folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Başkanlık Sistemini Nasıl Karşılıyorsunuz?

Başkanlık Sistemini Nasıl Karşılıyorsunuz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı
    AllahinOglu bunu yazdı

şimdi bazı arkadaşlar başkanlık sistemine geçilirse olumsuzlukların dahada artacağını yazmış eyv

fakat şuan ülkede zaten belirli bilinen kesimler gruplar kaçakçılığı uyuşturucuyu kadın ticaretini maksimum seviyede sürdürüyor

zaten sorgulayan mekanizma yok yıllardır belki hiçbi zaman olmadı bazı gruplar bu şekilde büyüdü zaten

eğer amerikadaki sistemin aynısı uygulanırsa ki çok zor görünüyor o kanunların yeniden düzenlenmesi her eyalet için belkide işi bilen için kolaydır bilemiyorum

bunun yanında bilindiği üzere amerikada vergi kaçıramıyorsunuz yani herşey kayıt altında

eğer bizim kayıt dışı ekonomi düzene girecekse herkes hakkıyla vergisini ödeyecekse kimse vergi kaçıramayacaksa

başkanlık sistemi neden uygulanmasın

geniş düşün biraz.şimdi örnekleyelim;

kaçakçılığı sorgulayan mekanizma yok demişsin.niye yok ? cumh. rejimi yüzünden mi yok? yoksa baştakiler yüzünden mi yok ?

cevap baştakiler yüzünden.o zaman başkanlık sistemine geçince baştaki değişmeyeceği için bunda da bir değişiklik olmayacak

vergi kaçırılması rejim yüzünden mi yoksa denetlenmediği için mi ? tabi ki de denetlenmediği için.denetlense kim kaçırabilir ? denetlenmemesini sağlayanlar kimler ? baştakiler,rejim değişirse baştakiler değişecek mi ? hayır. yine olmadı

yani başkanlık rejimine geçince öle ekonomi kayıt altına girecek ne bilim herkes özgür olacak diye birşey yok.

bu dediğin istekleri şu andaki rejimlede yaparsın, ama bu kafayla olmaz.bu baştakilerle olmaz.onlar istemediği için bu şekilde devam ediyor zaten.başkanlık yada rejimle alakası yok bunların

hocam sen beni anlamak istemiyorsun

ben olaya bu şekilde bakmıyorum

zaten emperyalistler türkiyedeki yeraltı yerüstü kaynaklarını türkiyenin kullanmasına hiçbir zaman izin vermiycekler

ve bu ülkeden bi cacık olmayacağını düşündüğüm için

yani diktatörlük kaçınılmazsa huzur içinde yaşamaya bakacaksını düşünüyorum

işin özeti herkes kendi mıntıkasında eyaletinde yaşasın demek istiyorum

yani

ülke bölünsün istiyorum yandaş yalaka yavşaklar kürtler bir tarafa, Onurlu Şerefli Üreten Emekçi İnsanlar Bir Tarafa

umarım anlatabildim bakış açımı

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilmi öğrencisi olarak anlatacaktım da maaşallah herkesin çok bilgisi varmış.

Medyayı kısıtlayan, gösterileri engelleyen, kendi atadığı hakimlerin kararına bile "pararlel" diyen bir iktidarın "Başkanlık" isteği olduğunu düşünürsek; sadece buradan bile ne kadar "demokratik" olacağını ve ülkemiz için ne kadar hayırlı(!) olacağını görebilirsiniz.

Başkanlıkta amaç demokrasiyse, Başkanlık olmadan da demokrasi olabilir. 

**

Öte yandan bilgili arkadaşlar federasyon ile Başkanlığı birbirine karıştırıp doğuya özerklik demiş. Sosyal bilimlerde 2+2=4 yoktur. Bir ülkede hem Başkanlık sistemi olabilir, hem de merkezi yönetim olabilir.

Başkanlık sistemine geçersek (ki geçilecek), Recep Erdoğan büyük bir güç toplayacak. 

Öte yandan özerklik gelecek, Doğu bölünecek. Olası muhtemel adımlar bu.

Hayatında hiç Doğu'ya gitmemiş , sonrasında da "nasıl olur, vermeyiz" diye klavye üzerinden delikanlılık yapan adamlara sesleniyorum; Türkiye'nin yumuşak gücü (soft power) Doğu bölgesinde bitti! Özellikle teröre olan sert gücü bıraktıktan sonra teröristler şehirlere girdi. Dağda vurabilirdin ancak artık şehirdeler. Vurursan, sana Esad gibi halkını vuruyor derler. Kaldı ki Erdoğan'ın öyle bir niyeti yok. Teröristleri iyice gaza getirdi. Dağdan siz, şehirden biz diye dolanıyorlar.

şu mektupları okuyun : http://www.sozcu.com.tr/2014/yazarlar/emin-colasan/oralarda-devlet-var-mi-643034/

Özerkliği alacaklar, bağımsızlığı kuracaklar. 

Günün ortalama 5 saati televizyon izleyen (ki belgesel değil, koca karı programları), ortalama 6 yılda 1 kitap bitiren, IQ ortalaması 88 olan, haftada en çok satılan gazetenin bile bir haftada 500.000 olmadığı bir ülkedeki halkın bu tarz siyasi çekişmelere karşı yapabileceği hiçbir şey yoktur.

**

Senelerdir ülkeyi kahvehane köşelerinde yada içki masalarında kurtaran ama ertesi gün kalktığında aynı şekilde hayatına devam eden; haber görüpte "şerefsizler" diye söylenen sözde aydın, solcu, milliyetçi adamların suçu büyüktür.

Beğenmediğiniz adamlar 1980'lerden beri kapı kapı dolaştı, tek tek adam topladı. Siz ise resmen kabanızı büyüttünüz. Olacağı buydu. Milliyetçilik "en iyi kürt ölü kürttür", "ya sev ya terk et" demekle olmuyor. Milliyetçilik, Doğu'da bizim deyip oraya yatırım yapmakla, iş götürmekle, Doğu'yu gezmekle olur, oradaki insanlara "demokrasiyi, barışı" anlatmakla olur.

Hayalinizde ve gezdiğiniz yerlerde Bodrum, İzmir, İstanbul, Antalya var ve Bitlis'i, Hakkâri'yi, Muş'u falan kendinizden görüyorsunuz. 

**

Eminim yazıları okuyup, lafı tersinden anlayıp beni komünist, terörist, vatan haini falan ilan edecek (yukarıda bahsettiğim) çakma "aydınlar" ve "milliyetçiler" olacaktır. Bu satırları yazan benle, linkteki satırları yazan aynı kişi ;

http://www.emrecetinblog.com/turkluk-ve-turk-dunyasi-uzerine-oynanan-oyunlar/

http://www.emrecetinblog.com/turk-dusmanligi/

**

Kimse kusura bakmasın; cemaat yıllardır örgütlenip Said-i Kürdi'yi okuyor, teröristler her yerde örgütlenip pkk konusunda kitaplar, videolar izliyor ve toplantılar yapıyor...

Başkanlık sistemi gelecek (muhtemelen Azerbaycan'daki gibi bir şey olacak). Böylece Türkiye iyice kötü duruma düşecek. O da yetmezmiş gibi Özerklik gelecek. Türkiye, Türk'ü-ye olacak. Zaten olmuştu, daha kötüleşecek.

Başkanlık sistemiyle demokrasi gelir hayallerine de girmeyin. Baştakilerin ne kadar demokrasi yanlısı olduğunu her fırsatta gördük. Şimdi demorkasinin içine sıçanlar, tüm kontrolü elinde topladığında teker teker yamultacak.

Hayallere dalmayın.

edit:

Bu arada "Türkiye'de demorkasi kötüye mi gidiyor?" sorusunu soran arkadaşlara detaylı anlatımı vereyim ancak İngilizce : http://www.emrecetinblog.com/is-turkey-become-less-democratic-country/

Ayro tarafından 06/Şub/15 15:03 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    AllahinOglu bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı
    AllahinOglu bunu yazdı

şimdi bazı arkadaşlar başkanlık sistemine geçilirse olumsuzlukların dahada artacağını yazmış eyv

fakat şuan ülkede zaten belirli bilinen kesimler gruplar kaçakçılığı uyuşturucuyu kadın ticaretini maksimum seviyede sürdürüyor

zaten sorgulayan mekanizma yok yıllardır belki hiçbi zaman olmadı bazı gruplar bu şekilde büyüdü zaten

eğer amerikadaki sistemin aynısı uygulanırsa ki çok zor görünüyor o kanunların yeniden düzenlenmesi her eyalet için belkide işi bilen için kolaydır bilemiyorum

bunun yanında bilindiği üzere amerikada vergi kaçıramıyorsunuz yani herşey kayıt altında

eğer bizim kayıt dışı ekonomi düzene girecekse herkes hakkıyla vergisini ödeyecekse kimse vergi kaçıramayacaksa

kaçakçılığı sorgulayan mekanizma yok demişsin.niye yok ? cumh. rejimi yüzünden mi yok? yoksa baştakiler yüzünden mi yok ?

cevap baştakiler yüzünden.o zaman başkanlık sistemine geçince baştaki değişmeyeceği için bunda da bir değişiklik olmayacak

vergi kaçırılması rejim yüzünden mi yoksa denetlenmediği için mi ? tabi ki de denetlenmediği için.denetlense kim kaçırabilir ? denetlenmemesini sağlayanlar kimler ? baştakiler,rejim değişirse baştakiler değişecek mi ? hayır. yine olmadı

yani başkanlık rejimine geçince öle ekonomi kayıt altına girecek ne bilim herkes özgür olacak diye birşey yok.

bu dediğin istekleri şu andaki rejimlede yaparsın, ama bu kafayla olmaz.bu baştakilerle olmaz.onlar istemediği için bu şekilde devam ediyor zaten.başkanlık yada rejimle alakası yok bunların

zaten emperyalistler türkiyedeki yeraltı yerüstü kaynaklarını türkiyenin kullanmasına hiçbir zaman izin vermiycekler

yani

ülke bölünsün istiyorum yandaş yalaka yavşaklar kürtler bir tarafa, Onurlu Şerefli Üreten Emekçi İnsanlar Bir Tarafa

Yanlis dusundugun sey, ulke bolununce herseyin daha guzel olacagini dusunmen.atiyorum doguda bi ozerk baskanlik sistemi kuruldu.sen zannediyormusun ki istanbuldaki antalyadaki adanadaki kurtler doguya gidecek ?

Kimse isini gucunu birakip gitneyecek.olacak tek sey eyaletin baskani denetimsiz olacagi icin daha kolay para aklayacaklar.

Doguda kurulan kurdistan yada her neyse pkklilar kagalarina gore is yapmaya baslayacaklar.oradaki halk kacmak isteyecek ve diger sehirlere gelecekler.

Dusun bi pkk nin yonettigi sehiri.kanun yok istedikleri gibi at oynatacaklar.bit sure sonra pkk destekleyen adam bile bikacak ve goc baslayacak.

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wrongly
    wrongly's avatar
    Erkek

karşılamıyoruz.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı
    AllahinOglu bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı
    AllahinOglu bunu yazdı

yani

Yanlis dusundugun sey, ulke bolununce herseyin daha guzel olacagini dusunmen.atiyorum doguda bi ozerk baskanlik sistemi kuruldu.sen zannediyormusun ki istanbuldaki antalyadaki adanadaki kurtler doguya gidecek ?

Kimse isini gucunu birakip gitneyecek.olacak tek sey eyaletin baskani denetimsiz olacagi icin daha kolay para aklayacaklar.

Doguda kurulan kurdistan yada her neyse pkklilar kagalarina gore is yapmaya baslayacaklar.oradaki halk kacmak isteyecek ve diger sehirlere gelecekler.

Dusun bi pkk nin yonettigi sehiri.kanun yok istedikleri gibi at oynatacaklar.bit sure sonra pkk destekleyen adam bile bikacak ve goc baslayacak.

işte tamda anlatmak istediğim şey

bölündükten sonra türklerin batıda onları barındırağını zannetmiyorum

pasaportla vizeyle fln alıcaksın veya hiç almıycaksın

mecburen batının nimetlerinden yararlanamayacaklar

çünkü kendileri ayrı devlet kurmak istiyorlar

türkiyeyi tanımıyorlar sevmiyorlar

hocam zorla bu insanlara türkiyeyi sevdiremezsinki

bu ülkede huzur ancak böyle olur düşüncesindeyim

türkler ülkücüler çok bilendi bileniyor hoca patlayacağını düşünüyorum

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Başkan = Milli Şef

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

Kibris gibi diyecem ama tam ornek olmayacak. Bak hali hazirda bir kurt devleti var.bi sorunu oldugu zaman ne oldu direk turkiyeye sigindilar.ayrildigimzda da bir sorunda hemen turkiye diyecekler

Yani islerine geldigi zaman turkiye gelmedigi zaman kurdistan diyecekler.parazit gibi ustumuzden gecinecekler.bizde mal gibi para gonderecez.

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı

Kibris gibi diyecem ama tam ornek olmayacak. Bak hali hazirda bir kurt devleti var.bi sorunu oldugu zaman ne oldu direk turkiyeye sigindilar.ayrildigimzda da bir sorunda hemen turkiye diyecekler

Yani islerine geldigi zaman turkiye gelmedigi zaman kurdistan diyecekler.parazit gibi ustumuzden gecinecekler.bizde mal gibi para gonderecez.

yok öyle her çiçekten bal alayım hocam

batının nimetlerinden vazgeçecekler

hep ayrı devlet isteyeceksin hem yine batıya gideceksin

zaten türkler barındırmazki o zaman hiçbirini

artık yeterince batıya hizmet ettiler zaten gitsinler diyarbakırı paris yapsınlar birazda

her vatandaş için en hayırlısı ayrılmamız herkes tarafını seçmeli

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

en eğitimli ülkeler sıralaması

1-rusya
    2-kanada
    3-japonya
    4-israil
    5-abd
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    109-Türkiye.

önceliğimiz ne eğitimde ne ekonomide önceliğimiz başkanlık sisteminde oldu dimi. sırf baştaki birisi istiyor diye halka mal edilen bu sistemi protesto ederek ret kararımı veriyorum.

Yaşasın eğitimli ve ferah Türk milleti. 

kaygusuz tarafından 06/Şub/15 21:44 tarihinde düzenlenmiştir

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Buyuk sirketlerin ve zenginlerin ulkeyi istismarinin altyapisidir.

Soyle ki diyecekler istanbulda bilmemne vergisi yoktur, ankarada yolsuzluk sebepli arama yapilamaz vsvs... Garibanin yasadan kafasi karisacak 10 tane avukati olan adam istedigi herseyi kilifina uyduracak gereken yerlerde sirket kurarak ikamet ederek vs...

diye dusunuyorum.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
Toplam Hit: 7775 Toplam Mesaj: 64