folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder Winex Emülatoru Ve Unix Üzerinde .Exe Çalıştırmak [?]

Winex Emülatoru Ve Unix Üzerinde .Exe Çalıştırmak [?]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fikret
    Fikret's avatar
    Erkek
    ringleader bunu yazdı:
    -----------------------------

4 yıldır linux kullanıyorum ubuntu vazgeçilmezimdir ama şuan fedora kullanıyorum 1 yıldır. Linux un amacı arkadaşların dediği gibi windowsdan biraz farklı ama fark etmez exe çok lazımsa onuda emuletorlerle kullanırsın. Performans problem olur demiş arkadaşlar hiçte değil ( BENCE) düzgün bir ayarlamada problem olmaz.

Ben photoshop , dreamweaver , flash vb. birçok program kurdum sorun yok babalar gibi kullanıyorum. Onun haricinde oyun da oynuyorum ( oyun performans açısından biraz donanımla alakalı 2 gb. ram ve 256 ekran kartı var problem yok bende ) Şuan yüklü olan oyunlarım. Psi-Ops ( cryiss benzeri) , most wanted, Mediavel 2 , counter strike, san andreas biraz kastı onunda çözünürlüğü düşürdüm biraz problem yok. Linux da herşeyin çözülebileceğine inanıyorum.

Son olarak belki haddim değil ama bir yorum yapmak istiyorum windows falan hikaye linux linux linux

arkadaşım nasıl yaptıgını bizimle paylaşırsan konunun amacına ulaşmış olucaz :P gerçekten ümitlendim şimdi :D

@sandman

hocam dediğin gibi elbet performans kaybı olur ancak bu benim için önemli değil şu an için. tek amacım işlerimi aksatmadan bu sistemi kurcalamak. cevaplarınız için tekrar teşekkürler..

screw you guys! i"m goin" hoooome!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ringleader
    ringleader's avatar
    Erkek

sandman bunu yazdı:
    malesef ben senin kadar optimist degilim windowsun bir çok api hala çözülememiş yada klonu yazılamamıştır bunun haricinde kullanılan emülatorlerin yavaş olma sebebi aslında acılış esnasında öbür programın bazı windows kütüphanelerini ramde yaratmak zorunda buda dogal olarak performans kaybına sebep oluyor....Photoshop çalıştırdım demişsin cs kaç?çünkü bir çok uzman PS'in çok sorunlu oldugunu çalışanlarında yarım yamalak çalıştıgını söylüyor.... Oyunlara gelince çalıştırırsın sorun olmaz ama bazen çalıştıgına bin pişman oluyorsun sistemin içine ediyor

Hocam wine nin son versiyonunu kur. Cs2 yi tekrar yüklemeyi dene çalışacaktır.

Dediklerinin çoğuna katılıyorum, optimist davranmamın sebebi polyanacılık değil insanları linuxa bağlamak windowsa geri dönmemelerini sağlamaktır.Bana göre sorunlu çalışan linux yeni kurulan windowstan iyidir :) çünkü linux sorunlu bile olsa davranışı kararlıdır windows ise 1 ay içinde kendini bozar salıverir ortama

Hiç birşey bilmiyorsan bari haddini bil...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ringleader
    ringleader's avatar
    Erkek
    f1kr3t bunu yazdı:

arkadaşım nasıl yaptıgını bizimle paylaşırsan konunun amacına ulaşmış olucaz :P gerçekten ümitlendim şimdi :D

@sandman

hocam dediğin gibi elbet performans kaybı olur ancak bu benim için önemli değil şu an için. tek amacım işlerimi aksatmadan bu sistemi kurcalamak. cevaplarınız için tekrar teşekkürler..

Kardeş linux tecrübeni bilmiyorum ama yeniysen ubuntu iyi gelecektir sana wine nin son sürümünü kur ve yüklemek istediğin programları yükle (adobe serisinden bahsediyorum) visual basic e bişey diyemiyeceğim linuxta visual ile exe yapmak :) bana tuhaf geldi açıkçası nasıl pyhton linuxta yazılırsa exe de windowsta yazılır sağlıklı şekilde böyle olmalı diye düşünüyorum. Ama olmadı linux kullanmak istiyorsun wine de işini görmedi ozaman çok basit bir yol daha var sanal işletim sistemi kur linux üstüne ( çok basitleşti inan wine kadar kolay ) o sanal bölüme xp kur o xp yide linux üzerinden kullanıp windows la ilgili tüm ihtiyacını görürsün bu konuda bilgin yoksa daha detaylı bilgi verip yardımcı olabilirim pm ile msn adresini ulaştırabilirsin bende elimden geldiğince oradan daha hızlı bilgi veririm sanal işletim sistemi konusunda...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fikret
    Fikret's avatar
    Erkek
    ringleader bunu yazdı:
    f1kr3t bunu yazdı:

@sandman

Kardeş linux tecrübeni bilmiyorum ama yeniysen ubuntu iyi gelecektir sana wine nin son sürümünü kur ve yüklemek istediğin programları yükle (adobe serisinden bahsediyorum) visual basic e bişey diyemiyeceğim linuxta visual ile exe yapmak :) bana tuhaf geldi açıkçası nasıl pyhton linuxta yazılırsa exe de windowsta yazılır sağlıklı şekilde böyle olmalı diye düşünüyorum. Ama olmadı linux kullanmak istiyorsun wine de işini görmedi ozaman çok basit bir yol daha var sanal işletim sistemi kur linux üstüne ( çok basitleşti inan wine kadar kolay ) o sanal bölüme xp kur o xp yide linux üzerinden kullanıp windows la ilgili tüm ihtiyacını görürsün bu konuda bilgin yoksa daha detaylı bilgi verip yardımcı olabilirim pm ile msn adresini ulaştırabilirsin bende elimden geldiğince oradan daha hızlı bilgi veririm sanal işletim sistemi konusunda...

tekrardan teşekkür ederim 6-7 gün sonra şu projemi teslim ettikten sonra inş. mandriva ya da fedora ile baslıycam :) pm ile atıyorum adresimi ;) 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ringleader
    ringleader's avatar
    Erkek
    Bu arada bir emulatör daha var ( Cedega )ama oyunlar için wineden daha iyi(miş) ben denemedim hiç. Wine den oyun konusunda iyi olmasının sebebi directx i daha aktif olarak çalıştırması diye yorumluyorum ben ama dediğim gibi denemedim de görmedimde sadece duyduklarım...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tomu
    tomu's avatar
    Erkek

wine ile oyun oynamak istiyorsaniz eger directx 9 kurucaksiniz. eger kuramiyorsaniz cedega kullanin.

vb.net monodevelop ile sorunsuz hale geldi. en azindan monodevelop 1.0 versiyonu ile bunu soyluyorlar.  dreamweaver zaten sorunsuz olarak calisiyordu. diger programlarda cok sorunu olmasada calisiyor. photoshop yerine gimp kullan. bana gore daha iyi. ihtiyacin olan plugin ve addonlari indirdikten sonra gerek kalmiyor photoshop'a. diger programlar icin kesin birsey soyleyemem. dll eksikliginden dolayi bircok hata alabilirsin.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fikret
    Fikret's avatar
    Erkek
    tomu bunu yazdı:

wine ile oyun oynamak istiyorsaniz eger directx 9 kurucaksiniz. eger kuramiyorsaniz cedega kullanin.

vb.net monodevelop ile sorunsuz hale geldi. en azindan monodevelop 1.0 versiyonu ile bunu soyluyorlar.  dreamweaver zaten sorunsuz olarak calisiyordu. diger programlarda cok sorunu olmasada calisiyor. photoshop yerine gimp kullan. bana gore daha iyi. ihtiyacin olan plugin ve addonlari indirdikten sonra gerek kalmiyor photoshop'a. diger programlar icin kesin birsey soyleyemem. dll eksikliginden dolayi bircok hata alabilirsin.
    oyun için kullanmıcam zaten ;) cevap için teşekkürler, cedegayı kurucam yüksek ihtimalle :P

Toplam Hit: 3836 Toplam Mesaj: 18