folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İstanbul'a Yerleştim, İlk İzlenimlerim...

İstanbul'a Yerleştim, İlk İzlenimlerim...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ustura
    ustura's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    cem-engine bunu yazdı
    istanbul`u bilmiyorum ama İzmir soyle guzel falan demeyin. 4 gunlugune gezmeye gittim olmayan kalmadi. Yobaz dincisi mi dersin, barzosu, apacisi mi dersin kaba saba insanlari toplamislar. Ulan dedim bu muymus İzmir, ben mi farkli yere geldim yoksa diye dusunmeye basladim :D
    Gittigimiz yerler de Bornova, Konak, Kordon, Alsancak falan. Her gun sinir edici bir durum oldu. Eskiden nasildi bilmiyorum ama 2014 de ilk gidisimde hiiic begenmedim, yasamak icin kesinlikle tercih etmem. Ne varsa Anqara'da var, betonunua kurban oldugum :D

bende gecen sene gitmiştim 1 hafta zor durdum izmirde  :D

ustura tarafından 24/Tem/14 12:20 tarihinde düzenlenmiştir

itsin oglum sen adam degilsin
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serseri_1453
    serseri_1453's avatar
    Erkek

istanbul demek metrobuste yer buldunmu karsındakı kım olursa olsun yer vermemek demek

15gun boyunca tatıl yaptım orda ılk 3-4gun alısamadım ama sonra olayı cozuyorsun alısıyorsun guzel sehır ama yasanmaz ıs ekmek vs vs mecburuz emeklı olup koyume gıdıcem hesabi:)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek
    HoLyCat bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı
    HoLyCat bunu yazdı
    TheKorsans bunu yazdı

İbneliklerin şehri istanbul.İzmirdeki insancıl tavırları sergilemek çok paran yoksa yemez.Otobüstesin örneğin, başına dikildi mi üç beş kişi. Siklemicen.Polise karışmican, taşaklı olarak belirtilen semtlerde ki buraları zamanla anlıyıcaksın artistlik peşinde koşmiyicaksın.Herşeye he he diyiceksin falan.10 yılı aşkın süredir Bağcılardayım.İlkokulunda bile arama yapıldığında tekel bayisi çıktığına şahit oldum amk.

@HolyCat oha insanlığı ağır basan şehirlerde sabahları tanışmayan insanlar günaydın mı diyorlar? Bağcılarda günaydın desek ne bakıyon amuuğğaagoduğum diyip bıçağı takarlar amk.

Şaka gibi gelecek ama, izmirde tanımadığın insanlar sana günaydın diyebiliyor.

Tanımadığım bi amca hergün evden çıkarken beni yolda görünce günaydın diyor, içimden deli heralde diorum. acaba bizdemi sorun var die düşündüm şimdi

Güler bir yüz tebessüm ile tanımadığın birisine günaydın demek anormallik değildir :)

Hocam bence sende bir problem var :)

Doktora görün desem, Doktor sana tedavi olur.

Hocalar iş insanda bitiyor bence. Maltepe kadar olmasada barzoların bulunduğu bir muhitteyim her sabah mahalleyi süpüren temizlikçi bir abi ile karşılaşırız ve selamlaşırız. Adamla tek muhabbetim bu. İstanbul da sadece kime nasıl davranacağınızı bilmeniz gerekiyor. Bu temizlikçi abiye selam verdikten sonra gayrettepe nin göbeğinde finansın merkezinde tinerci geçiyor önüme para istiyor lavuğa kurduğum cümle "aslan bak ben sıkıntılı adamım uzak dur benden" :) Lavuk bi duruyor ardından bende sıkıntılıyım bilader demeye başlıyor. geri vites yok o halde uza burdan çünkü iki sıkıntılı adam bir araya gelirse sıkıntı çıkar artist diyorum ve lavuk uzaklaşıyor :) şimdi neden bunu anlattım.. Bunu sakın kalabalık gruplara yapmayın :) ama bireysel yakaladıklarınıızın ağzına sıçın çok tinerci dövmüşlüğüm var leventte zincirlikuyuda. uyuzum lavuklara.. Bu itlere yüz verildikçe azıyorlar. uzatmayayım sorun istanbulda değil burada yaşayan lavuklarda.. 

Şimdi sen çok yaşamazsın diyenler çıkacaktır 2007 den beri yaşıyorum Allah ömür verdiği sürece de yaşarım :) Lakin sürekli şikayet etmek yerine herkes bir şeyler yapmalı diye düşünüyorum. Ulan istanbulu sen mi kurtaracaksın diyenlere de evet ben kurarıcam diye de söylüyorum peşinen..

He izmir i kovalamıyormuyum tabii ki kovalıyorum. nasipse hayatımı orada kuracağım..

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    ustura bunu yazdı
    cem-engine bunu yazdı
    istanbul`u bilmiyorum ama İzmir soyle guzel falan demeyin. 4 gunlugune gezmeye gittim olmayan kalmadi. Yobaz dincisi mi dersin, barzosu, apacisi mi dersin kaba saba insanlari toplamislar. Ulan dedim bu muymus İzmir, ben mi farkli yere geldim yoksa diye dusunmeye basladim :D
    Gittigimiz yerler de Bornova, Konak, Kordon, Alsancak falan. Her gun sinir edici bir durum oldu. Eskiden nasildi bilmiyorum ama 2014 de ilk gidisimde hiiic begenmedim, yasamak icin kesinlikle tercih etmem. Ne varsa Anqara'da var, betonunua kurban oldugum :D

+3242234234234233

Hep aynı laflar, KSK - konak - alsancak - kordon gittikleri zaman izmiri gezmiş oluyorlar :))

Agoraya gidip tarih inceledinmi?

Asansör e binip akşam yemeği yedinmi. ( paran yoksa bile kuş bakışı sahili izledinmi ? )

Balçovaya gidip termal tesislerden faydalandınmı?

Özdereye gidip sessiz sakin bir ortamda denize girdinmi ?

Karaburun - mordoğan a gidip sevgilinle tatil yaptınmı?

Kısaca senin şuan anlattığın, Ben ankaraya geldim, kale tarafını gezdim ve kafamda ankaralılar çingene ve pislikten ibaret damgası vurdum çıktım.

Batıkent de 6 ay kaldım, Ben hayatımda ankara kadar soğuk hava görmedim.

Tabi insanlarıda BUZ gibi, 100 tane insan gördüysem 90 tanesinin suratı 5 karış.

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek

İstanbul candır, gerisi heyecandır :)

REMEMBER! RESPECT IS EVERYTHING
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

Abi maltepe tarafları diğer semtlere göre daha az gelişmiş. Kadıköy senin için iyi bir yer olabilir insanlr açısından.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

yinemi istanbul

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

Bizimkiler Mersin'den taşınmak istediklerinde izmire taşının dedim, babam gecekondu şehri orası yaşanmaz orda dedi gitti Manavgat'ta ev tuttular. Şimdi kışın Sineması açılan bir yerde yaşıyorum :/ film izlemek için Antalya'ya gitmek zorunda olduğum gerçeği, acı dağının batan kısmı. Ölürüm lan ben burda 0.o

Almanya Fatihi
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek

Profesyonel 20 yıllık istanbul maltepeliyim. İstanbulun yaşanabilir nadir yerlerinden birini seçmissin öncelikle seni tebrik ediyorum. Sahili olsun şehrin kendisi olsun son 2 yıl içinde çok gelişti. Maltepe park mi ne yapiliyormus simdi sahile baya övüyorlardı. Fırından şikayet etmissin maltepe stadinin altindaki fırın duruyorsa orayi tavsiye ederim. 

yo yo yo 1-4-8-3 to the 3 to the 6 to the 9 representing the abq. what up biaatch! leave at the tone...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    TheKorsans bunu yazdı

İbneliklerin şehri istanbul.İzmirdeki insancıl tavırları sergilemek çok paran yoksa yemez.Otobüstesin örneğin, başına dikildi mi üç beş kişi. Siklemicen.Polise karışmican, taşaklı olarak belirtilen semtlerde ki buraları zamanla anlıyıcaksın artistlik peşinde koşmiyicaksın.Herşeye he he diyiceksin falan.10 yılı aşkın süredir Bağcılardayım.İlkokulunda bile arama yapıldığında tekel bayisi çıktığına şahit oldum amk.

@HolyCat oha insanlığı ağır basan şehirlerde sabahları tanışmayan insanlar günaydın mı diyorlar? Bağcılarda günaydın desek ne bakıyon amuuğğaagoduğum diyip bıçağı takarlar amk.

Bağcılar diye google görsellerde arattım(daha önce hiç gitmediğim için):

http://www.aktuelresim.com/resim/bagcilar_bedava_bagcilar_yavuz_semtinin_%C3%A7ocuklari_resimleri,_yeni_..jpg

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
Toplam Hit: 9330 Toplam Mesaj: 93