Evde Kedi Beslemek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    winterstorm
    winterstorm's avatar
    Erkek

Kedi evde bakılabilecek ideal bir hayvan fakat ilgilenmek gerekiyor. Sütü çok severler, lıp lıp içerler. Bir kutu ayarla, kutu takıntıları vardır kedilerin, içine girip yatarlar. Zaman zaman önüne bir ceviz atıp oynamasını seyret. Evde bir köşeye kutu içinde kum koy, tuvaletlerini ona yaparlar, temiz hayvanlardır, tuvaletini yaptıktan sonra birde üstünü örterler. Evde koltukların kenarları ahşaptan ise tırmalarlar. Bunun için onların tırmalayabilecekleri odun ya da tahta gibi birşey ayarlamak gerekiyor.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

kopek varken kedi niye , kiz misin hoca ?

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAKMAN
    HAKMAN's avatar
    Erkek
    Castaway bunu yazdı

Arkadaşlar hayırlı geceler.

Kedi almak istiyorum fakat aklıma takılan sorular var. Bilen arkadaşlar aydınlatırsa çok sevinirim.

Öncelikle apartman dairesinde yaşıyoruz. Ailemle birlikte. Ailem kediye karşı çok olumsuz yaklaşıyor. Sebepleri ise,

- çok tüy döküyor olması,

- dökülen tüylerin yumurtalıklara yapışıp insan vücuduna zarar verdiğini düşünüyor olmaları (ne kadar doğru bilmiyorum)

- sağı solu tırmalayıp perde, koltuk vs. mobilyalara zarar vericeğini düşünmeleri

- tuvaletini ortalık yere yapıp onun temizliğiyle uğraşmak istememeleri.

Şimdi mesela yukardaki şeylere haiz olmayan bir kedi cinsi falan var mıdır ? mesela çok tüyü dökülmeyen, her gördüğünü tırnaklamayan bir kedi cinsi ?

Bir de alıcağımız kedinin aylık masrafı ve ilk masrafı ortalama ne kadar olur ? kedinin kendi fiyatının haricinde ?

İlginiz ve bilgilendirmeniz için teşekkür ediyorum :)

S.A Kardeşim kesin kararlı iseniz vereceğim linkteki testi yapın sonunda size önereceğim kedilerden birini edinebilirsin..

http://www.juen.com.tr/irksecimisoru.aspx?ptt=2

Veteriner masraflarını kafana takarsan şayet İstanbulda isen Kadıköy (Selimiye) Hayvan hastanesi vardır veterinerlik okulunun içinde hem ucuzdur hemde veteriner yetiştiren okul olduğundan doğru adrestir.

Not: Hayvan hastanesi her tarz hayvana bakmaktadır..

HAKMAN tarafından 29/Tem/13 07:01 tarihinde düzenlenmiştir

Ben Mevlana değilim.. Adam ol öyle gel..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mettoman
    mettoman's avatar
    Erkek

aradığın cins kesinlikle siyam fazla tüylü değildirler çok zekilerdir eğitene kadar sorun yaşarsın ondan sonra bak keyfine çok oyunculardır bide duygusal bunlar en ufak şeyde küsüyolar :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SanitariuM
    SanitariuM's avatar
    Erkek

Sana Kuş yada Balık beslemeni tavsiye ederim, evin içinde bakılabilecek en temiz hayvan bunlar,

" Bir Türk dünyaya bedeldir " Mustafa Kemal Atatürk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pawlow
    Pawlow's avatar
    Erkek
    HAKMAN bunu yazdı
    Castaway bunu yazdı

Kedi almak istiyorum fakat aklıma takılan sorular var. Bilen arkadaşlar aydınlatırsa çok sevinirim.

Öncelikle apartman dairesinde yaşıyoruz. Ailemle birlikte. Ailem kediye karşı çok olumsuz yaklaşıyor. Sebepleri ise,

- dökülen tüylerin yumurtalıklara yapışıp insan vücuduna zarar verdiğini düşünüyor olmaları (ne kadar doğru bilmiyorum)

- sağı solu tırmalayıp perde, koltuk vs. mobilyalara zarar vericeğini düşünmeleri

Şimdi mesela yukardaki şeylere haiz olmayan bir kedi cinsi falan var mıdır ? mesela çok tüyü dökülmeyen, her gördüğünü tırnaklamayan bir kedi cinsi ?

Bir de alıcağımız kedinin aylık masrafı ve ilk masrafı ortalama ne kadar olur ? kedinin kendi fiyatının haricinde ?

S.A Kardeşim kesin kararlı iseniz vereceğim linkteki testi yapın sonunda size önereceğim kedilerden birini edinebilirsin..

Veteriner masraflarını kafana takarsan şayet İstanbulda isen Kadıköy (Selimiye) Hayvan hastanesi vardır veterinerlik okulunun içinde hem ucuzdur hemde veteriner yetiştiren okul olduğundan doğru adrestir.

Selimiye hayvan hastanesi veteriner hkimi yetiştirmez. sadece veteriner meslek yüksek okuludur. nasılki endüstri meslekten müdendis çıkmıyorsa ordanda hekim çıkmaz.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pawlow
    Pawlow's avatar
    Erkek

Ayrıca hangi ırk yada nasıl bir kedi istiyorsun tüy sorunu olacktır apartmanda yaşıyorsan ilk önceliğin kısırlaştırma olsun çünki aşk meşk işleri için aşağı atlarlar her gece geliyor 2-3 vaka bu tarz. tüyler için düzenli tarama ve iyi bir mama tercih edersen sorun olmaz ankara ve van kedilerinden uzak dur manyak olurlar. mümkünse yavru alıpta evde şımartmayın fazl elde gezdirmeyin büyüyünce manyaklaşıyorlar. iç ve dış parazit ilaçlarını yaptırırsan kist ve pire kene  kaynaklı hiçbir sonun olmaz. hamilelik konusunda kediler toxoplasma taşıyıcısıdırlar risk vardır fakat aşılama ile bundanda kurtulabilirsin. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Homer
    Homer's avatar
    Erkek

alma.barınaklar dolu ve güzel kediler var.

kediler iyidir,eğer hayvanları seviyorsan hiç de zor değil.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAKMAN
    HAKMAN's avatar
    Erkek
    Pawlow bunu yazdı
    HAKMAN bunu yazdı
    Castaway bunu yazdı

Selimiye hayvan hastanesi veteriner hkimi yetiştirmez. sadece veteriner meslek yüksek okuludur. nasılki endüstri meslekten müdendis çıkmıyorsa ordanda hekim çıkmaz.

S.A Hakkınızı helal edin yanlış bilgi vermişim..Kardeşim sağolasın sayende öğrenmiş olduk..

Ben Mevlana değilim.. Adam ol öyle gel..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

kedine tüy dökmemesi için tablet alacak aşılarını yaptıracaksın yinede tüy döker, kuvvetli bir cyclon süpürge almalısın kedi ayağına evi temizlemiş oluyorsun.

aşıları ihmal etmeyeceksin tüylerindeki mikrop kiste neden oluyor, aşıları tamamsa tüyünü yutabilir kafasını ayağını ısırabilirsin severken.

tuvalet eğitimi şart, kumla uğraşılmıyor eve dağılıyor kum :s en güzeli tuvalet eğitimi vermek. bunu yavruyken yapacaksın yoksa benimki gibi sorun oluyor.

çinçila besleyeceksen göt bölgesindeki tüyleri periyodik aralıklarla temizleyeceksin, aksi halde tüylerine bulaşabiliyor bok ve hayvan krize giriyor sana da zor temizletiyor.

suya alıştıracaksın, ben haftada bir yıkıyorum piçi artık kaçmıyor, parıldıyor pezevenk.

fazla yüz vermeyeceksin gelir kafanın üstünde uyur, köpepe benzemez kendine has karakterleri vardır, son kararı kendisi verir senin kurallarına uymak istemez. bunlar çocuk gibidir arada çarpıştırmazsan fazla şımarır, yeri geldimi but kısmına tasacan tokadı suçunu bilecek.

kediler cana fazlasıyla yakındır, oturup muhabbet ediyorum puştla, rakı veriyorum bazen külhan beyi oluyor. birlikte uyumaya alıştırmayın, arabaya alıştırın dolaşmaya zor alışıyorlar fakat alışınca da her yere seninle geliyor. ilk başlarda gaz pedalının oraya gidiyordu sorun oluyordu şimdi gayet uslu şekilde koltukta oturuyor camdan dışarıyı izliyor.

mümkün oldukça kuru mama dışında bir şey vermeyin, isal falan olursa bok kokusundan duramazsınız. üşütmemeye çalışın inanılmaz osuruyorlar. sevginizi verin fakat arsız da yapmayın, evde bir çocuk gibi neşe kaynağı olabiliyorlar.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
Toplam Hit: 3987 Toplam Mesaj: 27