folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Vatanına Aşık Olmak

Vatanına Aşık Olmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hetepor
    Hetepor's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

yaş kaç? askere gittin mi?

20. Gitmedim 

Vatan Sevgisinin Ölçülmesi İmkansızdır...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

boş iş

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Umarım bu aşkını hiç kayıp etmezsin,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acikistihbarat
    acikistihbarat's avatar
    Erkek

hocam vatan sevgisini kişi kendisi bilemez. dışardan birisi hal ve hareketleri iş ve eylemleri vs gözleyerek karar verebilir. ben vatanımı çok seviyorum diyenlerin tamamına yakını kurtlar vadisi izleyip eline silah alıp kahraman olmayı istiyor.yani ego tatmini söz konusu. insanların en büyük zaafları başkaları tarafından takdir edilmek övülmek ödüllendirilmektir. en mütevazı bilinen kişiler bile kurnazca bir yöntem kullanılırsa egosu öne çıkar. bunun felsefe/din boyutu tartışılır ancak insanların duygu ve düşünceleri ile eylemleri çevrelerinden etkilenir. vatan sevgisi soyut bir kavram olduğundan insan somut olarak neler yapacağını bilemez. bu yüzden de manipulasyona açıktır. misal olarak ülkücüler geçmişte siyasi manipulasyondan etkileniyorlardı. önlerine birkaç fotoğraf atıp bunlar komünist vatan haini dediğiniz zaman o komünistleri öldürmek en büyük vatan hizmeti anlamına geliyordu. 

az bir kısım insanda gerçekten vatan sevgisi olabiliyor ancak bu kişiler de doğru bilgi ve donanım olmadığı için farkında olmadan zararlı davranışlarda bulunabiliyorlar.

bu konuda Atatürk'ün "vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır" sözü son derece açıklayıcıdır. çünkü kişilerin toplumda üstlendikleri rolleri en verimli şekilde ve fedakarca yapmaları kendilerine düşeni yapmaları anlamına gelir. kısaca vatan sevgisi insan sevgisi olarak tezahür eder.insanlar bir arada yaşadıkları için toplumun ortak çıkarlarını korumak vatanı korumak anlamına gelir ve toplumun ortak çıkarları stratejik anlam taşır. 

çoğu kez ortak çıkarlar toplumlar arası çatışmalara yol açar. insanlar doğal olarak üyesi oldukları toplumu savunacakları için karşı grubun haklı olabileceğini göz ardı eder. ancak küreselleşme ile birlikte sınırlar anlamsızlaştığı için vatan sevgisi yerini başka sevgi türlerine bırakacak gibi görünmektedir.

sonuç olarak vatan sevgisi uzun vadede ülkesini koruyup kollamak ve geliştirmek anlamına gelir. bunun temel göstergesi ülkedeki vatandaşların hayat standartlarının iyileştirilmesi çabasıdır. toplumun ortak çıkarları için kendi çıkarlarından fedakarlık yapabilenler gerçek vatanseverlerdir. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

birçoğunuzu üzülerek okuyorum. ne aralık bu kadar kendinizi kaybettiniz.

yumurtadan çıkmış kabuğunu beğenmiyor derler ya aynen öyle.

sisteme yöneticilere kızıp vatanında soğumak hangi mantık.

çünkü insanlar kanunlar gelip geçicidir. mevsimlik sevgimi olur ya

tamam bence çoğu zaman kızıyorum. sistemde çok salakça şeyler görünce bende küfürü basıyorum.

dün konuşuldu. yeni bir hastane açılacak mülaktta torpil yapılacakmış falan. alayınızın... dedim.

üstelik istersem ben de girerim. babamdan saklıyorum. arkamdan birilerinin haksız girdiğini söylemelerini istemem.

sırf bu fikrimden  ( bazıları bu devirde bu kalmadı salakmısın desede)  işsiz kalıyorum. ve stressten anam ağladı.

ama sizler  çocuk gibi sızlanıyorsunuz.

"YA BU DEVEYİ GÜDECEKSİN YADA BU DİYARDAN GİDECEKSİN"

güdeceğim diyenler şurda dursun. diyardan gitmeyi tercih edenlere bir önerim  VATANDAŞLIKTAN ÇIKIN MÜMKÜNSE BİR DAHA GELMEYİN

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek

ben de çok sevmiştim. ama fazla naz aşık usandırırmış...

bi kez olsun bendensin demedi bana. hep onlar, bunlar, şunlar oldum. yetmedi çapulcu oldum.

ilişkileri güven ayakta tutar. ilk aşklar ne kadar unutulmazsa, benim için de o kadar unutulmazdır artık...

bayrağıma hainler el sürmedikçe benim yaşayacağım aşk bundan ibarettir.

http://www.youtube.com/watch?v=8iTJPkbVGCY

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

tamam bence çoğu zaman kızıyorum. sistemde çok salakça şeyler görünce bende küfürü basıyorum.

dün konuşuldu. yeni bir hastane açılacak mülaktta torpil yapılacakmış falan. alayınızın... dedim.

üstelik istersem ben de girerim. babamdan saklıyorum. arkamdan birilerinin haksız girdiğini söylemelerini istemem.

sırf bu fikrimden  ( bazıları bu devirde bu kalmadı salakmısın desede)  işsiz kalıyorum. ve stressten anam ağladı.

güdeceğim diyenler şurda dursun. diyardan gitmeyi tercih edenlere bir önerim  VATANDAŞLIKTAN ÇIKIN MÜMKÜNSE BİR DAHA GELMEYİN

futuristden yine bomboş bir yorum geldi.

tınnnn

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    u235 bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

tınnnn

Niye çok mu zoruna gitti

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    u235 bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

tınnnn

Niye çok mu zoruna gitti

Ülkede gaspçı,katil dolu her hafta en az 3 eylem oluyor polis arabaları,dükkanlar kundaklanıyor, üniversitelerde her hafta bir olay.

Bu sabah kalktım bi baktım kaybolan turist kıza yardım bahanesiyle tecavüz ettikden sonra bayıltıp sokağa atmışlar.İstanbul da saat gece 11 den sonra gezmek değil kadın için erkek için bile güvenli değil (her muhiti kastetmiyorum).

Lisede ders olarak Osmanlıca görülmesinin Osmanlıyı canlandıracağına inan bir sürü MAL var.Aşağıdaki videodaki zeki kardeşimiz gibi.

http://video.dunyavegercekler.com/video/4815-ecdadimizla-dalga-gecen-o-kiza-osmanli-samari.html

Tayyip babaları "vurun bu laik kafirleri" dese silahını kuşanıp iç savaş çıkartacak beyinsiz milyonlarca insan var.PKK belası yetmiyordu bide başımıza iki buçuk milyon potansiyel terörist arap belası getirdiler ki onlar bu ülkeye daha çok zarar verecekler PKK dan.

Zamanında yakalanınca "benim annemde türktü devlet için ne gerekiyorsa yapmaya hazırım" diyen apo milletvekili gibi fikir beyan eder oldu yakında ev hapsine de çıkacak 5 sene sonrada özerk kürdistan kurulacak.Özerklikden sonrada tabi ki bağımsızlıklarını alacaklar.

Asgari ücretle bir adam İstanbulun en bokdan semtinde bile yaşamasına para yetmiyor kaldı ki aile geçindirsin.Metrobüsle işe gidiş geliş bile günlük 4 tl tutuyor en az.

Her gün laiklik ve Atatürk ilkelerinden uzaklaşılıyor ülke şark usulü yönetime doğru gidiyor tayyip kendisine muhalefet kim varsa bir bir fişini çekiyor,gazeteciler tutuklanıyor,karikatüristlere bile tahammül edilemiyor el altından sopa gösteriliyor.

Bilim merkezi olması gereken tubitakın akp nin parmak atmasından sonra geldiği son durum budur;

s

Bu bir ton yanlışın eleştirilip düzeltilmesi gerektiğini savunacağına sen hala kalkıpda boş boş yok yumurta çıkmış kabuğunu beğenmemiş yok vatandaşlıkdan çıkın ıvır zıvır cahil cahil konuşuyorsun.Ergen atarı yapıyorsun kaç yaşına gelmiş insansın . .

u235 tarafından 18/Ara/14 14:06 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek

hiç acımamışsın u235 :) yazdığımı sildim.

Toplam Hit: 7385 Toplam Mesaj: 70