SGK Prim Borcu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    sahinka bunu yazdı

Bende geçenlerde gittim sgk ya af çıkmış ayın 1 den itibaren eski borçlar yapılandırılıyo 2015 5 aya kadar  peşin öderseniz faizler siliniyo taksite böldürseniz faizi düşürüyolar heralde  neyse önceki borçlarıda eğer çalışıyosan sildiriyosun öğrenciysen 25 yaş altıysan sildiiriyosun  

2012 den 2013 e kadar zaten okuyordum

+ olarak okul bitince işe girdim 1 yıldır nerdeyse çalisiyorum

4500 küsür bide her ay faiz binmiş ben ne yapacam şimdi

devletin okulunda okuyorum gene borç

devlete her ay sgk ücretim yatıyor gene borç

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek

wayy ben bunları ... arkadaş çalışan biri değilim bana bile çıkarmışlar 750 tl 2013 yılından itibaren ben zaten 5 senedir çalışmıyorum bir yerde

herhangi bir gelirimin olmadıgını bildirmiştim :(

bunu nasıl düzeltiriz ben bu parayı ödemek istemiyorum...

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sahinka
    sahinka's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    sahinka bunu yazdı

Bende geçenlerde gittim sgk ya af çıkmış ayın 1 den itibaren eski borçlar yapılandırılıyo 2015 5 aya kadar  peşin öderseniz faizler siliniyo taksite böldürseniz faizi düşürüyolar heralde  neyse önceki borçlarıda eğer çalışıyosan sildiriyosun öğrenciysen 25 yaş altıysan sildiiriyosun  

2012 den 2013 e kadar zaten okuyordum

+ olarak okul bitince işe girdim 1 yıldır nerdeyse çalisiyorum

4500 küsür bide her ay faiz binmiş ben ne yapacam şimdi

devletin okulunda okuyorum gene borç

devlete her ay sgk ücretim yatıyor gene borç

2012 2013 arası öğrenci oldugunu göstermen lazım diploma oluyodu galiba orayı sildirirsin diğerinide kontrol ederler boşta kaldıgın kısmıda gelir testine girip normal fiyata çekersin o kısmıda mecbur ödeyeceksin 

imza
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    kaygusuz bunu yazdı

hacı benim sgk primin aylık yatıyor zaten devlete fabrika tarafından. yahu bu eleman fabrikada çalışıyor diye sistemde gözükmez mi?

neyse yarın kaymakamlığa gidip bildireyim. sistemin hatasını vatandaşa vergi olarak ödetemezler. bi seferinde de oldu çalıştığımı söyledim 540 yerine 50 tl ödemiştim. yanlışlık olmuş demişlerdi..

sadece sabrediyorum. az kaldı 3-5 ay sonra uzaklardan selamlarını söyleyeceğim...vatandaşına ev veren aylık mutfak masrafı ödeyen sağlık ücreti almayan güllük gülistanlık bir hayat için sadece sabrediyorum

devlete bak la hem sgk lıyım hem prim borcu ödetmeye çalışıyo :) yavaş geçir derler yuh be 

Ne yaptığını sanıyorsun? Niye ülkeden kaçmaya çalışıyorsun. Ne kadar korkaksın. Bu memlekete yeni bireyler lazım. Sen git! O gitsin Ben gideyim kim kurtaracak bu ülkeyi?

Şaka lan şaka bende ilk fırsatta kaçacam bu ülkeden amk. :D

DrKill tarafından 22/Eki/14 22:50 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

şimdi siyasi tartışma çıkartmak istemiyorum ama böyle konularda özellikle malum görüşteki arkadaşlar neden gelip bi izahat yapmıyolar,diğer konularda böğürüp bu konularda neden kenar köşeye pısıyolar yav,gelin hele aydınlatın şu arkadaşları :)

Hükümet bunu şu şu yüzden çıkardı haklı de  arkadaşlarda rahatlasın

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

o da birşey mi, askere gitmeden önce gittim kağıt aldım askeri şubeden. götürdüm sgkya verdim askere gidicem borç yazmayın diye. tamam dediler kağıdı aldılar. 3 ay sonra eve kağıt geldi borcu birikiyor ödesin diye. askerdeyim, kağıt vermişim ona rağmen borç yazmaya devam etmiş düşün.

şimdi bakıyorum, çalıştığım zamanlara hep yazmış. sikimde mi? değil. sonraki seçime ben de ampüle vericem.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

aradım 170 i ordaki eleman Sosyag güvenlig kurumuna gidip yanlışı düzeltebilirsiniz dedi. otomatik olarak silinecektir dedi.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

ssk borcum 925 tl cıkmıştı ben işsizken sigortalamışlar beni

sonra 170 aradım

aynen ismimi tc mi verdim

170 : buyurun size nasıl yardımcı olabilirim

ben:bana 925 lira borc yazmışsınız neden

170: çalışmadıgım günler borlandırılmış

ben: şimdi işe başladım ayrıca sizin sigortadan yararlanmadım hastaneye gitmedim gitsemde bastım barasını özel hastanede tedavimi oldum şimdi asgari üçretle çalışıyorum. şimdi asgari ücret 850 tl ben bu parayı yemeden içmeden çalışsam 1 ay ödeyemem ben ödemezsem bu borcu kim ödeyecek dedim ?

170 : bu konuda yardımcı olamayacam sistem böyle efendim

ben:bu sistem beni korumak için mi yoksa ben çalışmadıgım bu nedenle size pirim parası ödemedigimden dolayımı beni borclandırdınız

170 : hayır

ben : ben sigortalı çalışmak istemiyorum hatta baba parası yemek istiyorum 

170 : o sizin seciminiz 

ben: peki bu benim borcumun ne olacagı hakkında bana fikir vermiyor ?

170 : en yakın ssk ya gideceksiniz konuşacaksınız anlatacaksınız bir çözüm bulunur 

kapattı

ssk ya gittim anlattım ama kime anlatıyorsun a.g larımın hepsi müdür hizmetlisi bile kıl aldırmıyor yüzüne bakmıyor kendimi yakasım geldi borc hala duruyor ne yapacagım konusunda hiç bir fikrim yok ?

varsa paylaşsın

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    DrKill bunu yazdı
    kaygusuz bunu yazdı

hacı benim sgk primin aylık yatıyor zaten devlete fabrika tarafından. yahu bu eleman fabrikada çalışıyor diye sistemde gözükmez mi?

neyse yarın kaymakamlığa gidip bildireyim. sistemin hatasını vatandaşa vergi olarak ödetemezler. bi seferinde de oldu çalıştığımı söyledim 540 yerine 50 tl ödemiştim. yanlışlık olmuş demişlerdi..

sadece sabrediyorum. az kaldı 3-5 ay sonra uzaklardan selamlarını söyleyeceğim...vatandaşına ev veren aylık mutfak masrafı ödeyen sağlık ücreti almayan güllük gülistanlık bir hayat için sadece sabrediyorum

devlete bak la hem sgk lıyım hem prim borcu ödetmeye çalışıyo :) yavaş geçir derler yuh be 

Ne yaptığını sanıyorsun? Niye ülkeden kaçmaya çalışıyorsun. Ne kadar korkaksın. Bu memlekete yeni bireyler lazım. Sen git! O gitsin Ben gideyim kim kurtaracak bu ülkeyi?

Şaka lan şaka bende ilk fırsatta kaçacam bu ülkeden amk. :D

yazık bu gariban halka aldığı maaş ne ki bide borç öder

hacı kaçmayla alakası yok. ben vatan devlet için sırtımda rpg 7 elde hk 33 çelik yelek 30 kiloyla arazide kar kış yaz sıcak  demeden vatani görevimi komando olarak yaptım. şu an sivil hayattada vergimi kuruşu kuruşuna ödüyorum. devlete vergi verince devlet bizi suçlu ilan ediyor vermeyenleri ödüllendiriyor. inanın sabır. babamdan örnek vereyim adam 50 yaşına geldi hala çalışıyor eee bende mi aynısı olayım giderim 5 sene yurtdışında çalışırım gelirim burda ömür boyu kral hayat sürerim inşallah diyelim 

kaygusuz tarafından 22/Eki/14 23:58 tarihinde düzenlenmiştir

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek

Üniye gitmeden bir sene ortalıkta dolandım, o aralar gelir testi falanda yaptırmadım. Şimdi öğrenciyim sigortam işliyor ama 2000 lira borç duruyor, gelir testi falan yaptırsam silerler mi acaba?

Toplam Hit: 7288 Toplam Mesaj: 69