folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Tansiyonu Yüksek Olan Var Mı?

Tansiyonu Yüksek Olan Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

Listeye beni de ekleyin :)

Benim sana öncelik sırasına göre tavsiyelerim;

1. Verebildiğin kadar çok kilo ver.

2. Hergün en az 45 dk kesintisiz normalin bir tık üstü yürüyüş yap

3. Suyu artır ama abartma, sonra Bruce Lee gibi sudan dolayı ölme.

4. Tuz, şeker, yağlı yiyecekler ve boş karbonhidratı kes. Boş karbonhidrattan kastım ekmek, pasta, kurabiye, büskivi, makarna, pilav gibi. Bakliyat, meyve ve sebzeden aldığın karbonhidratta sıkıntı yok.

5. Öğünlerinde yeşilliği arttır. Tansiyon düşüren yiyecek ve vitaminler nedir araştır.

6. Ara öğün yemeye başla özellikle içeriğinde çiğ kuruyemiş ve çiğ meyve - sebze olsun, ana yemeklerde daha az yemek ye.

7. Pc başında geçirdiğin süreyi ve alkolü sosyal içiçi olacak şekilde azalt, sigara içiyorsan bırak.

Tabi bunlar bi anda olacak şeyler değil ama zamanl hepsi birden oluyor.

Bende hipersar 40 mg ile başlamıştım tedaviye ve rekorum 23/14 :) şimdi ilaçsız 12/7 - 13/8 aralığındayım.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Cihan Geçmiş olsun. Bazı kişiler malum aşılardan sonra bu tür rahatsızlıklar yaşamaya başladığını söylüyorlar. Bu konuda ne düşünüyorsun ?

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cihan
    Cihan's avatar
    Erkek
    LhaNeT bunu yazdı

Cihan Geçmiş olsun. Bazı kişiler malum aşılardan sonra bu tür rahatsızlıklar yaşamaya başladığını söylüyorlar. Bu konuda ne düşünüyorsun ?

Sağol ağam.

Ya benim tansiyon başlangıcı asagi yukarı 1 sene. Ama hiç doktora gidip baktirmadim kendime. Korona oldum, varsasyon ve diğerinden de olduğuma eminim. Çok halsiz ve bitkin düştüğüm oldu o hastalıklarda. 

En son boğazım komple dolmuştu 1 ay önce o zaman da gittim hastaneye ve sağlam bir iğne yaptılar. 

Ek olarak geçmiş zaman diliminde yattığım zaman kalbimin ritmi aşırı derecede hızlı atıyordu galiba o zamanlar tansiyon başlamıştı. 

2 aşı oldum... 

Iyi dileklerde bulunan kişilere sonsuz teşekkürler 

wordpress & sözlük
Toplam Hit: 1447 Toplam Mesaj: 24
tansiyon