folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder Winex Emülatoru Ve Unix Üzerinde .Exe Çalıştırmak [?]

Winex Emülatoru Ve Unix Üzerinde .Exe Çalıştırmak [?]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fikret
    Fikret's avatar
    Erkek

merhaba arkadaşlar. direk konuya geçicem :D

sitede winex diye arattım bi konu buldum ancak aradıgım sorunun cevabı yoktu. yakın zaman içinde mandriva 2008 ya da fedora core 6 sürümlerinden birine geçmeyi düşünüyorum ancak sistem üzerinde exe dosyalar çalıştırabilmem lazım. winex emülatörü ne kadar başarılı ? dosyalarda herhangi bi eksiklik olmadan çalışabilir miyim ? flash,dreamweaver,frontpage,photoshop gibi programların linux sürümünü indirmeden kullanabilir miyim ? ayrıca visual basic 6.0 & 2008 sürümlerinde problem yaratır mı ? veya exe lerin kullandığı ocx dosyalarında arıza yapar mı ? winex yerine kullanabileceğim varsa daha sağlam bi emülatör var mı ? en azından sorun çıkma olasılığı nedir ? çok fazla soru sordum farkındayım :| cevaplarınızı bekliyorum. (sandman ve cnr437 özellikle sizden :P) şimdiden teşekkürler.

screw you guys! i"m goin" hoooome!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flayk
    flayk's avatar
    Erkek

bazı programları çalıştırmıyo hacı çalıştırsa bile tam randuman alamassın zaten linuxü kullanmaktaki amaç exelerden kaçmak değilmi neden linuxte exeyi tekrar çalıştırıyosunki 

winex kullanman demek senin tekrar açık oluşturman anlamına geliyo bildiğim kadarıyla

ayrıca aradığın programlarında linuxte eşitleri war ama boy ölçüşebilirmi diyceksin tabiki ölçüşemez ama kullanımlarıda eğlenceli bide programlamayla alakalı isteidğin programlara anında ulaşabilirsin kullanması çok zevkli

aLLeSz VooR Me LaNd fl@yk De HaNdEn DiE AaN OnZe vLaG KoMeN MoGeN BrEkEn ToeN JiJ WeG WaS HeB Ik HeT BeGrEpEn DaT Ik Me ZelF NieT WaS ZoNdEr JoU MijN GeZiChT iS OuD GeWoRdEn zOaLs WijN En DaN BeLaNgRijK GeWoRdEn
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    şahsen baya bir ugraşımın sonunda Dreamweaver'ı linuxta baya iyi ve sorunsuz çalıştırmayı başarmıştım ama malesef Photoshop çalışmıyor...VB 6.0 için gayet uyumlu bir program vardı kaynak kodunu aynen yazınca sana linuxta çalışıcak şekilde derlenmiş halini veriyordu ama VB.net biraz sorunlu Mono projesine bakıcaksın ama çok ümitlenme

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fikret
    Fikret's avatar
    Erkek
    flayk bunu yazdı:
    -----------------------------

bazı programları çalıştırmıyo hacı çalıştırsa bile tam randuman alamassın zaten linuxü kullanmaktaki amaç exelerden kaçmak değilmi neden linuxte exeyi tekrar çalıştırıyosunki

winex kullanman demek senin tekrar açık oluşturman anlamına geliyo bildiğim kadarıyla

ayrıca aradığın programlarında linuxte eşitleri war ama boy ölçüşebilirmi diyceksin tabiki ölçüşemez ama kullanımlarıda eğlenceli bide programlamayla alakalı isteidğin programlara anında ulaşabilirsin kullanması çok zevkli

1.si ben exe lerden kaçıp güvenli olması için linux topraklarına adım atmayı düşünmüyorum :D amacım sistemi öğrenmek. örneğin flashın linux sürümü varken gidip win sürümünü winex aracılıgıya calıstırırsam linux sürümü kadar verim alamam biliyorum. asıl amacım sistemi öğrenmek oldugundan her programın linux sürümünü edinemem, linux versiyonu olmayanları da kullanabilmem gerekir :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fikret
    Fikret's avatar
    Erkek

sandman bunu yazdı:
    şahsen baya bir ugraşımın sonunda Dreamweaver'ı linuxta baya iyi ve sorunsuz çalıştırmayı başarmıştım ama malesef Photoshop çalışmıyor...VB 6.0 için gayet uyumlu bir program vardı kaynak kodunu aynen yazınca sana linuxta çalışıcak şekilde derlenmiş halini veriyordu ama VB.net biraz sorunlu Mono projesine bakıcaksın ama çok ümitlenme

yani çoğunlukla çalışmama olayı oluyo diyosun. :S peki bu winex ile yapabileceğim şeyler nelerdir yani, madem çoğu exeyi çalıştıramıyo bunun yazılma amacı nedir :S 

cedega diye bişey duydum tam olarak nedir ? crossover ?

kısacası : http://www.tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?folderid=38551 bu konudaki programlar işime yarar mı :| 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flayk
    flayk's avatar
    Erkek
    f1kr3t bunu yazdı:
    flayk bunu yazdı:

1.si ben exe lerden kaçıp güvenli olması için linux topraklarına adım atmayı düşünmüyorum :D amacım sistemi öğrenmek. örneğin flashın linux sürümü varken gidip win sürümünü winex aracılıgıya calıstırırsam linux sürümü kadar verim alamam biliyorum. asıl amacım sistemi öğrenmek oldugundan her programın linux sürümünü edinemem, linux versiyonu olmayanları da kullanabilmem gerekir :)

hacı sen elma ağacında armut yetiştirmek istiyosun :d

aLLeSz VooR Me LaNd fl@yk De HaNdEn DiE AaN OnZe vLaG KoMeN MoGeN BrEkEn ToeN JiJ WeG WaS HeB Ik HeT BeGrEpEn DaT Ik Me ZelF NieT WaS ZoNdEr JoU MijN GeZiChT iS OuD GeWoRdEn zOaLs WijN En DaN BeLaNgRijK GeWoRdEn
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fikret
    Fikret's avatar
    Erkek
    flayk bunu yazdı:
    f1kr3t bunu yazdı:
    flayk bunu yazdı:

hacı sen elma ağacında armut yetiştirmek istiyosun :d

elma agacında armut yetişmez ama benim dediğim olay gerçekleşir :P 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flayk
    flayk's avatar
    Erkek

niye kastırıyonki hacı çalışır tam randuman alamssın  herşeyin yapıldığı bi yer war demi  :d

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ringleader
    ringleader's avatar
    Erkek

4 yıldır linux kullanıyorum ubuntu vazgeçilmezimdir ama şuan fedora kullanıyorum 1 yıldır. Linux un amacı arkadaşların dediği gibi windowsdan biraz farklı ama fark etmez exe çok lazımsa onuda emuletorlerle kullanırsın. Performans problem olur demiş arkadaşlar hiçte değil ( BENCE) düzgün bir ayarlamada problem olmaz.

Ben photoshop , dreamweaver , flash vb. birçok program kurdum sorun yok babalar gibi kullanıyorum. Onun haricinde oyun da oynuyorum ( oyun performans açısından biraz donanımla alakalı 2 gb. ram ve 256 ekran kartı var problem yok bende ) Şuan yüklü olan oyunlarım. Psi-Ops ( cryiss benzeri) , most wanted, Mediavel 2 , counter strike, san andreas biraz kastı onunda çözünürlüğü düşürdüm biraz problem yok. Linux da herşeyin çözülebileceğine inanıyorum.

Son olarak belki haddim değil ama bir yorum yapmak istiyorum windows falan hikaye linux linux linux

Hiç birşey bilmiyorsan bari haddini bil...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ringleader
    ringleader's avatar
    Erkek

ayriyetten bir arkadaş wine açık oluşturur demiş bence oluşturmaz. exe ler virüslü trojanlı dahi olsa wine boot unu iyi ayarlayıp linux servisleri böyle bir şeyi göz önünde bulunduracak şekilde düzenlersen hiç bir etki yapmaz. Exe windowsta hakimdir linux ta öyle bir yapı yok sen komutla root yetkisi verip ayarlamadığın sürece o virüs kendiliğinden windowstaki gibi aktif olamaz linuxta. Aktif olsa bile virüs programlanmış işlemlerinin kaçını gerçekleştirebilirki ? (windowsa göre programlanan virüs ve trojanlardan bahsediyorum)

Benim bu konudaki kanaatim bu yönde aksini söyleyen arkadaş varsa beni de bilgilendirir inşallah bizde hataya düşmeyiz !

Hiç birşey bilmiyorsan bari haddini bil...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    ringleader bunu yazdı:

4 yıldır linux kullanıyorum ubuntu vazgeçilmezimdir ama şuan fedora kullanıyorum 1 yıldır. Linux un amacı arkadaşların dediği gibi windowsdan biraz farklı ama fark etmez exe çok lazımsa onuda emuletorlerle kullanırsın. Performans problem olur demiş arkadaşlar hiçte değil ( BENCE) düzgün bir ayarlamada problem olmaz.

Ben photoshop , dreamweaver , flash vb. birçok program kurdum sorun yok babalar gibi kullanıyorum. Onun haricinde oyun da oynuyorum ( oyun performans açısından biraz donanımla alakalı 2 gb. ram ve 256 ekran kartı var problem yok bende ) Şuan yüklü olan oyunlarım. Psi-Ops ( cryiss benzeri) , most wanted, Mediavel 2 , counter strike, san andreas biraz kastı onunda çözünürlüğü düşürdüm biraz problem yok. Linux da herşeyin çözülebileceğine inanıyorum.

Son olarak belki haddim değil ama bir yorum yapmak istiyorum windows falan hikaye linux linux linux

malesef ben senin kadar optimist degilim windowsun bir çok api hala çözülememiş yada klonu yazılamamıştır bunun haricinde kullanılan emülatorlerin yavaş olma sebebi aslında acılış esnasında öbür programın bazı windows kütüphanelerini ramde yaratmak zorunda buda dogal olarak performans kaybına sebep oluyor....Photoshop çalıştırdım demişsin cs kaç?çünkü bir çok uzman PS'in çok sorunlu oldugunu çalışanlarında yarım yamalak çalıştıgını söylüyor.... Oyunlara gelince çalıştırırsın sorun olmaz ama bazen çalıştıgına bin pişman oluyorsun sistemin içine ediyor

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
Toplam Hit: 3801 Toplam Mesaj: 18