folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Yurtdışına Çıkarken Uğraştığımız Vize Saçmalığı

Yurtdışına Çıkarken Uğraştığımız Vize Saçmalığı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalenes
    kartalenes's avatar
    Erkek

toplu taşımalarda kaçak geçiş ve biletlerde sahtecilik en basit örnek

Olduğu kadar , Olmadığı kader ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ummeti_bela
    ummeti_bela's avatar
    Erkek
    Absolut bunu yazdı

delikanli gibi sole sen x ulkesinin sorumlusu olsan Turkiyeden gelicek adama vize verir misin ?

Yillardir bunu her toplantida her konusmamda dile getirdim.. Bizler geldigimiz ulkenin temsilcileriyiz. Turkiyeyi temsil ediyoruz.. Biz nasil gorurlerse turkiyedekileride oyle. Gorecekler.. Siktimin avrupasina bi tane adam gibi adam gelmezmi.. Ayin belirli gunleri yasadigim kasabada cevremizi temiz tutalim diye topluca temizlik yapilir sokaklar bahceler parklar.. Millet parkta temizlik yaparken oturup cekirdek citleyen birini gorurseniz bilinki. Bizim insanimiz.. Uzun lafin kisasi bu.. Diyolaga kapaliyiz.. Kavga ilk cozum.. Konusarak cozmeyi bilmiyoruz her isin alengirlisine kaciyoruz vs vs

ummeti_bela tarafından 23/May/15 01:42 tarihinde düzenlenmiştir

yok biSi
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stabilo
    stabilo's avatar
    Erkek

Adamlar basitçe bizi LoTR'daki orc'lara benzetiyo. Medeni olmayan,kaba,vahşi vs aklına ne gelirse. 3.dünya ülkesi olmak zor iş.

vanity is definitely my favorite sin
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek
    stabilo bunu yazdı

Adamlar basitçe bizi LoTR'daki orc'lara benzetiyo. Medeni olmayan,kaba,vahşi vs aklına ne gelirse. 3.dünya ülkesi olmak zor iş.

Avrupada ki ulkelerin cogunun var olusu soykirimla, afrikayi ve cogu cografyayi somurgeyle gecmis bide boyle dusunmeleri yok mu :) ah amk vicdanini siktiklerim. Afrika bu haldeyse suan icecek suya muhtacsa tek sebebi avrupali ulkelerken, barbadan vahsiden daha beteri var mi acaba onlar icin bi sifat.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek

o vizeler hep 80 darbesiyle geldi.. ülke değil sirk, lağım falan amk. herkes bir şeyler yapmış, yapıyor, sikilen halk oluyor.

=)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    NoToLeRaNcE bunu yazdı
    stabilo bunu yazdı

Avrupada ki ulkelerin cogunun var olusu soykirimla, afrikayi ve cogu cografyayi somurgeyle gecmis bide boyle dusunmeleri yok mu :) ah amk vicdanini siktiklerim. Afrika bu haldeyse suan icecek suya muhtacsa tek sebebi avrupali ulkelerken, barbadan vahsiden daha beteri var mi acaba onlar icin bi sifat.

Ama savas zamanindaki mucadaleyi soykirim diye gostererek yillardir bizi ugrastiriyorlar. Mesele kendini satmak ve guc abi. Adamlar guclu ve istedigi gibi at kosturuyorlar.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek
    husnuweb bunu yazdı
    by_Tet bunu yazdı
    scarletbeard bunu yazdı
    noname bunu yazdı

haklısın.. haçlı birliği hacı, yapacak bişey yok, din kardeşleri dışındakileri aralarına almak istemiyorlar pek :)

Hocam ne alakasi var tr etken bi ulke degil yurt disindada cidden pakistanla ayni statude bile olmayan bi ulke bu sebeple bu olaylarla muhattap yapacak bisey yok. Kibris bile istemio turk kimligi altinda olan vatandaslari bu nedenle uzulcek bisey yok. 

Kendimizi avutmayalim bosa yok hacli almio yok rus begenmio kirgizistan kazakistanda sana vize uyguluo soydas ayni dili konusuonuz o nasil olcak :)

Biz de onlara uyguluyoruz hocam sanki bana herkes bizi eziyo biz eziğiz gibi konuşmuşsun.

Her gördüğüm yerde söylerim

Memleketini yaşanmaz bulanlar memleketini yaşanmazlaştıranlardır.

puhahah.

geçen arkadaş aldı pasaport 600 lira verdi dünyanın en pahalı pasaportu.

elin amerikalısı 15 dolara alıp istediği ülkeye girer, biz 600ü verdiğimizle kalırız.

bir de biz de onlara uyguluyoruz demez misin yani ülkenin yol geçen hanı olduğunun farkında değilsin heralde.

http://travel.state.gov/content/passports/english/passports/information/fees.html

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    COURAGE_x
    COURAGE_x's avatar
    Erkek

Rusya ve orta asya bolgesini insanini seviyorum, gelen varsa buyursun gelsin ne vize derdi ne evrak derdi oldum olasi avrupa ve avrupalilardan nefret ederim.

2008 de hollanda vize basvurusu yaptim Ret edildi, gitme amaci net aciklayip tercume ettirip hollanda disisler baskanligina yolladim 4 ay sonra 8 sayfalik bir kargo paketi geldi 350tl verip tercume ettirdim,birlikte basvurabilecegim ve vize alabilecegim aciklamasi geldi..

Sonuc:  s*ktir cekip 3 haftada 1 yillik rusya vize aldim ne evrakla ne kagit rusya konsolosgu dahi nerde oldugunu bilmem..

Altın'ı olan kuralı koyar,kuralı koyan altın'ı alır!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    NmC bunu yazdı
    http://travel.state.gov/content/passports/english/passports/information/fees.html

hocam amacın 25 dolar değil daha pahalıymış bak demekse biraz yanlış :) 

nedenine gelince şöyle hesaplayalım.. 

okuduğum kadarıyla amerikada asgari saat ücreti 8 dolar, 1280 dolar asgari ücreti oluyor. Pasaport ücreti de 110 +25 dolar, 135 dolar. Bu da %10.5 gibi bir orana tebakül ediyor. Bu pasaport da sanırım 15 yıllık.

Türkiyede asgari ücret 1201 TL (brüt olarak hesaplıyorum bile), ve yaklaşık 10 yıllık pasaport %50 ye denk geliyor.

İsviçrede 10 yıllık pasaport ücreti kırmızı ile işaretledim 140 +5 frank = 145 frank.  (mavi ile işaretlenmiş olan 10 yıllık kimlik kartı ücreti yetişkinler için) 

İsviçrede asgari ücret 3600 frank, bu da %4 üne geliyor..

Bu şekilde hesaplarsak pahalılığı görebiliriz. türkiyeden de pahalı ülkeler olabilir mi diye baktım da google a, yabancı sitelerde bile türkiyenin adı çıkmış :)

Kısacası biraz insaf demek lazım hocam..

Vize konusuna gelince, tahminimce 2 yıl içinde schengen vizelerini kaldıracaklar. Tabi bu demek değildir kafanıza göre gideceksiniz. 3 aylık hakkınız var her 6 ay içerisinde. Mesela burda makedon arkadaşlar var, onlar 3 aylığına böyle geliyorlar sonra uzun kalmak istiyorlarsa vizelerini alıyorlar.

Adamların korkuları var, ilk olarak türkiyeden gelip de kaçak olarak kalabilecek insanların olması, zaten bir sürü kaçak göçmen var ve bir şey yapamıyorlar.  

İkincisi de geri kabul anlaşması. Bu anlaşmayı türkiye daha önce imzalamıyordu, ab ye diyordu ki, önce bizi schengen'e alın sonra geri kabulü imzalarız, onlar da hayır önce imzalayın ondan sonra alırız. 2013 16 aralık da imzalandı bu anlaşma. Şimdi bu anlaşmanın işleyişine bakıyorlar, sınır güvenlikleri nasıl, geri gönderilen göçmenler gönderiliyor mu v.s. Bunun sonucunda da 3-3.5 yıl sonra schengen üyeliğine alınacaktır. Alınır mı? Bana göre alacaklar, AB üyeliği değil bu zaten, Şuan 2 yıllık bir süre kalmış gibi bakalım görelim 

unbalanced tarafından 23/May/15 13:14 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek
    by_Tet bunu yazdı
    husnuweb bunu yazdı
    by_Tet bunu yazdı
    scarletbeard bunu yazdı
    noname bunu yazdı

haklısın.. haçlı birliği hacı, yapacak bişey yok, din kardeşleri dışındakileri aralarına almak istemiyorlar pek :)

Hocam ne alakasi var tr etken bi ulke degil yurt disindada cidden pakistanla ayni statude bile olmayan bi ulke bu sebeple bu olaylarla muhattap yapacak bisey yok. Kibris bile istemio turk kimligi altinda olan vatandaslari bu nedenle uzulcek bisey yok. 

Kendimizi avutmayalim bosa yok hacli almio yok rus begenmio kirgizistan kazakistanda sana vize uyguluo soydas ayni dili konusuonuz o nasil olcak :)

Biz de onlara uyguluyoruz hocam sanki bana herkes bizi eziyo biz eziğiz gibi konuşmuşsun.

Her gördüğüm yerde söylerim

Memleketini yaşanmaz bulanlar memleketini yaşanmazlaştıranlardır.

puhahah.

geçen arkadaş aldı pasaport 600 lira verdi dünyanın en pahalı pasaportu.

elin amerikalısı 15 dolara alıp istediği ülkeye girer, biz 600ü verdiğimizle kalırız.

bir de biz de onlara uyguluyoruz demez misin yani ülkenin yol geçen hanı olduğunun farkında değilsin heralde.

Öyle bir şey diyorsun ki

Gören de vatansever bir insan özeleştiri yapıyor sanar. Sırf bu ülke aklı başına gelsin diye böyle diyorsun değil mi? Hayır hayır.

Sen baya baya nefret etmişsin hocam ülkeden. Git öyleyse amerikan vatandaşı ol para onlarda akıl onlarda vize onlarda :)

Puhahaha gidemem mi diyorsun yoksa :) (senin gülüşünden yaptım)

Yahu sen iste yeterki göçüp gidersin buralar ucuz paralara emin ol bir araba parası etmez.

Yok eğer özeleştiri olsun ülke gelişsin diye diyorsan bak burası meclis değil burada söylediğin ithamlar kötü bir eleştiri yerin dibine sokma olarak kalır. Özeleştirinin adresi burası değil. Burada söylenen her kötü söz bir çamur atma olayından başka birşey değildir. Yok ben doğru olanı söyledim suçlu oldum diyorsan kusura bakma ama dünyanın en kötü ülkesiymişiz gibi konuşmuşsun vize konusunda en kötü ülkesi felan değiliz bu aşikar.

Herneyse söz bilene söz birkere söylenir. Ben yine de tekrarlayacağım

Ülkeyi yaşanmaz bulmana gerek yok bu hale sokan yine 'sensin' yine 'senin düşüncelerin'

Bu konuda kırıcı olabilirim yaşımdan ötürü saygısızlık boyutuna da varmış olabilirim ama tüm bunlardan daha önemli bence ülkenin sağda solda karalanmasına engel olmak.

Bi bok atılacaksa sorumlusu hükümettir devlet değil.

valla geleli 4 ay oldu. istesem geri de dönerim.

sevdiğim insanlarla iyi kötü standartların üstünde bir hayatım var uğraşıyoruz.

hükümet ve devlet kavramlarıyla işim olmaz. insana bakarım.

sevdiğim insanlarla bir arada kalırım, senin gibi sığ görüşlüleri de olabildiğince uzak tutarım.

He is finding himself.
Toplam Hit: 4277 Toplam Mesaj: 39