdeki Teknolojik aletleri gösterebilseydin senin hakkında ne olduğunu düşünürlerdi dersin? Yada Bilinen gemilerimizle onların zamanında gökten inersek bize ne demelerini beklersin, Muhtemelen Tanrı sanacaklardı bizi öyle değilmi?

Bunun nedeni nedir? Çünkü Teknolojinin ne olduğunu bilmeyen insanlarla kaşı karşıyasın, ve bu insanlar bir şeyler görmüşler ve tabletlere yazmışlar, tabletlere yazanlarla günümüz insanını aynı zanneden beynin seni yanılgı içinde tutuyor olabilirmi?

Bu örneğimlede bir parça uyanamadıysan benim yapabileceğim bir şey yok..! O dönem insanının yazdığı hikayeler, aşk ve masallardan ibaret olur gökten inan duman saçan arabalardan söz etmezler.. eğer görmemişlerse..! Demekki görmüşler...!

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shaban Interactive
    Dj_DooM3
    Dj_DooM3's avatar
    Erkek
    krypt bunu yazdı
    Dj_DooM3 bunu yazdı

iste burada Anunnaki denilen uygarlik devreuye giriyor. Sumer tebletlerinde Kro-Magnon denilen evrimin o deomeki son noktasi olan canli uzerinde deneyler yapilarak ilk dusunebilen modern insan prototipi olusturuluyor ve adini da ADAMU koyuyorlar.

... dedi Salusa.

:D salusa mi o kim?

Shaban Interactive Pro.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    Dj_DooM3 bunu yazdı
    krypt bunu yazdı
    Dj_DooM3 bunu yazdı

... dedi Salusa.

:D salusa mi o kim?

Salusayı tanımamak ağır saygısızlık. Hemen forumda aratıp tövbelerini sun.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
Toplam Hit: 7929 Toplam Mesaj: 85
evrim biyoloji neandertal kemik türler