folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Vatanına Aşık Olmak

Vatanına Aşık Olmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hetepor
    Hetepor's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı

vatan iyi güzel de sevmek için bi sebebin olmalı. maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşisine göre güvende olmak başta gelir. sonra beslenmek geçinmek falan. asgari bunları sağlaması gerek ki sevebilesin.

sokakta ölmeden yürüyebileceğimize olan inanç hergün azalırken, iş bulmak para kazanmak hergün imkansızlaşırken sevmem için elimde sebebim kalmıyor.

türkiye isimli memlekette türk olmama rağmen ikinci sınıf vatandaş olup çıkıyorum.

düşün bi kız var güzel de değil hoşsohbet de değil akıllı da değil üstelik senden nefret ediyor. sen diyon ki ona aşığım. aklını sikeyim derler adama.

Örneğin güldürdü baya güzeldi :D 

Vatan Sevgisinin Ölçülmesi İmkansızdır...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hetepor
    Hetepor's avatar
    Erkek
    Dentist bunu yazdı
    Hetepor bunu yazdı
    Dentist bunu yazdı

yetiştirilme tarzı, okuduğun kitaplar, çevre, izlediğin filmler diziler bile etkiler.

öyle mi dersin hocam :)

Ben de senin gibiyim, ama;

Bana komunizm propagandası yapılsa o yayınlar okutulsa sürekli onlarla yaşasam kızıl bayrağı en önde sallayan olurdum.

Bir tarikatta hacı hocanın yanında büyüsem allah kitap der kendimi dinime verirdim

Koyu muhafazakar bir ortamda büyüsem küpeye bile soğuk bakardım gaylere ölüm diye bağırırdım.

Ateist bir ortamda büyüseydim hep o şartlar altında yetiştirilseydim ateist olurdum.

Ha bu sadece genelleme dindarken ateist olan var.

Zaten önemli olan kendi yolunu çizebilmek belli bir yaşta. Ben bunu düşündüm mesela yetiştirildiğim çevreden biraz daha farklı bir yola saptım ve o kendi yolum oldu.

Haklısın. Babam siyaseti çok sever ondan galiba ki bende severim. Büyüme çevresinden :)

Vatan Sevgisinin Ölçülmesi İmkansızdır...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

hacı dayı zevk almak için teknoloji gelişti ve ülkemize son zamanlarda zevk aldıracak çok şey geldi herşeyden bol bol var ve insanlar bunlarla vakit harcıyor.

(cep internet , faceden ego tatmin etme karı kız bulma, plesteyşın , teknolojiiyi takip ettirecek mataryeller, ucuz cap bilgisayarları, internetten oyun satın almanın verdiği zevkler. vs)

bu tür şeyler düne kadar yaygın değildi. şimdi ise çolcuk çocuk bunlarla vakit harcıyor hali ile kendi dünyasında yaşayan kendi yağında kavrulan bir topluluk oluşuyor.

sağcı solcu muhabbeti bile sanaldan yapılıyor. 

sonuç olarak imkanlar çoğaldıkçca insanlar tadı alınmamış sevkleri almakla meşgul oluyor ve bahsettiğin şeylerle kimse uğraşmıyor.

şimdi mesela evde çerez çay çorba kola eşiliğinde cs go kasmak varken kimse tutupta vatanseverliğini dile getirmek için çaba göstermez.

eee birde dünya değişiyor yeni görüşler yeni topluluk gelişince nebilim farklı din ve siyaset yandaşları değişkenlik gösterince bahsettiğin vatanseverlik muhabbeti yerini başka şeyler alıyor.

insanların vatanseverlik konsunda düşüncesi değiştiğinden değilde kendi zevkleri ile daha fazla meşgul olduğundan bu konuda bir eksiklik farketmiş olablirsin.

herşey değişiyor müdür. dünya değişiyor.

dün mhp liyim diye ülkü ocaklarında bıçaklı kavgaya giren sivri bıyıklı gençler şimdi konvers giyip kafede nargile ile feyste selfi paylaşıyor.

beden değişiyor kafa değişiyor hava şartları değişiyor teknoloji değişiyor. çokta kafanı kurcalama bence. işine gücüne bak .

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    wert bunu yazdı

bende severdim vatanımı milletimi ama 

nefret ettirdiler ne hali varsa görsün

bunu yazmak için girdiydim...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

Vatan hadi neyse de halk hiç çekilmiyor be evlat olsa sevilmez o derece

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gozkopat
    gozkopat's avatar
    Erkek

"Genelde" tarihini bilen milletlerin çoçukları vatanını sever .Tarihini bildigi halde mankurt olanlara lafım yok onları Hülagü Han'ın yaptıgı gibi yapmak gerek bilen bilir.

Biz vatanımızı  hainlere, cifte pasaportlulara vs.  bunların, türevlerine ragmen her koşulda seviyoruz Çünkü; 

'Kimse yaralı ve şehitlerle uğraşmayacak. ben ölürsem üzerime basıp geçin. yaralanırsam yine önem vermeyin. ben de size öyle yapacağım. savaşta hiçbir ödül beklemeyin. bunu vaat etmem. edemem...''

yüzbaşı hilmi bey
    mecidiye tabyası komutanı

canakkale -1915

Kolera Açık Hava Üniversitesi Sexoloji Profesörüyüm : "Efenim manita seni seviyorum evlenelim ayakları yaparsa önce yüz mumluk ampüle yarım metre mesafeden bakın.Sonra gözlerinizi ampülden ayırıp manitanın gözlerinin içine dikin,eğer hala cıvırın gözlerini görüyorsanız onunla hemen evlenin..."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

her gün arada sırada aklından "ulan ne güzel ülkede yaşıyorum" diye geçiyorsa vatanını seviyorsundur.

her gün arada sırada aklından "ulan ne s*kten ülkede yaşıyorum" diye geçiyorsa vatanını sevmiyorsundur.

bu kadar basit bence. ayrıca vatan sevgisi kavramını anlayamıyorum. yani bir vatanın bütününü nasıl çok çok sevebilirsin ki zaten doğup, büyüdüğün veya çok zaman geçirdiğin dışındaki kısımları hakkında bir fikrin bile yok.

He is finding himself.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

vatana olan sevgim 2002 den bu yana oldukça düştü

şimdi böyle halk olan ülkyi ne yapayım diyorum ?

önemli olan tek şey daha fazla para kazanmak o kadar.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    COURAGE_x
    COURAGE_x's avatar
    Erkek

Cizik 

Aksama kalsin burasi

Altın'ı olan kuralı koyar,kuralı koyan altın'ı alır!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

hangi vatan la ?

Toplam Hit: 7387 Toplam Mesaj: 70