Parami Ürün Mu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    ari41 bunu yazdı
    wordros bunu yazdı
    ari41 bunu yazdı
    akrepkral53 bunu yazdı

Hocam kenardaki paran TL değildir inşallah. TL ise dolar yada altın yap koy kenara.

Almak istediklerine gelince. Kenardaki parana dokunmadan bütceni hesaplayarak taksitli al derim. Ben bu şekilde yapmaya çalışıyorum.

Kenarda para biriktirmek zor biliyorsundur. Harcamak çok kolay. 

Telefon acil değilse dron öncelikli derim. Dron tecrüben yoksa ilk başta pahalı bir alet te alma.

Hocam para elime yeni geçti diyebilirim, telefonum 5 senelik falan bu nedenle önceliğim telefon, dron da merakim var diyebilirim ama telefon ihtiyax dron luks. Sadece bu 35 k yi drona baglayip baglamama konusunda kararsizim

kullanmadan yana sıkıntı yaşamayacaksan DJİ lar geri satış da çok kaybettirmiyor ama yinede sen bilirsin. Hobiler de önemli. Tekrar gelmeyeceğiz bu dünya ya

Dji pro 4 34 k ya sifir buldum hocam, daha oncesinde egitimimim ve dron tecrubem var cok istedigim bir urun ama paraya kıyamıyorum 

pran gene kenarda dursun, taksitle al drone'u henüz taksitler kapanmamışken. Ödeyemediğin noktada kenardaki parandan kullanırsın yine. 

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Hocam maaş yattığı gibi kuyumcuya gidiyorum ben, gözümün kestiği kadar alıyorum, baktım sıkıştım satarım diye düşünüyorum. Bu düşünce ile sırf altın satmamak için deli tasarruf ediyorum. Öneririm.

Bunun yanında kredi kartı 55k borç. 6 veya 9 taksit yapıştırıyorum. Beklesin p....ev..vgolar.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsane_212
    efsane_212's avatar
    Erkek
    ari41 bunu yazdı

Siz olsanız ne yaparsınız?

Telefon ihtiyacın varsa seni 3-4 yıl taşıyabilecek orta halli bişey al.
    Hatta elindekini verip üzerine 3-5 bişey daha koyup 2. el temiz bişey bulabilirsen telefon tercihin bu yönde olsun.

Elindeki birikimi de kriptoda veya borsada temettü veren hisseleri araştırıp yatırım yap.
    Mümkünse bunu alışkanlık haline getirerek aydan aya 3-5 gücün neye yetiyorsa uzun vadeli düşünerek hareket et.

Bugün elindeki birikiminle ne alırsan al, bir süre sonra eskiyip değer kaybedecek.
    Dron, telefon v.s.. bunlar ihtiyaç olabilir ama ölü yatırım.

Ülkemizin içinde bulunduğu durumunu dikkate alırsan uzun vadeli düşün derim...

Önemli olan; hayatta "en çok şeye sahip olmak" değil, "en az şeye ihtiyaç duymaktır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

seçim öncesi bas hemen döviz ve altına.

2-3 aya  %50 ekler üstüne

Cigu bigule :(
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Incanus
    Incanus's avatar
    Erkek
    MaviGozluDev bunu yazdı
    ari41 bunu yazdı
    wordros bunu yazdı
    ari41 bunu yazdı
    akrepkral53 bunu yazdı

Hocam kenardaki paran TL değildir inşallah. TL ise dolar yada altın yap koy kenara.

Almak istediklerine gelince. Kenardaki parana dokunmadan bütceni hesaplayarak taksitli al derim. Ben bu şekilde yapmaya çalışıyorum.

Kenarda para biriktirmek zor biliyorsundur. Harcamak çok kolay. 

Telefon acil değilse dron öncelikli derim. Dron tecrüben yoksa ilk başta pahalı bir alet te alma.

Hocam para elime yeni geçti diyebilirim, telefonum 5 senelik falan bu nedenle önceliğim telefon, dron da merakim var diyebilirim ama telefon ihtiyax dron luks. Sadece bu 35 k yi drona baglayip baglamama konusunda kararsizim

kullanmadan yana sıkıntı yaşamayacaksan DJİ lar geri satış da çok kaybettirmiyor ama yinede sen bilirsin. Hobiler de önemli. Tekrar gelmeyeceğiz bu dünya ya

Dji pro 4 34 k ya sifir buldum hocam, daha oncesinde egitimimim ve dron tecrubem var cok istedigim bir urun ama paraya kıyamıyorum 

pran gene kenarda dursun, taksitle al drone'u henüz taksitler kapanmamışken. Ödeyemediğin noktada kenardaki parandan kullanırsın yine. 

MaviGozluDev hocama katılıyorum kesinlikle taksitle al hocam. Kenardaki paranı da altın yap sıkıştığın yerde bozarsın.

Selam ver, alacaklı çık.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

50-100 k olsaydı ne yapardım

hiç bi bok yapmazdım :) sanırım dolar yapardım şuan en mantıklı olarak

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek

695k liraya aracimj sattım. 860k liraya başka araç aldim. Kartın 100k limiti vardı onu çektim taksitle , 70k de üstüne Extra borçlandim. Ne yapacaksan yani borçlanarak yapmaya çalış , kenarda hazır nakite dokunma , paranda TL olarak duruyorsa ALTIN alman mantıklı gibi , fikirdir Yatırım Tavsiyesi Değildir .   ☺️

İmza YOK !!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trump
    trump's avatar
    Erkek

Türkiye'de para biriktirmenin sonu yok. O almadığın alabileceğin şeyler birkaç yıl sonra hayalini kuramayacağın noktaya gelecek. Türkiye hala alım gücü kaybı yaşıyor.

Toplam Hit: 1348 Toplam Mesaj: 29
siz olsaniz