Soma'da Maden Faciası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek

işçiler yürümesin diye alınan önlemleri işçiler ölmesin diye alsalardı keşke

adeleks tarafından 14/May/14 09:44 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı

Resmen facia ve bile bile cinayet bu kadar sorumsuz bir hükümet olmaz teklif sunulmuş sırf muhalefet istiyor diye kabul etmiyorsunuz

bir ekip göndermek o kadar mı zor kardeşim 

başka yerde olsa tüm kabine istifa ederlerdi bizim koltuk sevdalıları devam eder 

bu tarz konularda da yandaş yalakaları piyasada hiç göremiyorum

Bütün ölenlerin yakınlarına ailelerine baş sağlığı diliyorum yazık emekçilere 3 kuruş için 

ya emekçi emekçi devlet devlet diyip duruyorsunuz iyice sinir oldum sizin gözleriniz resmen kör olmuş.

aklınız mı yok kulağınız mı duymuyor ?

özel sektör diyor abicim özel bir kuruluş diyor

soma holding diyor. mantıkklı  olun ya 

özel sektörün iş güvenlikçisi vardır gerekli denetimlerini yapar devlet tarafına sunar.

yasa teklifi kabul edilse dahi hiç bir bok olmicaktı.

devlet 140 150 dolarak 1 ton kömür mal ediyor. soma holding ise 24 dolarak kömürü mal ediyor.

afedersiniz ama bir gidiniz bokunuzla oynayın. sorumluların cezalandırılması greklidir devletin değil. devlet sorumluları cezalandırmazsa suçluı olur.

özel sektör denetimleri artmalidir maden değil.  ve chp nin vrmiş oldugu yasa teklifi ile soma holding e uyarı verilse 3 gün sadece normal gösterilip 4.gün yine sigortasız işçiler ne bilyim iş güvenliği önemsenmeden yapılan üretimler filan.

afedersiniz ama kıcııza bir şey girse devletten biliceksiniz.

artık çok komiksiniz keşke ölseniz.

ve son olarak 

burada sokayım devletede bakanada.

mühim olan suan dua etmektir.

edit: 1 mayısta taksim ugruna 1.mayısın anasını siken adamları muhattap almamak lazımdır. 1 mayıs dünya solculuk günü değil  işçi emekçi günüdür. taksim manidar olarka önemlidir ama taksimden orada ölenlerden daha önemli sorun vardır. 1 mayıs işçi emekçi günüdür.

HeadBanger tarafından 14/May/14 09:45 tarihinde düzenlenmiştir

Boş İşler Uzmanı..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zgmanco
    zgmanco's avatar
    Erkek

Bu nasıl bir vebaldir be kardeşim kaç tane adamın hakkına girildi basit bir önlemsizlikse şayet. Bilmiyorum tam ama sanırım meclise önerge gelmiş Nisan sonu ve geri çevrilmiş 2-3 hafta sonra bu olayın olması bazı şeylerin eksikliğini gösteriyor.

Allah gani gani rahmet eylesin. Mekanları cennet olsun. Ölenlerin ailelerine Allah sabır versin. Ana ve babalarının çocukları, dedelerinin ninelerinin torunları, hanımlarının beyleri, çocukların babaları. Kaç ocak söndü ya.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek
    zgmanco bunu yazdı

Bu nasıl bir vebaldir be kardeşim kaç tane adamın hakkına girildi basit bir önlemsizlikse şayet. Bilmiyorum tam ama sanırım meclise önerge gelmiş Nisan sonu ve geri çevrilmiş 2-3 hafta sonra bu olayın olması bazı şeylerin eksikliğini gösteriyor.

Allah gani gani rahmet eylesin. Mekanları cennet olsun. Ölenlerin ailelerine Allah sabır versin. Ana ve babalarının çocukları, dedelerinin ninelerinin torunları, hanımlarının beyleri, çocukların babaları. Kaç ocak söndü ya.

önerge kabul olsa bile özel sektöre ne yapıcaksın ?  

Boş İşler Uzmanı..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zgmanco
    zgmanco's avatar
    Erkek
    HeadBanger bunu yazdı
    zgmanco bunu yazdı

Kardeş çok anlamam ben bu işlerden ama bu can sonuçta abi ülkemizde çok kolay insan ölüyor. Özelleştirmelere başından beri karşı birisiyim o ayrı bir mevzu ama ruhsat vermesinler madem eksiklikleri varsa. Yanlış mı diyorum?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek
    zgmanco bunu yazdı
    HeadBanger bunu yazdı
    zgmanco bunu yazdı

Kardeş çok anlamam ben bu işlerden ama bu can sonuçta abi ülkemizde çok kolay insan ölüyor. Özelleştirmelere başından beri karşı birisiyim o ayrı bir mevzu ama ruhsat vermesinler madem eksiklikleri varsa. Yanlış mı diyorum?

ya patron gelcek diye çalışma masanı düzeltip patron geldikten sonra  masayı yine bok götüren insanlarız.  hadi canım güldürme.. 

Boş İşler Uzmanı..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Dalaaanı s2yim..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Banger n'aapalım peki?..

Senin önerin ne bu iş cinayetlerine karşı?

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek
    NoToLeRaNcE bunu yazdı
    Tnrsk bunu yazdı
    hocam edecegin duaların sence bi faydası olacakmi hem kadere inanıp hem dua etmenin ne anlamı var

Allah'in Gazabindan korunmak, serrin hayra donmesi icin, yada Allah'in merhametine siginip ölü sayisinin artmamasi icin edilebilir o dua.

onu diyorum iste hocam ölü sayısının artmaması icin dua etmenin ne anlamı var allah bizim dualarimiza göre fikirmi değiştirecek anlamıyorum Neyse olan olmuş çıkarlar tvye ilahi takdir derler güzel öldüler derler iki güne unutulur olan ailelere olur yine 200 kişi olduyse 400-500 kişinin hayatını etkiler bu olay karısı cocuklari anası babasi,ne boktan bi durum ya lanet olsun

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı

Banger n'aapalım peki?..

Senin önerin ne bu iş cinayetlerine karşı?

iş güvenlikçiler devletin bünyesinde tamamen devlete çalışan özel sektörden bağımsız bir şekilde iş yapabilri denetimci konumunda olabilrler. iş güvenlikçinin maaşını patron verıyor be 

Boş İşler Uzmanı..
Toplam Hit: 55133 Toplam Mesaj: 394