folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Tansiyonu Yüksek Olan Var Mı?

Tansiyonu Yüksek Olan Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cihan
    Cihan's avatar
    Erkek
    DevilKingtr bunu yazdı
    Cihan bunu yazdı
    DevilKingtr bunu yazdı

geldim açılın, 20 yaşından beri tansiyon hastası biri olarak söylüyorum ki leş bir hastalık,biri tansiyon diğer şeker, gençlik de çok anlamıyorsun baş ağrısı falan diye yapıştırıyordum gripini, alkol sonrası alka seltzer ile kendimi avutuyordum sonra kız kardeşim dedi ki sen normal değilsin müsait olduğun bir zaman hastaneye uğra,

asıl benim şansım burada başlıyor kendisi kardiyoloji uzmanı, neyse kan testleri,ekg,efor,kalp ultrasonları havada uçuşuyor dedim a.q heralde öldük,neyse holteri takıp beni eve postaladılar,ertesi gün gittiğim de benim tansiyonun 20/14, 20/15 lerde gezdiğini gördük

bu arada böbreklere baktılar tansiyon anasını sikmiş mi diye, tansiyon böbrek düşmanı beyler,tetstler yine havada uçuşuyor haliyle,bana bir tansiyon ilacı verdiler dioven 160mg antihipertansif,ertesi gün işe gittiğim de kendimi sikilmişten beter hissettim kafamı kaldıramıyorum abi masadan,dedim böyle olmaz aradım böyle böyle gel abi dedi gittim

tekrardan kan testleri ölçümler falan derken meğersem benim bünye yüksek tansiyona alışkın olduğu için küçüğü kaldıramıyormuş o yüzden yıkılıyormuşm kademeli olarak düşüreceğiz dediler bu sefer coveram kullanmaya başladık,tabi o arada bir de kolestrol vurdu bizi 600 larda geziyoruz onun için de lipanthyl 267 dayadılar normale bindim b12 falan derken sekmanı düzelttik,şu an stabil alıştık a.q.

Bana verilen ilaç

Norvasc 10 mg

Delix 5 mg

Bir de 18 ve üzeri olursa kapril verdiler

çok geçmiş olsun hocam, böbreklere ve kolestrole baktılar değil mi bunların hepsi zincir haberin olsun,

edit:Norvasc bu ilaç fena ödem toplatıyor hocam.

Sağol hocam 

Baktılar evet.

En son pazartesi günü gittim nefroloji doktoruna, bir tüp kan aldı tahlil olarak 

Öğlen gittiğim de ise ;

Böbrekler sağlam 

Tahliller daha çıkmamış ( ankaraya gitti herhalde) 

Haftada bir iğne vurulacaksin 

Daha Sonra ayda bir b 12 iğnesi 

Zamanla tansiyonun düşer 

Yemene içmeye dikkat et günde 2 kere tansiyon ölçtür. Dedi.

Önümüzde ki hafta özele gidicem bakalım. Öncelikle dahiliye oradan ya da direkt Kardiyoloji ye gidicem anasını satim.

wordpress & sözlük
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

Zamanla tansiyonun düşer 

Önümüzde ki hafta özele gidicem bakalım. Öncelikle dahiliye oradan ya da direkt Kardiyoloji ye gidicem anasını satim.

o b12'den sonra hayat kaliten değişecek hocam emin ol,sürekli uyku hali,iş yapmama,yataktan kalkamama,yorgunluk,vurdurduktan sonra yeniden doğmuş gibi oluyorsun (b12 iğnesi)

edit:dilersen raporlarını gönder, gösterelim taşradaysan.

DevilKingtr tarafından 25/Kas/22 23:29 tarihinde düzenlenmiştir

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cihan
    Cihan's avatar
    Erkek
    DevilKingtr bunu yazdı

Zamanla tansiyonun düşer 

o b12'den sonra hayat kaliten değişecek hocam emin ol,sürekli uyku hali,iş yapmama,yataktan kalkamama,yorgunluk,vurdurduktan sonra yeniden doğmuş gibi oluyorsun (b12 iğnesi)

Sağol ağam Allah razı olsun düşünmen yeter.

Önümüzde ki hafta özele gösterecem kendimi bakalım. Çalıştığım iş yeri sagolsun sigorta poliçesi yapmış , gittim geçiyor dedi bu hafta baktiracagim inşallah.

Ailede kimsede bu denli tansiyon yok. 

Çok ağrıma gitti bu durum. Garipsedim.

Sinir ve stresten sanırım başka birsey değil. Sagolun cümleten 

wordpress & sözlük
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek
    Cihan bunu yazdı
    DevilKingtr bunu yazdı

Zamanla tansiyonun düşer 

Sağol ağam Allah razı olsun düşünmen yeter.

Önümüzde ki hafta özele gösterecem kendimi bakalım. Çalıştığım iş yeri sagolsun sigorta poliçesi yapmış , gittim geçiyor dedi bu hafta baktiracagim inşallah.

Ailede kimsede bu denli tansiyon yok. 

Çok ağrıma gitti bu durum. Garipsedim.

Sinir ve stresten sanırım başka birsey değil. Sagolun cümleten 

tansiyon tanısı konulduysa :( o hastalığa tss çok kolay bakmaz haberin olsun, bu arada saçmalama hocam ölüm değil ya moralini bozma

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

gecmis olsun.

kardiyoloji daha iyi anlar.

nefroloji ne alaka?  hem nefrolojiye sadece dahiliyeci gonderebilir. kendi basina gidip tedavi olunmuyor.

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Kalbibiniz herşeyiniz kalbinizi yoracak sorunlardan koruyunuz kendinizi. Tansiyon,şeker,kolesterol vs bunlardan hiçbirisi ben de yokken kalp operasyonu geçirdim 2011 de konusu bir yerler de duruyor.ekmek tüketimini sıfırlayın,karbonhidrat ı kontrol edin hareketli bir yaşamı tercih edin monitörün başında durmak benim başıma gelen olaydı.beslenmenizi kontrol edin margarinleri hayatınıza sokmayın fazla yağlılardan hayır gelmez bedensel çalışımıyorsanız günümüz yaşamı mutlaka bize zarar verecektir bilinçaltı alışkanlıklarınızı düzenleyin sonuçta sinir sisteminize emirleri bilinçaltı veriyor. Sağlıkla kalın.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Weldox
    Weldox's avatar
    Erkek

Burda bir çok kişi sadece kardiyoloji demiş ama Nefrolojinin de alanı tansiyon. Örnek olarak ben. Benim tansiyon sorunum böbrekten kaynaklı kardiyoloji beni nefrolojiye yönlendirdi. O nedenle 2 bölümünde bakmasında fayda var. 

Özet: böbrek tansiyonu ayarlar

Yaptık bişiler.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cihan
    Cihan's avatar
    Erkek

Özel de kardiyoloji doktoruna gittim bugün.

Bir makine ile göğüs kalp hepsine baktı 

İlaç verdi 

Bibrekler protein kaçırıyor dedi

wordpress & sözlük
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Weldox
    Weldox's avatar
    Erkek
    Cihan bunu yazdı

Özel de kardiyoloji doktoruna gittim bugün.

Bir makine ile göğüs kalp hepsine baktı 

İlaç verdi 

Bibrekler protein kaçırıyor dedi

Geçmiş olsun hocam, yüksek tansiyonun etkilediği ilk organlardan biri böbrek. Genel olarak kreatinin ve ürik asit değerlerin normalse muhtemelen proteinürinin kaynağı yüksek tansiyondur.

Yaptık bişiler.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek
    Weldox bunu yazdı

Burda bir çok kişi sadece kardiyoloji demiş ama Nefrolojinin de alanı tansiyon. Örnek olarak ben. Benim tansiyon sorunum böbrekten kaynaklı kardiyoloji beni nefrolojiye yönlendirdi. O nedenle 2 bölümünde bakmasında fayda var. 

Özet: böbrek tansiyonu ayarlar

Bu yoruma katılmamak elde değil, özellikle 30lu yaşlardaki genç hastalar için (kalp tabi ki çok önemli) kalpte çok gözle görünür bir sıkıntı yok ise hemen böbrekleri akla getirir ve onunla ilgili tahliller ister tüm doktorlar.

Hocam ek bir bilgi olarak; eğer yüksek tansiyonla ilgili net bir şey bulunamaz ise psikolog/psikiyatr ikilisine görünmeni şiddetle tavsiye ederim. Anksiyete/panik bozukluklar başta olmak üzere bir çok psikolojik rahatsızlık tansiyonu çok güzelce etkileyebiliyor. Çok geçmiş olsun, acil şifalar diliyorum.

edit: olay netleşmiş ben okumadan yorum yazmışım, tekrar geçmiş olsun.

manyaki tarafından 26/Kas/22 14:35 tarihinde düzenlenmiştir

since 2005 // tbt
Toplam Hit: 1448 Toplam Mesaj: 24
tansiyon