SGK Prim Borcu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

benim de 1300 lira vardı borç :) adres değişikliğimi yaptım y.dışı olarak ama hala borç giriyordu.. tr ye gittiğimde gittim sgk dan düzelttirdim.. daha önce adres değişikliği yapmadığım için eski borçları silmediler borç 1050 tl civarı, işin kötüsü az da olsa faiz biniyor ödemedim diye.. ne işime yarayacaksa artık.. zaten 14 bin + 1700 tl de kyk ya borç var :) onun da ödemesini ertelettim 1 ekim 2015 de başlayacağım ödemesine gerçi o tarihte yine öğrenci olacağım için sanırım yine ertelerler :) 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    Jilet_Boris bunu yazdı

Üniye gitmeden bir sene ortalıkta dolandım, o aralar gelir testi falanda yaptırmadım. Şimdi öğrenciyim sigortam işliyor ama 2000 lira borç duruyor, gelir testi falan yaptırsam silerler mi acaba?

Test yaptırmadığın için en üst limitten borç çıkartıldıysa şimdi gidip gelir testi yaptırırsan sanırım önceki biriken borcu siliyorlar ve test sonucunda ortaya çıkan meblayı ödemeye başlıyorsun. Ama şu anda öğrenci olduğunu belirtirsen beki tamamen silerler onu tam bilmiyorum. En yakın zamanda SGK'ya başvurmanı öneririm.

Austen tarafından 23/Eki/14 09:41 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

Gelir testinin neye göre yapıldığı hakkında bilgisi olan var mı? Adam zaten çalışmıyorsa, o an geliri olmuyor. O yüzden en alt dilimde olması gerekiyor ve devletin karşıladığı basamakta oluyor. Yoksa şu an ki gelirimize göremi hesaplıyorlar? Sonuçta geçmişte işsiz dönemde olan bir şey hani.

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ersn
    ersn's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Nasıl bi ülkedeyiz aq , çalışmayanı bile sikiyor bu devlet.Gss konusunu tbt de her gördüğümde çıldırıyorum. Benimde vardı borcum siklemiyodum  , evdekiler siklemediğimi bildiği için gidip kendileri çözmüş işi g2 seviyesindeydim g1 e indirmişler. Ayda 50 50 de bana giriyor.

küfrederiz villalara kulübeden
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Devletin sağlayacağı hizmet bukadar olur..

SRVE0255E: A WebGroup/Virtual Host to handle / has not been defined.

SRVE0255E: A WebGroup/Virtual Host to handle esgm.sgk.gov.tr:9086 has not been defined.

IBM WebSphere Application Server

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    catlax66
    catlax66's avatar
    Erkek

öğrenci olduğunuz zamanı siliyorlar öğrenciliğim bitmeden ssk başlamıştı benim nakil işlemi oldu ilden ile o zaman 3800tl falan borç çıktı çalıştığım zamanıda yazmışlar gittim öğrenci olduğum zamanı transkript diplomayla ispatlarsan düşeriz çalıştığın zamanıda düşeriz dediler verdim diplomayı 0tl kadar düştü.

Vasıflı Çömez!..... Artık Amatör:).. Nihayet normal...:D
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    T3SL4
    T3SL4's avatar
    Erkek

Benim varmı bilmiyorum çalışıyorum eskiden beri lakin gene çıkarsa ödemem param var ama genede ödemem bundan sonra benim devlete vericeğim birşey yok alıcağım şeyler var onun için gelsinler içeri atsınlar ödemiyorum amk :)

Stay hungary Stay foolish
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

http://www.sgkrehberi.com/haber/49908/

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mqstar
    mqstar's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

en uyuz olduğum durumdan biri de bu, bir de hayatınızı sosyal güvencede tutuyoruz diye afiş bile hazırlamışlar gss için.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    mqstar bunu yazdı

en uyuz olduğum durumdan biri de bu, bir de hayatınızı sosyal güvencede tutuyoruz diye afiş bile hazırlamışlar gss için.

Öyle bir güvence ki ağrıdan ölüyorum desen sağlık ocağından ağrı kesici dahi yazdıramıyorsun. Her muayenede ve bazı özel ilaçlarda sigorta için verdiğinin fazlası ücret ödemen gerekiyor. Acile bile gitsen işlem uygulanıyor sana fatura kesip eline verip öyle gönderiyorlar. Her vatandaş sigortalı olacak olmasına ama her vatandaş sigortanın faydalarınıdan yararlanabilecek mi orası meçhul. Parası olmayan, kazanmayan-kazandırmayan adam doktora bile görünemiyor. Senin devlete, sektöre yararın varsa tedavi olursun, yoksa git kenarda yavaşça öl deniliyor.

Toplam Hit: 7287 Toplam Mesaj: 69