Soma'da Maden Faciası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek
    NoToLeRaNcE bunu yazdı

Edit: yeni bi haber daha aldim AFAD daki akrabamdan ve coktum resmen. 300 e yakin icerde ölü varmis, halk galyana gelmesin diye soylenmiyomus. Yigiliymis cesetler ust uste ve gocukte varmis..

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/192132/bir-madencinin-agzindan-gercekler

Boş İşler Uzmanı..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek
    madem bu kader bi sorumlu aramaya gerek yok o zaman allah boyle istedi ve oldu zaten birinin ihmali varsa da allah o kişiyi sebep olsun diye kullanmistir nede olsa herşeyin bi sebebi olmalı

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JustRulz
    JustRulz's avatar
    Erkek

http://tahribat.com/Forum-Somalara-194339/  : (

http://1ile0.blogspot.com.tr/
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek
    HeadBanger bunu yazdı
    NoToLeRaNcE bunu yazdı

Edit: yeni bi haber daha aldim AFAD daki akrabamdan ve coktum resmen. 300 e yakin icerde ölü varmis, halk galyana gelmesin diye soylenmiyomus. Yigiliymis cesetler ust uste ve gocukte varmis..

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/192132/bir-madencinin-agzindan-gercekler

Yazdigi aynen su;

Bizim ekip içeri giren kurtarmacilarin kazma , çivi gibi göçük malzemeleri ile girdiklerini söylüyor . Eğer ki göçük yoksa o malzemeler ile gidilmez. Grizu mu trafo olayi yalan mi diye sordum

Yada var ama onun yanında grizu da oldu , yada birisi diğerini tetikledi yada sadece grizu . . . Ama ne olduğunu biz hiç bi zaman öğrenemicez, Trafo olayi hikaye olabilir. Tam bilmiyomus oda.

Ve az once whatsapp dan yazdigi suydu;

Tv de gördüklerinizin hepsi yalan,

En az 300 olu var altta

Biz gelirken bile 240 ölü vardı yalan söylüyorlar , halkı galeyana getirmemek için.

"Cesetler madenin girişinde sıralı duruyor , içerden çıkan kimse yok diyorlar"

Ara ara o cesetleri çıkarıyorlar

Içerden canlı çıkan yokmuş hiç

Seklinde konustuk.

Yuregim buruk cok tuhafim valla billa..

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

benim düşüncem yangından sonra olay grizuyu tetikledi. göcük sebebi o olabilir. 

ve içeride en altta belki bir ihtimal olabilir briileri.

HeadBanger tarafından 14/May/14 13:23 tarihinde düzenlenmiştir

Boş İşler Uzmanı..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek
    HeadBanger bunu yazdı

benim düşüncem yangından sonra olay grizuyu tetikledi. göcük sebebi o olabilir. yangının da ana temel nedeni oksijen ço kaz içeride. ve oksijen az oldugu içinde yangın sönmüyor. içeriye oksijen basmalarının ana temel nedeni bu.

Oksijen basmak ateşi körüklemek demek,kebaba döner millet.Allah yardımcıları olsun.

Edit: Zaten en büyük çıkmaz burası, oksijen olsa da ölümler artacak yangının körüklenmesi sebebiyle, olmasa da artacak karbonmonoksit zehirlenmesiyle. 

literatur tarafından 14/May/14 13:24 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek
    Sencer bunu yazdı
    HeadBanger bunu yazdı

benim düşüncem yangından sonra olay grizuyu tetikledi. göcük sebebi o olabilir. içeriye oksijen basmalarının ana temel nedeni bu.

Oksijen basmak ateşi körüklemek demek,kebaba döner millet. Allah yardımcıları olsun.

evet doğru özür dilerim. 

Boş İşler Uzmanı..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkafkaf
    kafkafkaf's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı

bu olay siyasi olmaması lazım ama yazmadanda edemeyecem...

bu ölen insanların vebali bütün akp'ye oy veren insanların üstünde.niye?

çünkü sen akp ye oy verdin bu adamlar başa geldi.bellki ki bu taşeron firma peşkeş çekilen bir firma.denetleme yok.zaten chp konuşmak istemiş mecliste kabul edilmemiş.yani bu firmaya peşkeş çektir, zaten denetlenmez böle firmalar.ondan sonrada ah öldüler dua edelim de.

siz daha oy verin anasını satim.daha çook peşkeş çekilir bu ülkede....

Usta yanlış düşünüyorsun her olay siyasidir. Bu olayda siyasetin gözüdür, kalbidir, içidir.

İşte "Eminenin trolleri" bu yazdıklarını anlayamaz...

Çünkü "Onların kalpleri mühürlüdür..."

12 yıldır ülkenin sikmedikleri kurumu, ırzına geçmedikleri değeri, silmedikleri kırmızı çizgisi kalmadı. Bir gecede HSYK'yı bakanlığa bağlayabilen, paşaları PKK şahitleriyle yargılayabilecek kadar aymaz utanmaz korkusuz bir hükümet sözüm ona İŞGÜVENLİĞİNİ sağlayamıyormuş. Sözüm ona denetim yetkisi yokmuş. Hade oradan hadeeeee! AKPyi yalamak için vicdanlarından vazgeçenleride görüyorum ya umut kalmıyor artık.

İçeriden 15yaşında ÇOCUK çıkıyor, sigortasız kayıtsız işçiler çıkıyor. Bunu ebem mi denetleyecek?

120küsurluk maliyeti 2 küsura indirdiğini söyleyen şirketin bunu nasıl yaptığını, defterlerini... ebem mi denetleyecek?

Soru önergesi verilir reddederler peki bunun ebemle bi alakası var mı?

Savcı açıklama yapmış "Sorumlular içeride öldü" vay amk. bak bu sefer değil kesin savcı keni ebesini....

Biraz empati biraz VİCDAN...

http://emorcraft.blogspot.com.tr/
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek
    Sencer bunu yazdı
    HeadBanger bunu yazdı

benim düşüncem yangından sonra olay grizuyu tetikledi. göcük sebebi o olabilir. yangının da ana temel nedeni oksijen ço kaz içeride. ve oksijen az oldugu içinde yangın sönmüyor. içeriye oksijen basmalarının ana temel nedeni bu.

Oksijen basmak ateşi körüklemek demek,kebaba döner millet. Allah yardımcıları olsun.

Edit: Zaten en büyük çıkmaz burası, oksijen olsa da ölümler artacak yangının körüklenmesi sebebiyle, olmasa da artacak karbonmonoksit zehirlenmesiyle. 

Zaten bu yuzden oksijen basmiyolarmis. Ve umut kesilmis bosuna bekleme dedi. Bunca saatten sonra cok zor ihtimal dedi.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek
    NoToLeRaNcE bunu yazdı
    Sencer bunu yazdı
    HeadBanger bunu yazdı

Zaten bu yuzden oksijen basmiyolarmis. Ve umut kesilmis bosuna bekleme dedi. Bunca saatten sonra cok zor ihtimal dedi.

Çok büyük çıkmaz ya harbiden acayip iş. Bin kişi deniliyor gayrı resmi rakamlarda, korkarım hepsi vefat edecek bu gidişle.

Toplam Hit: 55139 Toplam Mesaj: 394