folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Tarihte İlk - Canlı Yayında Kuyruklu Yıldıza Sonda İndirilecek

Tarihte İlk - Canlı Yayında Kuyruklu Yıldıza Sonda İndirilecek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek
    wikwik bunu yazdı

Bu konuyu bari din iman konusuna çevirmeyin kardeşim.

Adamlar kuyruklu yıldıza sonda indirdi. Biz hala birbirimizi yiyoruz.

Adamların amacının Allahın varlığını, yokluğunu kanıtlama olduğunu hiç sanmıyorum.

Herkes ortak bir noktada buluşacak diye diretme niye.

İnanan inansın inanmayan da inanmasın...

hocam müslümler bütün bu çalışmaları allah'ın yokluğunu kanıtlama çabası olarak görüyolar maalesef

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    endenius
    endenius's avatar
    Erkek
    Tnrsk bunu yazdı
    wikwik bunu yazdı

Bu konuyu bari din iman konusuna çevirmeyin kardeşim.

Adamlar kuyruklu yıldıza sonda indirdi. Biz hala birbirimizi yiyoruz.

Adamların amacının Allahın varlığını, yokluğunu kanıtlama olduğunu hiç sanmıyorum.

Herkes ortak bir noktada buluşacak diye diretme niye.

İnanan inansın inanmayan da inanmasın...

hocam müslümler bütün bu çalışmaları allah'ın yokluğunu kanıtlama çabası olarak görüyolar maalesef

bakalım şimdi neler dediler yaptılar

okul açıldı adını gavur mektebi koydular şimdi oraya kapak atmak için yarışıyorlar

bisiklet gördüler şeytan icadı dediler daha sonra üstünden inmediler

tv önce eve sokmadılar günah diye şimdi karıları başından kalkmaz

hatta spor ayakkabı giymek günah diyen cemaatin önde geleni gün geldi kendi çıkartmadı ayağından rahat olduğunu görünce

inanmayan zaten inanmıyor yaratıcının varlığı onları tınlamıyor ,onlar bir soruya cevap bulmak için 1-2 milyar dolar ve hazırlığı ile beraber 20 sene uğraş veriyor

ya kendilerini bu dunkoflara anlatamıyorlar yada bu dunkoflar anlamak istemiyorlar

ve gelinen nokta teknoloji onlarda çene bizde Allah ne verdiyse :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ebmarteu
    ebmarteu's avatar
    Erkek

Adamlar Kuyruklu yildiza uydu indirdi, ve bir takim sesleri kaydettiler ve uzyadaki bu ses kaydi paylasildi. Adamlar insanlik ve bilim adina bu takim seylerle ugrasiyo ve bizimkiler napiyor:

Gecen show TV de gordum, bu ses kayitlarini aldilar ve din, imam konusuna cevirdiler resmen! Kocamanda bi baslik attilar:

"SOK SOK, UZAYDA MELEKLER MI VAR? BU SES KAYITLARI GERCEK! KUYRUKLU YILDIZDA MELEKLER MI VAR"

Abi resmen kanim dondu ya, bu nasil bir yaklasim bicimi, yemin ediyorum 1000 sene geriden geliyoruz!!!!!!!

insanlar nelerle ugrasiyo biz nelerle ugrasioz!

**EbMaRtEu**
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    ebmarteu bunu yazdı

Adamlar Kuyruklu yildiza uydu indirdi, ve bir takim sesleri kaydettiler ve uzyadaki bu ses kaydi paylasildi. Adamlar insanlik ve bilim adina bu takim seylerle ugrasiyo ve bizimkiler napiyor:

Gecen show TV de gordum, bu ses kayitlarini aldilar ve din, imam konusuna cevirdiler resmen! Kocamanda bi baslik attilar:

"SOK SOK, UZAYDA MELEKLER MI VAR? BU SES KAYITLARI GERCEK! KUYRUKLU YILDIZDA MELEKLER MI VAR"

Abi resmen kanim dondu ya, bu nasil bir yaklasim bicimi, yemin ediyorum 1000 sene geriden geliyoruz!!!!!!!

Bu sefer ezan sesi gelmemiş ondan garip gelmiştir. Acaba oradakiler Hristiyan mı diye tartışmaları lazım. 

A TV, B TV farketmez. Bunları izlemeyin, izletmeyin. Herkes abesliği izlemek için dahi olsa adamları anı anına takip ediyor. Sonrasında yaptıkları saçmalık deniliyor. Tıpkı kimsenin Beyaz TV'yi, yorumlarını beğenmemesine rağmen her hafta saati saatine spor programlarını takip etmeleri gibi. Sen izliyorsun diye o şaklabanlıklar yapılıyor. 

Ek olarak Cern'e 70 milyon ayırmak yerine o sene diyanet bütçesini bunun üzerinde artıran bir ülke için normal bir durum.

http://www.radikal.com.tr/ekonomi/turkiye_cernden_vazgeciyor-1109340

2015 bütçesinde diyanete 5.737.383.000 lira, bilim sanayi ve tek. bakanlığına 666.206.000 lira bütçe ayrılacak. Cern'ün toplam bütçesi 3 milyar tl civarında. ABD'de olsaydı çoktan vergi mükellefleri bu paranın nerelere harcandığına dair bir açıklama isterdi. Adamlara şu sıralar NASA'nın bile harcamaları fazla geliyor, hesap soruyorlar, ardını araştırıyorlar. Açıkçası ben bilim ve teknolojiye ayrılan paranın birkaç katının nereye harcanacağını merak etmiyor değilim. Bizde "acaba diyanet bu parayı.." diye cümleye başlasan taşlanırsın. Medeniyet böyle bir şey. Aradaki farkı buradan bile kestirebilirsiniz.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/27371830.asp

http://press.web.cern.ch/facts-and-figures/budget-overview

1 108.5 İsviçre Frangı =
    2 572.29529 Türk Lirası

Bu da sondayı indiren ESA'nın (Avrupa Uzay Ajansı) yıllık bütçesi.

http://www.esa.int/For_Media/Highlights/ESA_budget_2014

Herkes hakettiği şekilde yaşar. Bu tercih bizim tercihimiz. Bu yatırımların yapıldığı bir ülkede elbette gıdım ilerleme olmaz, tartışmalar belirli çapı aşmaz.

Austen tarafından 19/Kas/14 10:52 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iQsuz
    iQsuz's avatar
    Erkek
    ebmarteu bunu yazdı

abicim bak sunu kaçırıyoruz ama.burda bizim kanallarımızın değil suç, suç bizim kendini geliştirmemeye ant içmiş halkımız.

medya patronları ve yöneticileri gerizekalı insanlar değil.zaten gerizekalı olsa oralara gelemezlerdi.

yani bunu yayın yapan adamda biliyoki uzayda melek yok.

ama bizim halkımız böyle şeylere ilgi duyup izlediği için medyacınında hoşuna gidiyo.

bu tür haberleri ne kadar yaparsa o kadar izleyici kazanıyor.izleyiciylede diğer parametreler doğru orantılı.

ne kadar izleyici o kadar reklam ne kadar reklam o kadar para.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Herifin teki 1500 yıl önce bişeyler sallamış, belki çıkarları için belki akli yetersizlikten belki korkutmak için.. Bizimkiler de yıllarca buna inanmışlar ki hala inanıyorlar. Sen 1500 yıl önce (ki bu bile kesin değil) olduğu varsayılan şeye inanan insanı uzayda melek olduğuna mı inandıramıcaksın. Bugün herhangi birine söylediğim birşey bile 5. kişiye bambaşka bi şekilde ulaşırken, bilmem kaç sayfalık kitabın bozulmadan günümüze geldiğine inanıyorlar. Bu insanları herşeye inandırırsın, zaten o yüzden allah diyeni baş tacı yapıyorlar ya.... (bkz. cumhurbaşkanı) 

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
Toplam Hit: 21466 Toplam Mesaj: 167