folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İstanbul'a Yerleştim, İlk İzlenimlerim...

İstanbul'a Yerleştim, İlk İzlenimlerim...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cem-engine
    cem-engine's avatar
    Erkek
    istanbul`u bilmiyorum ama İzmir soyle guzel falan demeyin. 4 gunlugune gezmeye gittim olmayan kalmadi. Yobaz dincisi mi dersin, barzosu, apacisi mi dersin kaba saba insanlari toplamislar. Ulan dedim bu muymus İzmir, ben mi farkli yere geldim yoksa diye dusunmeye basladim :D
    Gittigimiz yerler de Bornova, Konak, Kordon, Alsancak falan. Her gun sinir edici bir durum oldu. Eskiden nasildi bilmiyorum ama 2014 de ilk gidisimde hiiic begenmedim, yasamak icin kesinlikle tercih etmem. Ne varsa Anqara'da var, betonunua kurban oldugum :D
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Ben de geçen sene yerleştim istanbul'a.

Ben de Maltepe tarafına yerleşmiştim ilk, Huzurevi sahil tarafında.

İstanbul'a alışınca, işin de güzelse, vazgeçemezsin bu şehirden.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı
    HoLyCat bunu yazdı
    TheKorsans bunu yazdı

İbneliklerin şehri istanbul.İzmirdeki insancıl tavırları sergilemek çok paran yoksa yemez.Otobüstesin örneğin, başına dikildi mi üç beş kişi. Siklemicen.Polise karışmican, taşaklı olarak belirtilen semtlerde ki buraları zamanla anlıyıcaksın artistlik peşinde koşmiyicaksın.Herşeye he he diyiceksin falan.10 yılı aşkın süredir Bağcılardayım.İlkokulunda bile arama yapıldığında tekel bayisi çıktığına şahit oldum amk.

@HolyCat oha insanlığı ağır basan şehirlerde sabahları tanışmayan insanlar günaydın mı diyorlar? Bağcılarda günaydın desek ne bakıyon amuuğğaagoduğum diyip bıçağı takarlar amk.

Şaka gibi gelecek ama, izmirde tanımadığın insanlar sana günaydın diyebiliyor.

Tanımadığım bi amca hergün evden çıkarken beni yolda görünce günaydın diyor, içimden deli heralde diorum. acaba bizdemi sorun var die düşündüm şimdi

Güler bir yüz tebessüm ile tanımadığın birisine günaydın demek anormallik değildir :)

Hocam bence sende bir problem var :)

Doktora görün desem, Doktor sana tedavi olur.

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Millet istanbuldan kaçıyor sen istanbula geliyon.Değindiğin noktalar doğru ve bu şehrin boktanlıklarının anca yarısı ve gerçek ayvayı yemişin eğer şimdiden bu yazdığın noktalar gözüne battıysa ilerde tamamen çekilmez oluyorlar.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UzatmaNaciye
    UzatmaNaciye's avatar
    Erkek

maltepe, ümraniye tarafları hep sıkıntı izmirli adamın orda işi ne üsküdar,beylerbeyi,cengelköy bu civarlar baksaydın keşke hocam deniz felan 10 dk burdan hep mahalle yapısı sessiz sakin rahat yerler buralar 

UzatmaNaciye tarafından 24/Tem/14 12:03 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Abi her istanbula yeni gelen yok şöyle kalabalık yok şöyle boktan. Tamam boktan da gelmeyin amk o zaman. Geldikçe geliyor millet, trafik bok gibi her yerde sürüyle insan var. Son senelerde barzolar suriyeliler zaten istanbulun yerlisinden fazla oldu neredeyse.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı

Abi her istanbula yeni gelen yok şöyle kalabalık yok şöyle boktan. Tamam boktan da gelmeyin amk o zaman. Geldikçe geliyor millet, trafik bok gibi her yerde sürüyle insan var. Son senelerde barzolar suriyeliler zaten istanbulun yerlisinden fazla oldu neredeyse.

Fatih Sultan Mehmet`in Oğludur kendisi..

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Ben gittiğimde galata köprüsümüdür nedir oradan geçiyoruz dilenci hemen yapştı bana abi para ver demeye başladı 30-40 yaşlarında bi eleman bende yok dedim. adam kolumdan felan tutmaya çalıştı bende kolumu salladım çektim, adam ters ters hareketler yapmaya başladı. arakdaş dedi seni anladı dedi dışarıdan geldiğini dedi, sora baktı eleman hırlanıyor arkadaş kimliği çıkartınca adam gevşedi arkadaş dedi seni aldırıyımmı hemen dedi adam bağırmaya başladı beni aldırma zenginleri aldır diye. mikerim dedim bidaha yürüyerek çıkmadım 2 hafta kaldım tekrar gitmek isterim desem yalan olur.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ustura
    ustura's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

biz istanbuldan kaçmaya çalişiyoruz siz geliyorsunuz istanbul 10 yıl önceki istanbul degil artık hertürlü insan var türku , kürtu , arabı , suriyelsi , ermenisi , yahudisi , türkmenistanlısı ne arasan burda amk

itsin oglum sen adam degilsin
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demirci
    demirci's avatar
    Erkek

bu kadar cok sikayet edilipte bu kadar cok vazgecilmeyen az sehir vardir dunyada.

seni icine alirsa birakmaz. baska sehirde yasayamazsin.

Bir vatanin vardi da biz mi aldik elinden Bir bayragin vardi da biz mi indirdik. dedeleriniz zamaninda savasti da biz mi ellerinden aldik simdi sen neyin hakkini istiyorsun simdi sen nerenin bir karis topragini istiyorsun 30 yildir ruyalardasin birak bu siyonist gorusu birak bu ermeni dusunceyi birak....
Toplam Hit: 9329 Toplam Mesaj: 93