folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Tarihte İlk - Canlı Yayında Kuyruklu Yıldıza Sonda İndirilecek

Tarihte İlk - Canlı Yayında Kuyruklu Yıldıza Sonda İndirilecek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek

Çamaşır makinesi büyüklüğündeki Philae, Avrupa Uzay Ajansı’na (ESA) fotoğraf ve ses kayıtları gönderse de bir kayanın gölgesinde kalmasından ötürü üzerindeki paneller güneş ışığı alamadığı için pili tükendi. ESA’nın açıklamasına göre, 3 gün ara vermeden çalışan ve son enerjisini de topladığı bulguları Dünya’ya geçmek için kullanan Philae, uyku moduna geçti. 

https://twitter.com/Philae2014 buradan takip edebilirsiniz 

adeleks tarafından 15/Kas/14 12:27 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Keyr00t
    Keyr00t's avatar
    Erkek

Vay be yazık oldu lanet olası kaya 10 yillik calismayi pert etti

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Kuyrukluyıldız belirli bir şekilde hareket halinde olduğundan bir noktadan sonra tekrardan güneş ışığı alarak faaliyete geçebileceğini düşünüyorum. Zaten günde 1.5 saat civarında  güneş ışığına maruz kalıyormuş. Fakat, sanırım şarj için yeterli olmuyormuş. Bir yolu bulunacaktır. 10 yıl dolanıp konacağı noktayı hesaplayanlar bunu da hesaplamıştır.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Bana malum olmuştu bir şekilde ama yanlış yorumlamışım heralde. Neyse bu kehanetim de tuttu sayılır.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek
    Slothere bunu yazdı

Kuyrukluyıldız belirli bir şekilde hareket halinde olduğundan bir noktadan sonra tekrardan güneş ışığı alarak faaliyete geçebileceğini düşünüyorum. Zaten günde 1.5 saat civarında  güneş ışığına maruz kalıyormuş. Fakat, sanırım şarj için yeterli olmuyormuş. Bir yolu bulunacaktır. 10 yıl dolanıp konacağı noktayı hesaplayanlar bunu da hesaplamıştır.

Belki bi tasarım hatası vardır, yeniden pil şarj olunca birinin power düğmesine basması gerekiyordur mesela bunu düşünmemiş olabilirler=)

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı
    Slothere bunu yazdı

Belki bi tasarım hatası vardır, yeniden pil şarj olunca birinin power düğmesine basması gerekiyordur mesela bunu düşünmemiş olabilirler=)

Olur mu olur. :) Zaten uyku modundan söz ediliyor. Tamamen kapatılınca manuel açılış tasarlandıysa yıldıza monte edilmiş metal yığını haline gelmesi işten bile olmaz.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    c0nverse
    c0nverse's avatar
    Erkek

inançlı arkadaşlara yazık oldu evrim teorisini destekleyen carbon bazlı organik moleküller bulundu. şimdi kurana yeni bi ayet iner buda yazar kuranda

c0nverse tarafından 18/Kas/14 21:11 tarihinde düzenlenmiştir

Converse giyen uzaylı
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    c0nverse bunu yazdı

inançlı arkadaşlara yazık oldu evrim teorisini destekleyen carbon bazlı organik moleküller bulundu. şimdi kurana yeni bi ayet iner buda yazar kuranda

Adamlar maymundan gelmişsin dese göbek atacaksın sanırım.

Neyse,

bu foto aynı render alınmış gibi çıkmış hacılar

https://pbs.twimg.com/profile_images/532839122797211648/M5ayKX24.jpeg

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    c0nverse
    c0nverse's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı
    c0nverse bunu yazdı

Adamlar maymundan gelmişsin dese göbek atacaksın sanırım.

Neyse,

bu foto aynı render alınmış gibi çıkmış hacılar

https://pbs.twimg.com/profile_images/532839122797211648/M5ayKX24.jpeg

yav arkadaş ne maymunmuş ya evrimi sadece maymun sanan zihniyetin kafasını yaşamak istiyorum neyse demiş bide acıyorum türk insanın yobazlığına

Converse giyen uzaylı
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    c0nverse bunu yazdı

Kaynak ver biz de yararlanak.

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
Toplam Hit: 21463 Toplam Mesaj: 167